Colony, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Blue Panther
STAHLspiel
Autoři: Jeph Stahl
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Vyzývám některou část dráčka Toma, aby nám napsali pár slov o kolonii. Případně i někoho jiného kdo o ní něco ví. Vypadá to pěkně stylově. Jaké je to v porovnání s Hivem?
27.8.2010 10:26:16

Parxel
Mě se to hrozně líbí zpracováním, pravidla jsem ještě nestudoval. Bude to asi varianta Mancaly, já mám rád tyhle originálně vypadající abstrakty, takže se na to celkem dost těším :)

27.8.2010 10:28:15

sydo
Mě se to zpracování taky líbí. Mancalu neznám. Můžeš krátce napsat něco o principu hry. Pro představu o co tam jde.

27.8.2010 10:32:55

Parxel
Je to stará africká hra, jejíž varianty se myslím objevují i na mobilech, já to hrál jen jednou v Norimberku. Máš desku s jamkama a v jamkách kameny. Bereš vždy všechny kameny z jedné jamky a po jedné je dáváš do dalších jamek proti směru hodinových ručiček. Myslím, že kdo má na konci víc kamenů, vyhrál, přičemž když dosáhneš určitého počtu v konečné jamce, hraješ ještě jednou nebo tak něco. Pamatuju si to mlhavě, možná rbx doplní, byl tam též.

27.8.2010 10:46:10

sydo
to mi něco říká, nejsou to Bantumi alias fazole na staré Nokii 3310? :)

27.8.2010 11:10:36

sydo
Dík. To mi pro základní představu o hře stačí.

27.8.2010 11:15:43

Sydo
Podle toho, co rikas, je to klasicka Mancala, ne?

27.8.2010 11:15:52

aneken
No já popisoval tu Mancalu :) Colony bude nějaká variace na to, budeš tam moci bránit své kameny mravencem.

27.8.2010 11:39:32

rbx

parxel
tady jsou pravidla: http://www.bluepantherllc.com/documents/TheColonyRules.pdf

31.8.2010 18:13:32

rbx
Dík.

1.9.2010 06:51:33

první dojmy
Pročetl jsem si pravidla a protože se mi hra opravdu vizuálně líbí, ale nikde se o ní nepíše, tak jsem si udělal jednoduchou testovací verzi.

Kmeny jsem nahradil tím, že jsem na čtvercové kartičky nakreslil šipky. Místo vajíček jsem použil kameny z Go a místo figurek mravencu pěšce ze Šachů. Celkem asi 5 minut času.

Nicméně hned zpočátku jsme narazili na zásadní problém a sice pravidla. Colonie je totiž logická hra bez náhody a je tudíž nutné, aby ve hře nebyly nejasnosti. A s tím je právě problém, protože pravidla umožňují více výkladů.

Nejprve jsem si myslel, že nerozumím přesně některým jemným nuancím, ale poté co se na pravidla podívala moje přítelkyně, tak přišla s úplně jinou variantou.

Tu jsme nakonec zkusili hrát a velie rychle jsme zjistili, že je to nesmysl. Zkusili jsme druhou variantu a s tou to už bylo hratelné, ale pořád se tam vyskytovalo několik nejasností.

V každém případě je pro mě systém hry úplně nový, protože jsem Mancalu nikdy nehrál a první pokusy byly spíš tápáním ve tmě, než nějakou cílenou strategií. Toť zatím vše. Budu jedině rád, když někdo přihodí své názory nebo zkušenosti.

4.9.2010 20:19:42

Vybíráme z Bazaru

The Brigade + The Way of the Wardens
The Brigade + The Way of the Wardens
Akt. cena: 19 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas