Condottiere - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk, Renesance
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: EuroGames
Fantasy Flight Games
Z-Man Games
Autoři: Dominique Ehrhard
Duccio Vitale
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Během renesance byla Itálie rozdělena mezi nezávislé městské státy, některé přátelské, jiné nepřátelské. Nejznámějšími městskými státy byly Janov, Florencie, Milánské vevodství a Benátská republika.

Toto je doba, ve které se objevují kondotiéři: vůdci žoldáckých armád, kteří nabízeli své služby nejsilnějším městům. Jakožto působiví stratégové a vysoce schopní vojáci nebyli kondotiéři spokojeni s tím, že by se jen  nechávali najímat jako velitelé svých mužů. Svými intrikami, spojenectvími, bitvami a obléháním měst přetvořili politickou mapu Itálie. Nejsmělejší mezi nimi založili vlastní nové dynastie - Francesco Sforza se zmocnil Milánského vévodství a Giovanni di Medici učinil své království z Florencie.

Popis hry

Ve hře CONDOTTIERE znovu prožijete tuto neuvěřitelnou dobu, kdy pro hrstku předurčených lidí nebylo nic nemožné. V této hře reprezentujete kondotiéra, který se snaží dobýt nejslavnější města v Itálii. Ale buďte opatrní, nejste sami. Musíte počítat s ambicemi ostatních kondotiérů. Samotná síla vaší armády nebude stačit. Jestli chcete pomýšlet na vítězství, tak musíte použít i diplomacii.

Průběh hry

Hra je rozdělena na bojová kola, během nichž se hráči střídají v tazích pomocí hraní karet. Hraním karet tvoří svoji bitevní řadu a hráč, který má na konci kola v bitevní řadě největší sílu vyhrává a dobývá region. Hlavní sílou jsou karty žoldáků, na nichž jsou vytištěna čísla od 1 do 10. Ta určují sílu bitevní řady. Hráči mohou vykládat i další karty, podpůrné nebo škodící - např. karty zimy, které snižují sílu žoldáků, nebo naopak karty jara, které sílu zvyšují.

Cílem hry  je dobýt městské státy, sjednotit je a vytvořit nejsilnější království v Itálii.

Konec hry

První hráč, který kontroluje určitý počet regionů, vyhrává hru. Hráč může vyhrát rychleji, pokud kontroluje sousedící regiony (se společnými hranicemi).

Autor: vasekre

Vybíráme z Bazaru

Nevyzpytatelní
Nevyzpytatelní
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas