nepřihlášený

přihlásit

registrovat

D-Day Dice: Atlantikwall

Rozšíření pro hru: D-Day Dice
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Valley Games, Inc.
Autoři: Emmanuel Aquin
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kampf gegen Ihre Freunde! Zerstören Sie die Eindringlinge! 

První velké rozšíření k D-Day Dice, které do hry vnáší zcela nový prvek: možnost hry za německou obranu, tj. možnost proměnit dosud kooperativní hru buď v kompetitivní (v počtu 2 hráčů) nebo v semikooperativní. Také lze nyní hrát až v počtu 5 hráčů.

"Něměckého" hráče lze přidat k jakékoiv mapě. Tento hráč v podstatě představuje mapu. Nepohybuje se (je v bunkru), ale stejně jako Spojenci hází Němec kostkami (kostky jsou stejné jako spojenecké, pouze modrou barvu nahradila černá), získává obdobné trojbarevné bonusy za hody a také má obdobnou kartičku surovin. 

Německý hráč obdobným způsobem jako Spojenci nakupuje vybavení (má samozřejmě vlastní balíček vybavení) a obdobným způsobem jako Spojenci rekrutuje specialisty (opět vlastní karty). Ve fázi boje ztrácí Němec stejný počet vojáků jako je OBR nejvyššího sektoru dosaženého spojeneckými jednotkami. Protože nepostupuje, odvaha slouží k nakupování řádů, což je obdoba spojeneckých vyznamenání. Řádů je 21, lze jich kdykoliv zahrát libovolné množství a jsou drženy v tajnosti. 

Rozšíření nabízí zajímavé možnosti interakce, např. krádež kostek nebo změna hozených symbolů, možnost zabíjení konkrétních specialistů nepřítele, ale i obyčejných vojáků, možnost rozšíření PTK palby do dalších sektorů, ale i pozastavení PTK palby ve stávajících sektorech či přidání nových minových polí... Obecně platí, že německý hráč během hry sílí a čas je na jeho straně.

Cílem Němce je zničit všechny spojenecké jednotky; naopak Spojenci mohou zvítězit i se ztrátou jednotek, pokud alepoň jedna jednotka úspěšně zničí bunkr(-y).

Autor: PJ

Vybíráme z aukcí

Level 7 - Omega Protocol
Level 7 - Omega Protocol
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>