Commands & Colors: Ancients

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Commands & Colors: Ancients - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

má to někdo?

že by třeba poreferoval jaké to je. Uvažuju o nějáké válečné hře pro dva od Borga. Ještě nedávno jsem byl téměř na 100% rozhodnutý, že pořídíme v létě Battlelore a budu malovat figurky. Ale postupem času pomalu od toho pomalu ustupuju z několika důvodů. Nerad bych měl kupu šedých plastových jednotek, takže bych je chtěl malovat, jenže nikdy jsem to nedělal, takže mám strach aby to pak nevypadalo hůř než kdybych je nechal šedé. A navíc batllelore + barvy, sprej a štětce je nákup za min 3 tisisíce ( za to mám 3 hry ). Druhá věc která mě odrazuje je vysoký počet rozšíření a spousta dalších se chystá ( ždímání značky :) ). U Ancients odpadá malování a navíc se mi ty dřevěné krychličky, které je nejprve třeba polepit hezkými obrázky ( jsou podobné obrázkům z karetky od Knizii Battle Line, kterou jsem ještě nedávno právě kvůli těm obrázkům chtěl, ale když jsem se dočetl jak se to hraje, tak jsem si to rozmyslel) strašně líbí. Ještě před chvílí jsem žil v bláhové naději, že Ancients nemá žádné rozšíření, což je omyl :). Takže to bylo málem 2:0 pro Ancients :). Každopádně by mě zajímalo srovnání těchto her nejlépe od toho kdo hrál obě.
6.3.2009 23:43:34

To ocasek
Koukám, že jsi tvrdý válečník! :D Hele.. jedna otázka.. ( asi se to tu řešilo ale i tak ) hrál jsem Battlelore a opustil jsem ho protože mě nabavilo připravovat mapu půl hodiny a pak do 20 minut byla odehraná. :)
Ale jelikož jsem o tomhle četl jen samou chválu, tak po tom pomaličku pokukuji.. :)
Dokázal by jsi srovnat C&C a BL?

26.3.2010 13:09:49

SSZGSA
To uz se resilo mockrat:) Vicemene je to to same, jen ty realie jsou jine:) Tady jsou takove realnejsi:) A neni tam rusiva magie. A me osobne se ty drevene bloky libi vic nez figurky...

26.3.2010 13:14:26

To Aneken
ok..Jdu pročíst diskuse! :D

26.3.2010 13:34:53

SSZGSA
jak říká aneken...stejnost až nepřehlédnutelná..starověk x středověk , reálné x fantasie, dřevo x guma...pro mne to první..a pak ještě možnost propojit se Successors, Republic of Rome, Pax ...když už někoho najdu, tak to můžu zextrémizovat:)

26.3.2010 13:35:01

Ocasek
Tak to by bylo hodne husty:) Udelat z toho neco jako Titana:) Akorat bys to hral tydny:)

26.3.2010 14:33:54

Aneken
první rozšíření je přímo šité na Successors(jsou tam přímo bitvy alexandrových generálů)...základ, dvojka a trojka na Republic of Rome...prý 4 hodinové hry...hahaha...měsíce by se to hrálo:)
jinak pro fanoušky CCa doporučím stránky
http://www.ccancients.net/
je tam vše, nevydané scénáře, skvělé přehledy, Faq pro každý díl CCA, moc mi to pomohlo k pochopení některých nejasností, Rozkazových karet, schopností jednotek...skvělé články a rady, jako bonus...
Tahle hra se dá hrát hurá a snad mi kostky pomůžou, ale když člověk do sebe dostane základy a pochopí schopnosti a výhody, těch kterých jednotek, může porazit jakoukoliv přesilu.
hned první scénář...seznamovací...Syracusy(jako římani) x Kartágo...těžká pěchota x lehkým střelcům a vrhačům... hurá středem a bít a bít a bít x krůček dopředu vystřelit a kruček zpět a z boku jízda...fakt super udělaná hra podle realii mi velmi blízké doby...consul Acalypha:)

26.3.2010 14:55:23

ocasek
Jo, to je taky jeden z duvodu, proc tohle preferuju pred Battlelore. Citim se pri hrani tak nejak realneji a hraju vice s rozmyslem, ne ze poslu trpasliky rezat hlava nehlava:) Ale to bude asi spis psycickej problem nez v mechanismu, ty hry jsou si fakt dost podobny...

26.3.2010 15:05:50

nemá někdo zájem si zahrát přes Vassal?
otestováno s kamarádem a hraje se to jednoduše a fajn, hráli jsme online - u téhle hry, kde bitva netrvá víc než 50 minut my přijde emailový způsob divný...

můžeme samozřejmě i domluvit turnaj nebo ligu

Ave

1.12.2010 14:14:42

vassal
Hrajeme tak cca jednou týdně s kamarádem na vassalu, většinou po osmý hodině večer. Dřív jsme hráli M44, teď vede jednoznačně CC:A, které jsem zakoupil v říjnu v Essenu.
Jsme zvyklí hrát jen proti sobě, ale nevylučuju, že bych dal někdy, když je chuť, i s někým dalším, s kým ještě lze pěkně česky pokecat během hry v chatu...

13.1.2011 23:34:42

Pert
to je skvělé, jen ať CCA fan klub roste...
A jakpak se ti líbí a co sis vše pořídil? jen základ?
já to zatím naučil hrát tři lidi a s jedním hrajem pravidelně na Vassalu, tak to už vypadá na turnájek. Nejvíc hrajem první rozšíření, jsou tam docela rychlovky a poměrně vyrovnané.

14.1.2011 10:21:09

ocasek
mám zatím základní hru, chystáme se nejspíš pořídit první rozšíření a taky máme chuť zakoupit CC: Napoleonics. Mohli bychom se možná zkusit domluvit na nějakém miniturnaji CC:A na vassalu. třeba se tam trefíme...

15.1.2011 19:56:24

Veřejná chvála
Važení fanoušci CCA serie,
tímto svým příspěvkem chci veřejně poděkovat Tangramovi za skvělou práci, jeho překlad kartiček je skvělý. On je skvělý.

Snad jeho překlad přitáhne více hráčů a řady CCA fanoušků se rozroste.

Děkuji Tangrame a klaním se a klaním, až tluču svou lebkou o podlahu. ( ne, jogín nejsem, jen mám vysokou podlahu)

díky

24.1.2011 11:16:46

ocasek
:)) ... nepřeháněj, nebo se začnu červenat :)).
Hlavně ať české karty dobře slouží.

rádo se stalo

24.1.2011 11:26:58

CCA turnaj
Právě jsem četl, že je další majitel CCA mezi námi (syon).

Co tak si domluvit turnajek? nevím jak naživo, ale třeba přes vassal... jedna partie je na hodinku...

domluvili by jsme scenář a každý s každým proti sobě...

a samozřejmě by mne zajímalo kolik nás vlastně je CCA fans?

29.9.2011 12:48:40

CCA turnaj
To by mohlo byt fajné... :-)

29.9.2011 13:27:07

Vybíráme z Bazaru

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice CZ
Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice CZ
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas