Conquest of the Empire

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Conquest of the Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Autoři: Glenn Drover
Lawrence H. Harris
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má tu hru někdo?

Řeším nekonečné dilema. Strašně toužím zahrát si nějakou pěknou válečnou hru. Problém je že většinou hrajeme ve dvou a to ještě s manželkou. Takže ukol je najít něco pro dva a něco, co by zaujalo i zenu. Sama říkala, že můžu nějakou válečnou zkusit koupit, že ji to třeba bude bavit. Nechci nějakou brutálně dlouhou komplikovanou jako je Axis&Allies, spíše pokukuji po starověkých tématech, které ji asi budou zajímat více než WW2, takže jsem narazil na Conquest of Empire. Hodne se mi ta hra zamlouvá, ale nevím jestli nebudou negativa překračovat pozitiva. Je uvedeno že je hra od dvou hráčů, ale dle různých ohlasů se dočítám, že je to ve dvou nehratelné. Hra také je údajně hodně zdlouhavá a zabere tak 3 hoďky. V neposlední řadě má prý obrovský těžko uskladnitelný herní plán, takže je problém se se hrou někam vlézt na stůl.
30.1.2009 10:33:48

TS, Hannibal, Paths
Co zkusit přímo hru pro dva, např. Hannibal - Rome vs. Carthage, Twilight Struggle nebo Paths of Glory? Nebo Hammer of the Scots. A nebo pokud nevíš, zda ženu budou bavit válečné hry, kup si za 70 kč Bitvu na polích Pelennoru jako my s Adamam, je to lehká hra, ale jako vstup do válečných her je excelentní. A za ty peníze...

30.1.2009 10:55:10

2 SYDO
Tak tady kapku na to ze je to v podstate zkouska trochu resim i penize. Conquest of Empire jsem videl za 790, coz je paradni cena pomerem k tomu co vse hra nabizi. Hannibal me hodne laka, ale to je uz za 1500. Jak se mi nelibi moc plastovy material, tak u Conquestu se mi moc libi ty figurky, Hannibal ma oproti tomu jen papirove zetonky. Zene se to bude asi zdat uz fest abstraktni, u tech valecnych je kapku treba aby ji to strhlo i po vizualni strance:-) Co se tyce bitvy na polich Plennoru - jednou jsem mel neco podobneho, taky ceske, hromada hexu, papirove figurky, ktere se na ty hexy ani nevlezly. Stalo to nejakych 50 Kc a hodil jsem to nedavno do kose:-)

30.1.2009 11:05:12

2 Ringo
Plastové figurky nejdou moc dobře dohromady s cenou hry no :) Ale za 790 bych ten Conquest vzal, to je podle mě super cena i když nevíš, jestli to bude úplně ono. A když nebude, tak váš malý Tikalový pomocník ty vojáčky jistě ocení :)

30.1.2009 11:13:23

2 SYDO
jj, to je presne uvazovana varianta, az vyroste, budu to mit s kym hrat:-) Akorat me tam brzdi ten pocet hracu, nevim jestli se to ve dvou da.

30.1.2009 11:19:56

Pro 2
lidi bych zvolil urcite jinou hru .. nejvetsi kouzlo teto hry, alespon pro nas, je v diplomacii, kdy se kazdou sezonu licituji nove alliance, kdo s kym bude na noze pristi sezonu ... takze ji vidim spise pro 4, nejlepe vsak pro plny pocet 6ti hracu .. to pak ma neuveritelne "grady".

30.1.2009 18:50:50

2 SIARON
a není nějaký mód pro dva hráče? A je hra nezajímavá i v případě, že člověk tu diplomatickou část oželí?

31.1.2009 10:45:31

Tak jsem to objednal
rozhodl jsem se ukoncit dilematicke trapeni, ktere mam uz asi 3 mesice, kdy resim jestli jo nebo ne a proste jsem tu hru objednal. Bud bude dobra nebo ne. To se uvidi:-)

1.2.2009 19:35:21

M

2Ringo: ... 1.2. objednal
Taky o téhle hře uvažujem, takže otázka je jasná :) Jak ji teda po dvou měsících vlastník zhodnotí?

6.4.2009 00:05:55

2M
:-) Zatim jsem ji jeste nehral. Jenom jsem se prehraboval v hernim materialu, ktery je nadherny:-)

6.4.2009 07:37:06

M

2Ringo: ... no maucta ;-)
...dva měsíce přehrabování? :-))) //Ale chápu. Malej stůl, co? ;-) Nakonec jsem ji naslepo objednal, dnes dorazila - a taky bylo mazlení :-) 396 kousků je holt 396 kousků ;-) Je to ta varianta s dodatkovými kartami + návodem k CoE 2, čili vlastně dva-v-jednom. No, premiéra bude pozítří, tak jsem stejně zvědavej jako doposud.

10.4.2009 23:01:52

2M
tak dva mesice prehraboani asi ne. Proste tahra nebyla jeste na poradu dne, nebyl prostor. Hrali jsme Age of Empires 3, Elasund, Nexus Ops, Arkham Horror....proste nestihame, takze nektere hry zatim lezi ladem.

11.4.2009 02:06:21

M

Po prvních třech hrách...
Tak s odstupem: Herní materiál skvělý!! Nejen masivní mince všichni chválí :-)
Hru jsme hráli v okruhu spíš příležitostných hráčů a myslím, že všechny finty jsme rozhodně neodhalili (např. senátoři aj.) Oceňujeme otevřené koalice, které se v různých fázích dají navíc i měnit. Mechanismus boje, kdy jednotka může být úspěšně napadena jen stejnou jednotkou, se nám ale nelíbil. Podobně nesmrtelnost generálů :-o Dáme tomu ještě tak jeden-dva pokusy a zřejmě začneme pravidla mírně modifikovat. Pak se do dalších 3-4 hodinových partií doufám vrhneme s obnovenou chutí.

11.5.2009 11:12:05

M

2Ringo - hra ve dvou
k úvodní úvaze od hře ve dvou: podle mne ne. Taktika jediného protihráče je dost odhadnutelná a příp.strategii dost limitují prvky náhody. Obojí nemusí být - a ani není - na závadu ve více hráčích (mám odehráno ve čtyřech), ale za zajímavou hru CoE nepovažuji.

11.5.2009 11:16:49

M
mechanismus boje kdy jednotka muze byt napadena jen stejnou jednotkou ... HUH ?! Nic takove v pravidlech neni, alespon ne v tech anglickych

11.5.2009 11:20:00

M

2Siaron - boj
hráli jsme podle zdejšího překladu - str.5 nahoře:
(Poznámka: Zásahy jsou limitovány počtem jednotek daného typu ve vlastním bitevním vojsku. Například, jestliže má červený hráč v bitvě jednu jednotku pěchoty a jednu jezdeckou jednotku a hodí tři pěšáky, jednu jízdu a jeden katapult, tak skóruje dvěmi zásahy - jeden za pěchotu a jeden za jezdectvo.)

I na boardgamegeeku o tom debatují:
...Your rolled symbols must match your own troops, not those of your enemy. ...

Tak jsme z obojího dovodili, že do stejné provincie musím dát např. stejný katapult (a pak se teda ještě trefit kostkou).

Jestli jsme to nepochopili, OK, budu vděčnej za vysvětlení (resp. si doma přečtu orig.pravidla).

11.5.2009 12:39:13

M
Je to tak, ze mas treba armadu rekneme 2 pechoty, 1 jizda a 1 catapult + general .. hazis tedy 4 kostmami (3+general) a padne ti na nich rekneme 2x jizda a 2x catapult .. mas v armade ale pouze 1 catapult a 1 jizdu, dal si tedy dva zasahy .. bez ohledu na to,jestli armada prtovinika ma treba jen pechotu.

Ani jedna z uvedenych citaci nemluvi o tom, ze protivnik utrpi zasahy do stejnych jednotek, jake zasah hodily.

Kdyz jsme u tech citaci ... "For each “hit” rolled, the opponent must select one unit to be removed."

11.5.2009 12:45:52

hra ve 2
tak moc jsi me M nepotesil, ale stale to nevzdavam a zkusim, neni vylouceno ze nas to bavit bude:-)

11.5.2009 13:21:50

M

2Siaron
No to se nám právě nepozdávalo, že by pak všechny jednotky měly mít stejnou "sílu" (pokud si protivník ještě může vybrat, co trefily), takže tak nějak asi došlo k té dedukci. Dík za upozornění.

11.5.2009 14:38:28

M
No oni v podstate ale nemaji stejnou "silu" .. podivej se na slozeni symbolu na kostce ... ma to reflektovat fakt, ze zakladem rimskych armad byla pechota ... 10 pesaku ti udela z 10 kavalerii trisky ... nadruhou stranu 8 pesaku doplnenych o kavalerii a katapult udelat trisky z 10ti pesaku :) teda spis sekanou ... nesmis v tom hledat nejak moc realismu .. od toho jsou jine hry, ktere moc figurek nemaji :) Ja na tehle hre ocenuju hlavne ty menici se alliance :)

11.5.2009 15:09:42

plán
Tak mě jí dnes ukázal rbx a byl jsem ohromen nádherným a obrovským hracím plánem asi podlehnu,cena je příznivá tak sem si jí hned rezervoval.

2.11.2010 23:41:10

kosibratr
nevyhoda hrani u dracka je, ze se to straaasne prodrazi :-D

2.11.2010 23:56:37

rbx

Siaron
Dame to pristi tyden?


A prestan kecat, dyk jste si ni nekoupili :-)

2.11.2010 23:56:54 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
ja uz conquest doma mam :) Nekoupili, ale jen proto ze mam objednanych asi 6 krabic k battleloru :)

3.11.2010 00:03:13

rbx

Siaron
Ja se neptam, jestli to mas doma, ale jestli si to pristi tyden zahrajeme. kosibratr by rad a ja taky. falco se tez tvaril, ze by si to rad zahral, tak jsme ctyri a Sydo si myslim, ze se tez nebude branit.

3.11.2010 00:38:11

rbx
jsem pro kazdou spatnost :)

3.11.2010 02:14:45

Vybíráme z Bazaru

Sammu-ramat - Nová - zásilkovna v ceně
Sammu-ramat - Nová - zásilkovna v ceně
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas