Commands & Colors: Ancients

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Commands & Colors: Ancients - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

má to někdo?

že by třeba poreferoval jaké to je. Uvažuju o nějáké válečné hře pro dva od Borga. Ještě nedávno jsem byl téměř na 100% rozhodnutý, že pořídíme v létě Battlelore a budu malovat figurky. Ale postupem času pomalu od toho pomalu ustupuju z několika důvodů. Nerad bych měl kupu šedých plastových jednotek, takže bych je chtěl malovat, jenže nikdy jsem to nedělal, takže mám strach aby to pak nevypadalo hůř než kdybych je nechal šedé. A navíc batllelore + barvy, sprej a štětce je nákup za min 3 tisisíce ( za to mám 3 hry ). Druhá věc která mě odrazuje je vysoký počet rozšíření a spousta dalších se chystá ( ždímání značky :) ). U Ancients odpadá malování a navíc se mi ty dřevěné krychličky, které je nejprve třeba polepit hezkými obrázky ( jsou podobné obrázkům z karetky od Knizii Battle Line, kterou jsem ještě nedávno právě kvůli těm obrázkům chtěl, ale když jsem se dočetl jak se to hraje, tak jsem si to rozmyslel) strašně líbí. Ještě před chvílí jsem žil v bláhové naději, že Ancients nemá žádné rozšíření, což je omyl :). Takže to bylo málem 2:0 pro Ancients :). Každopádně by mě zajímalo srovnání těchto her nejlépe od toho kdo hrál obě.
6.3.2009 23:43:34

Jouda
No boje se vyhodnocuji kostkama, ktery urci pocet hitu, takze prvek nahody tam samozrejme je. Dalsi prvek nahody muzou byt hraci karty, obcas ti nedochazi, co by sis zrovna pral/potreboval a na jednom kridle nemuzes hrat... Jde to ale hrat dobre i blbe:) Necekej nejako hard-core takticke vareni zavitu ani u jedne, z hlediska wargames je to proste neco, co je urceno nejsirsimu poctu hracu.
Tomu tedy odpovida ta hraci doba, ano,zahrat se to da do te hodinky. Obe hry povazuju za valice dobre a prijemne, nicmene osobne mam radeji prave CaC.

9.3.2009 14:48:30

2 Beholder
staveni kominku neni po nalepeni nalepek na zetonky nijak ovlivneno.

Ad Tukani - myslim ze ty zetonky v te hre slouzi uplne k necemu jinemu nez k tomu, aby sis s nimi tukal:-) Co kdyz ja si budu chtit tukat s temi zetony postav v C&C? To abych ty nalepky tam radsi nedaval:-)

9.3.2009 14:58:47

Ringo
můžeš si ťukat horní hranou, jelikož jsou kvádříky v C&C o dost větší než kolečka v Agricolovi a i po nalepení je dosti zřetelné, že se pořád jedná o dřevěnou komponentu. Když v Agricolovi polepíš všechny kolečka ( btw, přeju hodně zdaru při stříhání rovných koleček :) ) tak to dřevo není skoro vidět. A hlavně nejdůležitější je to že polepky v Ag. vůbec nepotřebuješ za to v C&C jsou naprosto nezbytné.

9.3.2009 15:17:48

2 Beholder
rovne kolecko je zajimavy vyraz:-) A polepeny budou jen strany, hrany nikoliv

9.3.2009 16:14:49

Ringo
samozřejmě jsem měl na mysli kolečko ustřižené hezky dokola bez zubů a bílých okrajů...a jak jsem před tím řekl, já to přece nikomu nevymlouvám aby si polepoval matroš, jen jsem řekl, že mi to vyhovuje tak jak to je.

9.3.2009 17:10:52

Aneken
Joo ja nechci žádnou ultra hard core hru bez náhody, ba naopak, nejradši mám hry s malým podílem náhody, ta je totiž i v reálu ( nezlobte se na mě ale šachy sou podle mě dobrá, ale velice nereálná hra na válku ), jenom nemám rád když mám pocit že hru nemám vůbec pod kontrolou.

9.3.2009 17:20:28

náhoda
jak říká Richard Berg (ne Borg) - v mých hrách je náhoda, protože život je také náhodný.

9.3.2009 17:47:37

Jouda
No ono to holt potrebujes na tech kostkach nahazet:) Vetsina her je uplne v poho, ale stane se, ze to nepada, a pak s tim nenadelas nic. Ja jsem ve sve prvni partii Conana mohl jen skripat zubama a pocitat pravdepodobnosti:)

9.3.2009 18:42:42

Rozšíření
Když je teď ta krize a Acients no.1 se nedá jen tak sehnat, nestačilo by mi si poridit jen rozšíření? hlavne me láka no.2 Rome versus Barbarians, vždy mě lákalo pomstít římskou porážku z roku 9 n.l. a nakopat našim předkům řiť

15.5.2009 10:31:59

ocasek
podle mě ten základ potřebuješ. A u nás se sehnat dá a za celkem pěknou cenu.

15.5.2009 10:49:30

ocasek
Jen s rozsirenim to nedas, bude ti schazet deska a spousta armadek, ktere v zakladu jsou. Ted se ale zaklad docasne blbe shani, ceka se na reprint...

15.5.2009 11:19:13

reprint
jojo vsak už jsem u Vás, na planetaher, v seznamu čekajících...jsem ten plačící muž z mailu...píšou, že měsíc August, to je 11 týdnů, 77 dní, dál si to spočtěte sami...zas jsem se rozčaroval, jdu si objednat nějakou hru...
ale zeptám se co si myslíte o SPQR? stojí za to jí mít doma? a Pax Romana už asi neseženu,co?

15.5.2009 11:34:39

ocasek
nad SPQR Deluxe jsem velmi uvažoval (a stálemě láká). Problém je, že ze starověku mě spíše lákají strategické hry, na taktické bitvy mě víc sedí WWII (sháním ASL Starter kit 1). Navíc ta cena je dost vysoká na to, abych to koupil jen na vyzkoušení. Pax jedině přes BGG marketplace nebo eBay, na tom marketplacu jsem to kupoval i já.

15.5.2009 11:43:56

ocasek
Pax Romana bude reprint, co ja vim. SPQR jsem videl, nehral, ale v te deluxe verzi mi to prijde jako docela dobra koupe, je tam dost bitev. Navic to ma i solo verzi, coz je prijemny bonus navic.

15.5.2009 11:45:05

Pax Romana
reprint bude ale co jsem naposled koukal tak ještě zdaleka bedosáhl P500... To může trvat ještě tak dva roky. Sakra, ten SPQR mě láká, ale musel bych to nejdřív vidět.

15.5.2009 12:11:09

ocasek
Tak jsme zacarovali a muzes se tesit, pristi tyden to tu je;)

15.5.2009 14:31:10

A sakra
už zase pláču, teď dojetím...
snad půjdou všechny mé objednávky na "náhražky" stornovat...jinak samička nedostane nic k výročí...
skvělé skvělé skvělé...moc děkuji za všechny CCA maniaky

15.5.2009 18:25:12

aneken
a přijedou s tím i Successors? :)

15.5.2009 19:00:44

Sydo
Snad by meli, nemame komplet list toho, co dojde, ale byli vedeni skladem...

17.5.2009 13:43:26

Už?
haha...vůbec si stránky planety her, zatrolených a mail neprohlížim co deset minut, zda již máte na skladě nebo dokonce odesíláte...haha

UŽ?

18.5.2009 13:18:43

prví dojem
Ave,řeknu Vám, stálo to za to několika denní lepení...Hrál jsem s Kartagincem(klamarád) a poprvé se k němu má těžká sirakuská pěchota ani nedostala, smetl jsem jej oštěpy a šípy(dvojitý ústup když stál na konci mapky s lehkou jízdou:)...prostě 5 : 0, se závěrečným majstrštichem...mám tam velitele Dionisa s jedním jezdcem z medium jizdy a on kolem mě shlukl svou těžkou pěchotu, vrhnu pěti kostkama(bonus karty) čtyři zelené kolečka a jednou velitelská čapka, poslední těžkooděnec z jednotky padl a páty vítězný bod je můj...45 minut a není co řešit...opravdu rychlovka, skvělá zábava...dost o štěstí v kostkách, ale dá se ovlivnit správným útokem v pravý čas... Ocaskus Brutus

17.6.2009 12:56:28

Ocasek
Neboj, dalsi dojmy budou jeste lepsi:) Osobne mam tuhle hru z cele serie nejradeji;)

18.6.2009 09:55:21

Druhá hra
ech prohra, no vážně nic nepadlo, soupeř přitlačen ke zdi, ech ani úprk ani úder a to jsem vždy házel pěti kostkama...3:5...no ale musím si pořídit Dice Tower, protože tyto kostky potřebují prostor k vrhu a flaška rumu ze stolu nepůjde :)

18.6.2009 18:51:37

Kolik nás je?
Rád bych se Vás optal, zda je nás víc? krom Anekena a mne, kdo hraje nebo vlastní tuto hru? Já ji propadl, jen nemám nikodo s kým bych častěji...ehm denně...si zahrál. Bojím se, že časem budu mít všechna rozšíření, ale žádného soupeře k poražení...

28.8.2009 18:35:07

Hanibal umřéééél!
Včera ve večerních hodínách se u Cannae střetli chrabří Kartaginci s nezkušenými Římany. Konzul Paullus se pokusil překvapit útokem svých slabých pravých křídel!!!(popletl si mapu)Hodlal změnit dějiny...haha..Maharbalova těžká pěchota a Hasdrubalova jízda jej zatlačila zpět...zatím Hanibal klidným krokem kráčel po mrtvolkách pomocných sborů, aby osobně vysvětlil Varrovi, že Půnové se neodvozuje od punče. Ten opustil svou jízdu, zbaběle se ukryl, navlekl smradlavou sbroj auxilie a modlil se ke všem možným bůžkům. A Fortuna jej vyslyšela, poslední muž 6. pomocného sboru Gaius Calvus Tergus, svým kopím zasáhl samotného Hanibala do pr(srdce)...Kartágo se otřáslo...je mrtev...kam s ním?teda co teď?...Hasdrubala na ně! A opravdu...riskantním útokem do plných formací, se mu podařil průlom! Varro se posr.. A Kartágo konečně zvítězilo.

opravdu jsem se bavil a soupeř, též... kostkař jeden

26.3.2010 12:42:48

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas