Conquest of the Empire

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Conquest of the Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Autoři: Glenn Drover
Lawrence H. Harris
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má tu hru někdo?

Řeším nekonečné dilema. Strašně toužím zahrát si nějakou pěknou válečnou hru. Problém je že většinou hrajeme ve dvou a to ještě s manželkou. Takže ukol je najít něco pro dva a něco, co by zaujalo i zenu. Sama říkala, že můžu nějakou válečnou zkusit koupit, že ji to třeba bude bavit. Nechci nějakou brutálně dlouhou komplikovanou jako je Axis&Allies, spíše pokukuji po starověkých tématech, které ji asi budou zajímat více než WW2, takže jsem narazil na Conquest of Empire. Hodne se mi ta hra zamlouvá, ale nevím jestli nebudou negativa překračovat pozitiva. Je uvedeno že je hra od dvou hráčů, ale dle různých ohlasů se dočítám, že je to ve dvou nehratelné. Hra také je údajně hodně zdlouhavá a zabere tak 3 hoďky. V neposlední řadě má prý obrovský těžko uskladnitelný herní plán, takže je problém se se hrou někam vlézt na stůl.
30.1.2009 10:33:48

Conquest
Sydo se nebrání, sydo se dopředu vzdává :D Přijdu do práce - na stole Conquest, v koši na plasty plechovka od Red Bullu a já si říkám - co to tady ti plantážnící nečesaní vyváděli? :)

3.11.2010 09:16:28 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
to nebyla plechovka od redbullu ale od shocku :) a 2x sem se ptal kam to muzu vyhodit a jestli ten pytel je na odpadky ... kdyz nikdo neprotestoval, tak sem to tam vrazil :)

3.11.2010 11:50:04

FFFUUUU!!!
Tak jsem včera hráli se Siaronem, rbx a Falcem a tahle hra mě velice mile překvapila. Moc jsem nečekal, vzhledem k tichu po pěšině, které zde panuje, ale jsem opravdu nadšen - aliance jsou geniální, souboje svižné, karty vyrovnané (jen zřídka vidno). No a v šesti už to musí být nirvana :)

10.11.2010 09:27:06

sydo
povídej! nebo spíš nepovídej, bude mě mrzet, že jsem to v essenu nevzal. Má to teda něco společného se Struggle of empires?

10.11.2010 09:44:24

kandelabr
Ten jsem nehrál, ale podle všeho jsou do toho převzatá ta pravidla o aliancích z SoE. Myslím, že je to další jasná věc na lednový con :) Jen ta mapa je fakt monstrózní, ale vypadá fest :)

10.11.2010 09:46:43

sydo
dorazil jsem sice domu v pul druhy ale stalo to za to ... hezky pozdravte noveho caesara :)

10.11.2010 10:24:09

Siaron
Jo, a dostanu ban, pamatuješ, jak se včera říkalo caesarům... :)

10.11.2010 10:28:42

sydo
vim ze byste meli propriste uplne zatemnit pruhled v oknech a dverich, jinak nas seberou :)

10.11.2010 10:31:51

Sydo
Ja jsem to hral jednou a hru totalne zabil jeden iracionalni jedinec, ktery se k tomu prichomytl... Zajistoval si skrze penize aliance s lidma, kteri s nim byt nechteli, coz bylo velmi iritujici. Ale klidne tomu dam jeste jednu sanci.

10.11.2010 10:57:23

aneken
Já nečetl pravidla, ale Siaron říkal, že se peníze měnit nesmí. Ale pokud je někdo u hry trotl, tak dokáže hru zkazit i tak no. Takže na Zatroconu jdeš s námi? :)

10.11.2010 10:59:36

sydo
aneken to mozna myslel tak, ze vzdy prebidoval nejvyssi castkou slozeni allianci ... otazka ale zni kde na to bral penize .. protoze bud do toho rval vsechno a pak nemohl mit na armady,karty a influence a ty ostatni ho proste meli zmastit a nebo nevim ... jeden clovek prece nemuze prebidovat vsechny ostatni

10.11.2010 11:05:00 | Upraveno autorem (porovnej)

aneken
jinak ale zajistit si alliance s nekym, kdo nechce, pokud to vyhovuje hlavne me, je naprosto legalni taktika ... akorat nevim, jak by to nekdo mohlo dokazat soustavne, zejmena pak v 6ti hracich kde ty bidy jsou 3 x 4 nebo 5 sezon

Ja si ostatne taky vcera do posledni sezony spocital, ze nejlepsi je pro me prebidovat vsechny a zustat v allianci s rbx (shodou okolnosti jsme drzeli stejne dvojalliance celou hru), prestoze me to stalo 2/3 hotovosti ... rbx byl bodove za mnou, za nami s vetsim odstupem sydo s falcem ... cimz padem pokud by se nestalo nic sileneho, jsem mel garantovano ze pohodlne dokracim pro ceasaruv titul ... a navic bylo dost pozde a ja nechtel aby vsichni posledni sezonu neco jeste vymejsleli :)

10.11.2010 11:06:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Siaron
Setril na armadach a my jako jeho sousede jsme byli s nim v alianci. Hral to uplne debilne a kazil celou hru, jeste se tim bavil. Zcela vyjimecny typ neprijemneho hrace. Ja si myslim zahraju s kazdym, ale od tomuhle borcovi se po teto zkusenosti a pote, co jsem si to overil u A Game of Thrones, kde hral taky uplne ichtylne, vyhybam;)

10.11.2010 11:09:39

aneken
jak rikal sydo, trotl zkazi i pexeso :)

10.11.2010 11:18:31

Siaron a Aneken
Siaron: Sakryš, štve mě o to víc, že nebudu na lednovém Zatroconu. Ale potom, co jsi nám tuhle hru v sobotu ukazoval a po všech reakcích se musíme domluvit a zahrát si, Dejv se přidá určitě taky. Vypadá to totiž moc dobře. Jenom nevím, kde na všechny ty hry vezmeme čas :-D

Aneken: Zvláštní, že když ten člověk hraje timhle způsobem, že ho nikdo nesesmahne (jedno v jaké hře). Ale je fakt, že jeden pitomec dokáže zkazit jakoukoliv hru.

10.11.2010 11:24:17

Siaron
Jj, vsak ja si to klidne znovu zahraju. Jen pri jedne z mala prilezitosti, kdy jsem to videl na stole, se k tomu prifaril tady ten sasek a proto si hru pamatuju jako utrpeni, za coz uboha hra samozrejme nemuze;)

10.11.2010 11:26:28

thales
je to tady k dispozici, nekdy se dohodnem a misto axis night udelame empire night :)

10.11.2010 11:34:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Siaron a Aneken
Tak se na někdy domluvíme, můžeme hrát klidně i v Praze, když bude kde. Jak to tak vypadá, tak už máme 4 hráče. :-) Jen se dohodnout na čase.

10.11.2010 13:11:06

Uterni hra
Ja se musim pridat a i presto ze jsme provincie tahali z koziho sacku :) tak hra byla super. A co se tyce alianci, zrovna poslednim kole rbx potreboval alianci a take si to zaplatil. Kazdopadne kouzelne na tom je ze tolik moznosti a tak malo casu. Navic se mi hodne libi ze karty co se nalosuji jsou minimalne z pulky vsechny hodne silne, druha pulka Senatori na hlasovani, ktere je vlastne taky silne. Kazdopadne jsem byl spokojen ze jsem si udrzel aspon tu Neapol :).

10.11.2010 13:20:28

Vybíráme z Bazaru

Insert: Duna Imperium + rozšíření, od korunky
Insert: Duna Imperium + rozšíření, od korunky
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas