Conflict of Heroes: Awakening the Bear! - Russia 1941-1942

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Conflict of Heroes: Awakening the Bear! - Russia 1941-1942 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Academy Games
ElfinWerks
PHALANX
Autoři: Uwe Eickert
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Na tuto hru mam spadeno

Na tuto hru mam spadeno a svemu osudu se pravdepodobne nevyhne. Obzvlaste po tuctu her Memoiru mam dojem, ze CoH by mohla byt hra, ktera mi nabidne dobrou simulaci Druhe Svetove. Bohuzel prozatim zadne vlastni zkusenosti s ni nemam.
20.9.2009 01:04:48

Omlouvam se
Tohle mela byt odpoved SSZGSA...

20.9.2009 01:05:35

To StevensonJunior
Tak dneska jsme ji konečně testnul. S kamardem jsme dali úvodní přestřelku, kde si máš za úkol osvojit pravidla pro pěchotu a terén... Pro mě to bylo docela hodně zajimavé.. Nechci zatím nijak hodnotit ale dost mi to přijde z opravdové války. Nejen, že je skoro nemožné střílet jen tak navzájem z dálky a doufat, že snad zasáhneš.Ale opravdu se musíš snažit dostat jednotku co možná nejblíže. Jakmile se ti totiž nějaká jednotka zaleze do lesa tak ji jen tak nezasáhneš. Dál se mi líbí rozdělení činností hráčů. Zatím, co aktivní hráč koná své akce, můžes na ně reagovat, takže nečekáš co se stane.
Možná bych napsal, že jsem malinko čekal, že kostky v této hře nebudou hrát až zase tak velkou náhodu. Což kamaráda asi zklamalo... Ale jistě to budeme hrát...
A ještě bych dodal, že je opravdu rozdíl mezi německou pěchotou, která je vycvičená než ruskou, která je náročnější na všechny její činosti.
Jeje, to jsem se zase rozepsal...

20.9.2009 02:09:02

Prijemny mix "reality" s jednoduchosti pravidel
Hra je to celkem povedena, par bitev uz jsem odehral. Obecne bych ji s memoirem moc nesrovnaval, misto arkady je tohle spis uvod do slozitejsich wargaming her. Je to moc povedeny mix mezi snahou o modelovani realneho boje a jednoduchosti pravidel, po nejake hodince procitani pravidel muzete zacit hrat. Me se osobne moc libi napriklad to, ze jednotky maji rozdilne obranne faktory podle toho, odkud palba prichazi, nebo ze jednotky mohou strilet i nekolikrat za tah.

Jinak trochu vetsi info je napriklad zde: http://shop.worldatwar.eu/?p=productsMore&iProduct=9&sName=Conflict-of-Heroes-Awakening-the-Bear

A pokud by mel nekdo zajem, jsem z Jicina (v Cechach - do Liberce neprilis daleko) a jeste se objevuju ve Zline. Mozna i na Praze by se dalo domluvit. Hru mam, muzete vyzkouset :-)

23.9.2009 11:55:55

a někdo
z Brna a okolí by nebyl? hra zní zajímavě...

23.9.2009 14:57:07

Je dobre, ze to neni arkada
Nas s Tangramem Memoir odrovnal. Rozhodne uz nechceme zadne arkady. :)

23.9.2009 15:06:49

World at War
Ty hry tam vypadají dobře všechny. Memoir už rozhodně ne.

23.9.2009 15:09:35

To MrHector
Ahoj, jsem rád, že konečně, někdo napsal taky své zkušenosti. ( Tím nemyslím nic špatného na nikoho !! ).
Pro mě CoH je asi nejrozumnější začátek s wargames. Pravidla se dobře čtou, ač jsou trošičku víc upovídaná, snadno se to vysvětluje a hra samotná mi přináší dobrý pocit z reálné války.
Memoir 44 jsem kdysi taky zvažoval ale koupil jsem si Battlelore což mě sice baví ale není to tak rozsáhle.
Kdyby jsi měl opravdu zájem, tak rozhodně bych rád zahrál... :D

23.9.2009 15:55:00

To Tangram a StevensonJunior
Kluci, a nechcete přijet třeba na celý den do Liberce? Pořádně by jsme si zaválčili a o všem pokecali.. :)
To mě jen tak napadlo.. tak kdyby se vám chtělo, tak stačí mi napsat a něco už vmyslíme a zorganizujeme.. Ale za Sověty hrajete vy! :D

23.9.2009 16:03:52

COH vs. Tide of Iron
Cau,
muze nekdo porovnat COH s TOI? Me totiz napr. Tide of Iron bavi celkem hodne a prijde mi to jako dobra hra, takze jestli se nekomu zda Conflict of Heroes jeste lepsi, tak to musim mit. :-)

23.9.2009 16:55:08

COH vs. Tide of Iron
Cau,
muze nekdo porovnat COH s TOI? Me totiz napr. Tide of Iron bavi celkem hodne a prijde mi to jako dobra hra, takze jestli se nekomu zda Conflict of Heroes jeste lepsi, tak to musim mit. :-)

23.9.2009 16:55:08

to SSZGSA
No Liberec je pravda z Olomouce trochu z ruky, z mým časem je to špatny :(.

23.9.2009 18:58:25

to Jumbo
ToI mám doma, ale teprve sem ho rozbalil. Rozhodně doufám, že jde daleko za možnosti Memoiru. Z CoH to zatím nemůžu srovnat bohužel.

23.9.2009 18:59:34

To Jumbo
Ja jsem Tide of Iron primo nehral, videl jsem to v akci. A je to urcite nekde jinde nez Memoir. Podstatny rozdil je v tom, ze jednotky jsou stale reprezentovane figurkama, zatimco CoH zetonama. Mozna zdanlive nedulezite - ale. Nekdo proste nezkousne to, ze taha nejakyma ctvereckama po mape, na druhou stranu figurky omezuji tvurce - jejich charakteristiky musi misto na zeton dat na nejakou referencni kartu, kam se celou dobu hrac musi koukat... V dusledku je pak charakteristika figurek mnohem vice omezena...

Co se tyce pravidel, tak Tide of Iron se blizi komplexnosti k hram tipu CoH, ale nedosahuje jich. To ale neni podstatne, dulezita je vyvazenost pravidel s hratelnosti a zabavou. No a tady se proste budeme lisit podle naturelu. Nejlepsi je si hru zkusit - a pred koupi radeji investovat nejakou tu stovku do toho, ze za souperem mozna pojedete kousek dal :-)

24.9.2009 13:15:28

To MrHector
Takze mi z toho vyplyva, ze tuhle hru budu muset mit casem taky ve sve sbirce. :-)

A co nejaka jina hra s tematikou 2.svetove valky, ktera by stala za to?

24.9.2009 15:57:06

toTangram
Tak jsem pochopil, zejsi z Olomouce. Ja jsem sice ted v Praze, ale v Olomouci si stavim barak a jedna z mistnosti bude neco jako "pracovna + herna". A doufam, ze se tam budu moci obcas s kamosama zavrit a zahrat par bitev.... :-)

24.9.2009 16:04:22

toTangram
Takze potom bude vitan kazdy, kdo vdobrem prichazi a rad zahraje nejakou tu deskovku nebo sachy. ;-)

24.9.2009 16:05:28

To Jumbo
:D Ty jsi mě dostal.. ! Když jsem mluvil se svou slečnou o podobě našeho domu rozhodně jsem po Ložnici, Kuchyni hned řekl že budu mít svou hernu, kterou budu zamikat aby mi děti až budou malé něco ve škole nevyměnili. :D
Tak jestli jsi v Praze tak bychom se někdy mohli dohodnout. Nebo tady v Liberci uděláme akci a sejdeme se ve více lidech třeba MrHector, Ja a pak ty.. Klidně se na nějakou bitvu podívám nebo dáme scénáře, kde sjou tři strany.
Jinak jsem o ToI taky přemýšlel ale rozhodl jsem se pro CoH protože mi plastové figurky nedávají tolik prostoru. ( Přesně jak napsal MrHector ). Žetony jsou pro mě opravdu lepší volbou. Ještě mám zaměřeno v hledáčku od firmy GMT : Empire of the Sun..

24.9.2009 16:53:14

SSZGSA
No teď sem se díval na tu Empire of the Sun a vypadá to na docela HC, podle obrázků mě to trochu připomíná Paths of Glory o které sem uvažoval nakonec sem koupil ToI a nelituju.

24.9.2009 19:46:43

SSZGSA
EotS je fakt hardcore, na škále Complexity má u GMT 7/9, Paths of Glory 4/9. Díval jsem se na to kdysi, protože se dá hrát online, ale vzdal jsem to pro přílišnou komplikovanost a protože mě ten Pacifik až tak nebere... jinak je to na strategické úrovni (celej pacifik a celá válka), CoH je, jak jsem pochopil, operačně-taktická úroveň.

jinak s názorem na žetonky souhlasím, taky nesnáším, když si u figurek musím pamatovat nebo se dívat na jejich parametry a nikde se nevejdou.

24.9.2009 20:28:29

to Jumbo
Není co řešit, jak to dostavíš, rád Ti tu hernu zkoulauduju :).

Figurky versus žetony .. obojí má své kouzlo, já můžu obojí.
Na žetonech jsou statistiky, figurky zase prostě líp vypadají a co si budeme povídat, většinou se i líp berou do ruky.

24.9.2009 20:52:20

EotS
Jojo, je to prostě kotel hra.. :D Ale budu ji kupovat, i kdyby mi měl aležet doma rok a já se učil pravidla. Doufám, že ji v Essenu koupím.. :) Nemám tak problém ani s tím, že bych se měl naučit 50 stran pravidel ale obávám se, komu to budu moct vysvětlovat.
Moji slečně naprosto nebaví pravidla, jinak hraní naprosto v pohodě. Teď už jí měsíc přemlouvám ( nenásilnou a domácí prácí :) ) Aby si semnou konečně zahrála CoH. Ten má stránek cca 12 takže EotS bude asi vrchol mého umu! :)
Jinak Paths of Glory mám v hledáčku taky.. Už abych si vyrobil další poličky jinak mi to spadne na hlavu...

24.9.2009 23:42:17

To Jumbo:
No, takovych her je ve svete spousta. Staci se podivat na Boardgamegeek do sekce Wargames. Problem je, ze trh v CR v podstate neexistuje. Neco malo zkousi udat Planeta Her - treba kousek Command Commander by stal za to. No a jinak znova zminim stranky Call of Hex - hry ze serie Band of Heroes. Ja sam se moc tesim na Heroes of the Blitzkrieg. Je to moje oblibene historicke obdobi a reference jsou taky moc dobre :-)

25.9.2009 11:50:07

Z WW2 Wargames me zaujaly...
... mimo jine Europe Engulfed a Asia Engulfed. Pak samozrejme World in Flames, hraci doba 6000 minut, kompletni mapa sveta, ano, to je primo pro me. Zahraji to jednou a pak umru stastny.

25.9.2009 15:27:56

MrHector
Ze serie Band of Heroes mám tu základní,ale bohužel to nemám s kým hrát.

25.9.2009 21:57:18

preklad
ahojte túto hru by som veľmi rád vlastnil. no u nás je dosť väčší problém angličtina, tak sa vás týmto pýtam či niekto nechce preložiť pravidlá. malá otázka na hru Combat Commander: Europe sa s prekladom náhodou nikto nezaoberá. ďakujem

11.10.2009 19:57:33

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage EN
Blood Rage EN
Akt. cena: 1651 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas