Gwint

Gwint - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: CD Projekt RED
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Staňte se velitelem jedné ze čtyř armád a postavte se proradnému nepříteli. Využijte vojenské převahy, hrubé síly, lsti i magie, abyste svého protivníka porazili. 

Cílem karetní hry Gwint je porazit protivníka ve dvou kolech. Armáda je reprezentována kartami jednotek, které vycházejí ze světa Zaklínače.

Hra se prvně objevila jako interní součást konzolové hry Zaklínač 3: Divoký hon, kde hráč mohl během svého putování sbírat jednotlivé karty a skládat si vlastní balíčky. První fyzické výtisky dvou frakcí (Severní říše a Nilfgaard) se objevily ve sběratelské edici pro Xbox One. Dva zbývající (Scoia'tael a Příšery) hráči mohli získat ve fyzické edici rozšíření Srdce z kamene. Nyní se očekává, že se balíčky Severní říše a Nilfgaardu znovu objeví v druhém rozšíření s názvem O krvi a víně (vychází v létě 2016).


Průběh hry:

Každý hráč si vybere jednu frakci a tedy i jeden z balíčků (Severní říše, Nilfgaard, Scoia'tael nebo Příšery), ze kterého si postaví vlastní armádu, do které musí vybrat 22 karet jednotek a minimálně 10 speciálních karet. 

Každý hráč má dva životy, což je reprezentováno žetony. Cílem je připravit protivníka o oba žetony. Jedna hra může trvat dvě nebo tři kola, po kterých bude rozhodnuto o vítězi.

  • Herní pole se dělí na tři linie, do kterých hráči umisťují své jednotky. Každá jednotka představuje určitý počet síly, která se může měnit v závislosti na ostatních kartách. Některé karty mají efekt na celou linii (třeba válečný roh zdvojnásobí sílu všech jednotek ve vybrané linii). 
  • Některé karty zvyšují sílu okolním jednotkám, některé mají schopnost přivolat další karty z balíčku, jiné se třeba mohou infiltrovat do nepřátelských linií, čímž zvýší sílu nepříteli, ale původní hráč si bude moci líznout další karty.
  • Karty počasí ovlivňují vybrané linie obou hráčů a mají za následek, že všechny jednotky vyložené v dané linii mají sníženou sílu na jedna. To neplatí na jednotky hrdinů. Karta čistého počasí ruší předchozí vyložené karty počasí.
  • Hráč může sám určit, kdy uzavírá kolo - od této chvíle ale nesmí dále vykládat karty. Kolo ovšem pokračuje, dokud neskončí i protivník. 
  • Na konci kola se sečte síla jednotek v poli a hráč s menší celkovou silou přichází o život.

Pokud tak neříká karta velitele, nebo speciální schopnost frakce, hráči si mezi koly žádné karty nelízají a musí tedy hrát s tím, co jim zbylo z předchozích kol.


Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů přijde o oba životy - vítězstvím jeho protivníka.

Autor: Bedikk

Další názvy této společenské hry

  • Gwent

Vybíráme z aukcí

The Great Wall - EN - nehraná KS all-in pledge
The Great Wall - EN - nehraná KS all-in pledge
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas