Cry Havoc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: EuroGames
Autoři: Gary Chalk
Tony Webster
Rok vydání: 1981
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy aneb první hra

Pro seznámení s hrou jsem zvolil hrát pouze na polovině mapy o velikosti A3. Hráli jsme 10na10 v tomto složení: 1 knight, 1 squire, 2 shortbow man, 1 crossbow man, 2 halbeardier, 2 spearman a 1 billman. Hráli jsme bez pokročilejších pravidel jako je omezený počet šípů, řazení vojáků pod rytíře a seržanty a kapitulace nepřátelských rytířu. Vysvětlení pravidel zabralo asi kolem 5 minut a hráli jsme ve 2. Hru jsem začínal já a hned v prvním kole se mi podařilo zabít 2 nepřátelské vojáky. Bohužel v dalších tazích už to tak slavné nebylo, ptže jsem přišel celkem brzo o oba rytíře na koních a hned poté následovaly všechny střelecké jednotky. Nepřítel se mezitím zakempil na kopci s lučištníky a začal mě úspěšně ostřelovat. Rozhodl jsem se proto pro zoufalý protiútok. Bohužel, když jsem se ke střelcům dostal nebyl jsem schopný je zabít, ptže většina mých jednotek už byla zraněná a neměla dostatek síly. Po nekolika kolech tedy bitva na kopci zkončila totálním masakrem mých jednotek. Nepříteli zbylo 7 vojáků, z toho oba rytíři. Hra nám zabrala dobré 2 hodiny. Tah hráče probíhá totiž tak, že v jednom kolem může odtáhnout všema jednotkama a druhý hráč se pouze brání. Boj probíhá jednoduše, kdy se pouze vydělí útočníkova síla obráncovou obranou a náhledne se do tabulky, podle kterého sloupečku se bude boj vyhodnocovat a hodí se kostkou, která určí výsledek boje. Je například pěkné, když útočník útočí na stejně silného nepřítele a při špatném hodu se mu může stát, že sám bude zraněn. Co mě docela udivilo je velký dostřel střelců a jejich útočná síla. Jak lučištníci, tak kušiníci mají krátky dostřel od 1-25 hexů. Jejich sílá je pak 38(lučíštníci) a 60(kušiníci). Dále se dostřel dělí na střední a daleký , kde výrazně klesá síla útoku, ale vzdálenost na kterou můžou jednotky střílet je opravdu veliká: od 75hexů(lučíštník) až 130hexů(kušiník). Lze tedy střílet napříč celou mapou. Střelci mají samozřejmě nějaké restrikce, které jim neumožňují střílet, jak se jim zlíbí. Na ty jsem, ale během hraní bohužel zapomněl. Stejnětak na možnost boje na blízku, kdy je možné sečíst dohromady útočnou sílu vojáku, kteří útočí na stejného nepřítele. Proto se mi nepodařilo zabít toho rytíře z obrázku:) No a to by bylo asi vše hra se mi líbila a rozhodně jsme nevyzkoušeli všechny možnosti. Hru lze ještě rozšířit o hru Siege, která obsahuje nové jednotky jako katapulty a jsou tam mapy pro dobývaní hradů, pevností a vesnic.
20.9.2009 11:02:15

Frenzy
Gratuluji, stáváš se neoficiálním odborníkem přes Cry Havoc.

Můžeš prosím nahodit nějaké fotky, info o výrobě (jsou tam nějaké složitosti?) kolik čeho se tiskne a podobně? Klidně sem nasázej odkazy, odkud jsi to stahoval (pokud tedy Zeus nebude proti externím linkům).

Vypadá to takto z dálky jako solidní odpověď na Space Hulkovské šílenství. :-) (vtip, nekamenovat prosím)

20.9.2009 12:00:51

Tutoriál - výroba
Hurá! Jestli "donutím" aspoň jednoho člověka si tohle vytisknout a zahrát, tak jsem nepracoval nadarmo. Fotky už jsem nahodil. Schvalují se.
Tady stáhnete Cry Havoc a vše k němu:
http://www.cryhavocfan.org/eng/suite/cryhavoc/chgame.htm

Tady se podívejte, jak vypadají žetony vojáků JSOU OBOUSTRANNÉ!!:
http://www.cryhavocfan.org/eng/suite/concepts.htm

Jak tisknout:
1.Každý obrázek s žetony vojáků se tiskne JEDNOU! stahuj TIFF

2.Mapa je o velikosti A2! Já tiskl 2x A3

3.Lze si vytisknout pravidla, informace o postavách ve hře a popis žetonů, knihu scénářů

Výroba:
1.Je třeba žetony rozstříhat. Jak? Vždy pod dvou sloupcích: Na prvních dvou je postava, na dalších dvou je ležící voják a je u něj napsáno Stunn A Dead.

2.LEPENÍ-Lepil jsem na tvrdou desku o tloušťce 2mm.
POZOR!!! Na desku se lepí pouze stojící postavy a postavy na koni!!!!!! NE ležící postavy. Ty se lepí z druhé strany!!

3.Když se to nalepí tak je to dobré nařezat, ale ne na jedntolivé dílky, ale vždy obřezat celý sloupec, který jste nalepili. Na druhou stranu pak nalepíte přesně opačný sloupec. Ten, kde leží vojáci na zemi nebo jsou tam samotní koně.

4. Poté stačí jen rozstříhat na jednotlivé dílky a můžete hrát

To jak žetony vypadají mezi bodem 3. a 4. uvidíte na fotkách!!!

21.9.2009 07:06:30

Není co řešit, Fr3NZyY
Tohle je potřeba zkusit, takže už jsi zaháčkoval do tisku dva lidi :) ... Tvoje práce nebyla marná.

21.9.2009 08:15:51

Fotky
Takže fotky byly schváleny takže můžete juknou;)

21.9.2009 10:59:33

hmm
vypada to zajimave :) ze bych to taky vyzkousel ? :)

22.9.2009 11:28:38

Siaron
Jasně jdi do toho;) Není to složité na výrobu a ani barvy to moc nezhltne. Jinak kdyby měl někdo jakýkoliv dotaz nechť se ptá;)

24.9.2009 16:32:18

Díky
Hru jsem objevil teprve nedávno a musím říct, že můj oblíbený kreslíř Gary Chalk ( miluji od něj ilustrace fantasy hry Talisman 2th edice ) mě zase nezklamal. Hra vypadá úžasně. Už jen mít možnost vytisknout si A3 :)... Díky za tuto recenzi, jelikož ta mě k této hře přiměla.

23.4.2014 17:06:53

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas