nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Colony, The

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Blue Panther
STAHLspiel
Autoři: Jeph Stahl
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Colony je abstraktní logická hra, založená na principu staroafrické hry Mancala. Hráči zaujímají role soupeřících mravenčích kolonií, které nedávno objevily nařezaný kmen stromu, ve kterém zůstala živá mravenčí vajíčka. K tomu, aby hráči obnovili mravenčí kolonii, musí vajíčka sesbírat a chránit.

 

Příprava hry

Hráči předepsaným způsobem rozmístí žetony představující rozřezaný kmen a na každou část umístí 3 mravenčí vajíčka. Poté každý hráč obdrží 6 mravenců.

 

Průběh hry

Hráči se střídají v tazích. Během svého tahu hráč postupně provede tři fáze:

  1. vybere část kmene, který obsahuje alespoň jedno vajíčko a není cháněný mravencem;
  2. vezme z tohoto kmene všechna vajíčka a začne je přemísťovat ve směru šipek. Před umístěním posledního vajíčka si aktivní hráč zkontroluje stav kmene, na který má toto vajíčko přemístit, a pokračuje dál v tahu podle stanovených pravidel např.: umístí mravence, sesbírá všechna vajíčka atd.;
  3. pohne s mravencem. Tato fáze hry není povinná do té doby, než jeden z hráčů přesune jednoho svého mravence. Od tohoto okamžiku je hráč povinen pohnout v této fázi jedním svým mravencem.

 

Konec hry

Hra končí v okamžiku, když aktivní hráč nemá na výběr žádný neobsazený kmen nebo když nemůže pohnout mravencem. Vítězem se stává hráč, který nasbíral a ochránil větší množství mravenčích vajíček.

Autor: Parxel