Condottiere - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk, Renesance
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: EuroGames
Fantasy Flight Games
Z-Man Games
Autoři: Dominique Ehrhard
Duccio Vitale
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je...

Ve hře Condottiere se hráči jako žoldnéřští kapitáni snaží urvat si co nejvíce ze spory zmítané renesanční Itálie. Hra jako taková se rozpadá na řadu bitev o jednotlivá území, kde hráči vykládáním karet z ruky postupně sestavují své vojsko. Mají k dispozici nejen vojenské oddíly (od halapartníků přes arkebuzíry až po těžkou jízdu), jejichž jedinou vlastností je jejich síla, ale také tambory, kurtizány, které mohou ovlivnit volbu dalšího pole válečného, chrabré hrdinky, papežské legáty, kteří nejsilnější oddíly odvedou do služeb papeže a atrapy, které umožňují stáhnout již vyslaný oddíl. Aby toho nebylo málo, jsou tu ješte karty zimy, jara a okamžité kapitulace - město se okamžitě vzdá veliteli nejsilnějšího vojska. Za tím vším se ale skrývá háček: Po skončení bitvy jsou všechna vojska odložena, a hráči si berou nové karty buď až po několika bitvách, nebo po každé, ale v omezeném počtu (záleží na zvolené variantě hry). Hráč se tedy musí rozhodnout, nakolik je pro něj dané území významné a kolik chce do jeho získání investovat. Zvítězit totiž lze buď obsazením většího počtu jakýchkoliv území nebo ziskem méně států, které spolu ale sousedí. Občas je tedy nutné zvítězit za každou cenu, občas je dobré jen vylákat soupeře a pak většinu vojska stáhnout pomocí atrap a někdy je dobré nebojovat vůbec - možností je mnoho.
Tato hra s více variantami skýtá dostatek zábavy v rozumném čase.
11.2.2011 07:45:51

...a co si o tom myslim
+ Do hospody je to zcela idealni hra - vhodne tema, nenarocna pravidla, zabira malo prostoru, je cela o interakci mezi hraci a da se vyhrat i v podnapilem stavu.
+ Pekna grafika (ovsem kdy tomu bylo u FFG jinak?), i kdyz prvni edice, ktera vypadala jako dobove karty taky ma neco do sebe.
- Neni to vubec spatna hra, ale ve dvou je to celkem chabe. Taky oproti prvni edici je ve hre cca dvakrat tolik karet se silou jedna, coz dava vzniknout vylozene "viteznym" listum, kdy clovek prvni dve bitvy prohraje at dela co dela.
...Ovsem nikdo cloveku nebrani, aby si pocty karet v baliku upravil k obrazu svemu.

11.2.2011 07:55:13

Longshanx
Čteš mi myšlenky?
Zrovna asi 20 minut hledám různé informace o hře a chci ti napsat, jestli bys neudělal nějaký popisek :) Nebo to už někdo udělal za mě?
Ach jo, to zase vypadá skvěle, díky :(
;-)

11.2.2011 08:09:50

blafovací hra
Ahoj, pořídil jsem tuto hru a musím říct že příjemné překvapení. Hlavně délka hry a možnost až 6 hráčů. Akorát mi není jasné proč je na krabici a v manuálu označována jako blafovací hra. Ať přemýším jak přemýšlím moc mi tam toho blafu nepřijde. Maximálně tak v té optional variantě kdy sed vykládá zakrytá karta. Možná že se předpokládá, že hráči budou mezi sebou licitovat a bude probíhat čilá intekrakce - domluvy kdo kdy bude pasovat a proč. Tak jsme to ale nehráli. Co si o tom myslíte ?

28.2.2013 09:23:54

panzer
Já myslím, že je tím myšleno to, jak vykládáte postupně karty. Že máš jako držet poker face a nedat najevo, co ještě máš nebo nemáš. Přinutit soupeře pasovat, i když máš houby. A tak. Prostě něco jako v tom pokeru.

28.2.2013 21:06:56

blafování
Taky je varianta, kdy se karty vykládají tajně, je to i origo popsané, tady už blafujem dost,ne?

28.2.2013 21:10:24

blafování
jarmuk - jo, vždyť o té variantě píšu i v mém příspěvku, ale je to pouzer optional - z několika na konci pravidel
ikri - asi to bude jak píšeš, že jako fintíš na soupeře co hodíš, jestli budeš pasovat nebo ne, nebo co ještě máš na ruce a tak. I se v pravidlech píše, že si hráči mohou ukazovat karty a dělat dohody + dohody nedodržovat - to tomu odpovídá. My to hráli ve 3 hráčích a každý hrál za sebe, resp. nebylo proč se domlouvat, ty dohody budou aktuální až tak od 4 hráčů, kdy někdo zcela jistě ostatním ujede a ti jdou po něm.

1.3.2013 09:00:23

dohody
Nikdy jsme si karty neukazovali, jen fungovaloto, že nesmí todle území vyhrát, jinak vyhraje celou hru.

1.3.2013 09:44:47

Gwent
Dnes jsem koukal na pravidla a vidím, že Gwint není tak originální, jak jsem si myslel. Vzali v podstatě všechno, rozřezali bojiště na 3 části a přidali karty se speciálními schopnostmi. Vlastně proč ne... akorát mám pocit, že bych si Condottiere měl zahrát :).

21.5.2017 18:13:34

Vybíráme z Bazaru

Karak - žetony života
Karak - žetony života
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas