nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Crown of Destiny

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nathan I Hajek
Tim Uren
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pověsti hovoří o podivném pokladu, známém jako Koruna osudu. Ten, kdo ovládne tento artefakt, dokáže změnit lidský osud. Minulost může být změněna a budoucnost přepsána. Celou věčnost byla lokace koruny neznámá, ztracena a zapomenuta. Ale nyní už tomu tak není. Pokud se hrstka odvážných dokáže postavit utrpení ohně, může se pokusit uchopit sílu osudu do vlastních rukou. Bojuj proti samotné podstatě zmatku v sobě, ve všude se měnících formách, nárokuj si Korunu osudu a přepiš legendy.

Crown of Destiny je malé rozšíření ke hře Descent: Výpravy do temnot. Obsahuje tři nové typy nestvůr:

  • Bestie chaosu (Chaos Beasts): Tyto nestvůry jsou tak staré, jako samotný Terrinoth - možná ještě starší. Jsou velice inteligentní, rády manipulují a dokáží se proměnit téměř ve vše, na co se jen podívají. Jen málo mágů by se s nimi dokázalo měřit.
  • Sopeční brouci (Lava Beetles): Sopeční brouci jsou zahrabáni v sopkách, a pokud se cítí ohroženi, dokážou vystřelovat ohnivé projektily. Mají velmi silný krunýř, a tak je těžké je zranit. 
  • Obři (Giants): Staří, nepoddajní a silní. Tito obři jsou schopni zbavit se i několika protivníků jediným máchnutím kyje. Ty, kteří se odváží vstoupit na jejich území, obvykle sežerou, nebo rozmáznou kyjem a jejich lebky si pověsí na opasky.

Dále toto rozšíření obsahuje čtyři nové hrdiny:

  • Corbin je trpaslík. Trpaslík s velkým kladivem. A tak se často dostává do bitev, které ho strašlivě zjizví, ale nezabijí. Někteří Corbinovi společníci tvrdí, že je určitě ve skutečnosti čarodějem, který vládne nesmrtelností.
  • Lindel sice vypadá jako mladík, ale jeho oči už viděly mnoho zla. Předstírá, že je chromý žebrák, a hlídkuje na ulicích. Jakmile spatří krádež, vraždu, nebo jiný zločin, bleskurychle se zvedne, vystřelí z luku, a než se zločinec vzpamatuje, leží na chladné ulici. Mrtvý.
  • Psanec Jaes je poznamenán mnoha temnými tetováními. Nikdo, pod trestem smrti, nesmí tomuto kouzelníkovi poskytnout vodu, jídlo, ani přístřeší. Jeho předkové kdysi zradili Terrinoth v Dračích válkách, a tak Jaes trpí za zločin, který nespáchal. Přesto všechno stojí vždy na straně dobra.
  • Bratr Gherrin skrývá pod svou kápí tvář zjizvenou rituálem ohně. Nikdy nemluví o tom, kým býval před tímto bolestivým rituálem, ale všem kolem je to vlastně jedno, protože je velmi mocným spojencem a léčitelem.

Toto rozšíření zároveň obsahuje dvě dobrodružství, která se dají hrát buď samostatně, nebo je lze pomocí Karet zvěstí zapojit do velké kampaně.

Autor: Revan 007

Další názvy této společenské hry

  • Descent: Die Reise ins Dunkel (Zweite Edition) – Krone des Schicksals