Clash of Cultures

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Clash of Cultures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhá edice


Po internetu koluje informace, že bychom jsme se mohli dočkat druhé edice. Nemáte odhad, kdy by to reálně mohlo být? Několik měsíců, let? Přemýšlím nad touto hrou a nevím, zda mám čekat.
8.5.2019 11:49:38

Artwork
Ten artwork je zatím úžasný, dlouho jsem neviděl tak povedený. Jestli nezvorají layout karet tak to bude paráda.

30.1.2020 13:53:19

Možnost lokalizace
No nebudu zastírat, že nás to láká. A hodně. Nicméně zatím je v tom fakt dost neznámých, když jsme se ptali na cenu, tak se odhady pohybují od o něco dražší než Mage Knight po suverénně nejdražší hru v Česku včetně Gloomhavenu. Zev slíbil, že nás bude informovat, jakmile bude vědět aspoň něco víc, protože na tomhle se to rozhodnout moc nedá... No a my pak budeme informovat vás. Tož asi tak, ať to nevypadá, že to přecházíme mlčením, zatím prostě víme moc málo.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

1.2.2020 21:51:55

aneken
Já bych se té vyšší ceny vůbec nebál. Mage Knight: Ultimátní edice, Gloomhaven nebo Nemesis se navzdory vyšší ceně podle mě prodávali velmi dobře. A myslím si, že podobně na tom bude letos i Tainted Grail.

Podle mě se už čeští a slovenští hráči dostali do fáze, kdy jsou ochotní si za ověřenou kvalitu připlatit.

1.2.2020 22:08:55 | Upraveno autorem (porovnej)

aneken
Díky za informace. Budeme to tu napjatě sledovat :-) Za mě cena ve zmiňovaném rozpětí naprosto v pohodě za hru tohoto formátu a rozsahu.
Na BGG jsem mimo jiné zahlédl vyjádření autora, že se zatím počítá s 3-4 lokalizacemi a další jazyky jsou v jednání...

1.2.2020 22:20:06

Cena

Taky bych cenu neviděl jako problém. Spousta lidí si na KS kupuje i víc dražší hry... Já mezi ně patřím též...

1.2.2020 22:55:48

Cena
Souhlas, vyšší cena v tomto případě je v pohodě.
Když vezmu kolik je u některých her na KS jenom poštovné, tak si myslím, že cena v řádu tisíců je ok.

1.2.2020 22:59:04

Cena
Gloomhaven som nekupoval, lebo by to nebolo s kym hrat dookola stale to iste. Nemesis som nekupoval, lebo ma nebavi vesmir. Mage knight som nekupoval, lebo sa mi nepaci system pocitania a vizual. Nikde nehrala rolu cena. Ale toto by som kupil na 100%. Som odchovany na sidovej civke, ktora ma priviedla k deskovym hram a dva-tri roky sme hrali len to, lebo nic ine sme nemali. Tato hra je este o kus lepsia plus je lepsie hratelna vo dvojici. A ma expanzie v jednej krabici vsetko spolu. A armadu nezastupuju plastove vlajocky :). Toto proste chcem v cz!

2.2.2020 00:16:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Clash of Cultures vs. kickstarter
Taky bych tu cenu neviděl nijak hrozně. Když si vezmu, kolik se i u nás najde hráčů, co vysolí mnohem větší částky za kdejakou kickstarterovou chujovinu jenom proto, že má přece tak boží figurky a přitom ani netuší, jestli samotná hra bude aspoň trochu dobrá, tak si říkám, že za prověřenou kvalitu, která bude navíc v češtině, by ty prachy mohli dát taky.

Mimochodem nechtěl bych dělat větný rozbor té předchozí věty ;-)

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

2.2.2020 10:54:53

Aneken
A nechcete/nemuzete jit cestou Foxiku, tj. pres predobjednavky, a po dovrseni urcite mety teprve spustit preklad s jasnejsi predstavou o realnych prodejich?
Chapu, ze zdejsi vzorek nazoru je pro vas asi nesmeroplatny, protoze zastupuje pouze uzkou skupinu zakazniku, ale za sebe muzu s klidem prohlasit, ze lokalizovane CoC vezmu za kazdou cenu:)

2.2.2020 12:02:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Saiwer
No my budem řešit, jak k tomu přistoupit, až budeme vědět víc, Zev toho zatím moc říct nedokáže.
Jinak od ostatní: Chápu, že lidi tu na ZH nemají problém zaplatit čtyři litry na hru, ale my toho potřebujeme prodat tisíc. A to by za cenu přes tři litry fakt taková sranda nebyla...
Každopádně jak budeme něco vědět, dáme vědět ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

2.2.2020 12:21:51

...
Tak doufám, že to dopadne dobře :-)
Zdá se mi, že trend je takový, že lidi se přestávají bát kupovat hry s cenovkou kolem 3000,- Kč, takže věřím, že i tady to by se prodalo. osobně jsem třeba vůbec nečekal, že Mage Knight se takhle rychle vyprodá, což je super a věřím že to pomůže ke správnému rozhodnutí u této hry :-)

Nástupce civky to totiž už delší dobu chce :-)

2.2.2020 12:47:21

Reklama

S dobrou poutavou reklamou by se hra podle mě prodávala dobře. Je to už defakto herní legenda v dokonalé edici. Tohle musí zaujmout širokou masu lidí. Je to určitě risk to chápeme všichni ale roky se kvůli tomu tady nevydávali velké hry nebo komplexní hry. Ale doba přece jen pokročila.. a sám to vidím i na svém okolí že deskové hry zajímají víc a víc lidí. A čím bude na trhu víc takových pecek které právě přilákají i nové lidi k deskovkám tím to bude lepší a lepší...

a tohle je podle mě právě ten typ hry která přiláká nové hráče. Protože staří hráči po ni šáhnou automaticky...

2.2.2020 13:08:42

Aneken
Bezva. Tak herní přání pro letošní rok mám jasně dané;) Snad to dobře dopadne, držím palce.

2.2.2020 16:17:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Clash of Cultures: Monumental Edition
na Tlamě již běží předprodej, protože je zatím aspoň jiskřička naděje na CZ edici budu čekat

11.2.2020 14:47:51

Aneken

Nějaké novinky ohledně druhé edice v CZ ? :) ... čeští hráči jsou lační :)

31.3.2020 18:27:39

CZ
Take se pripojuji a ptam se na cestinu, tahle hra si o to vylozene rika :-)

31.3.2020 20:20:02

Cz Edice

Tak už tu bylo oznámeno několik velkých a zajímavých her od jiných vydavatelů že si myslím a doufám že by se Rexíci odvážili jít do téhle překrásné záležitosti... hmmm? :)

3.6.2020 15:03:08

CZ

Tiež sa pripájam k prosbe o CZ edíciu, cenu neriešim, Vy tiež nemusíte :D
Btw, Mage Knight sa predával dosť dobre :)

10.6.2020 15:34:17

Tož
Jestli má být něco v češtině vydáno z ranku civilizačních her, tak rozhodně Clash :)
Uvidíme. Také bych se asi nebál. Ale podnik je to vždy nejistý. Snad to dopadne.

10.6.2020 18:01:33

Poptávka
Třeba má herní skupina by uvítala též dobrou civilizační hru. Prodejnosti bych se nebál:)

11.6.2020 07:09:58

...
Myslím si, že vzhledem k počtu dobrým civilizačním hrám na našem trhu (tzn. skoro žádná), bych se prodejnosti rozhodně nebál... Navíc takový Mage Knight, Gloomhaven, Nemesis apod. jasně ukázali, že není třeba se bát prodejnosti velkých her.

11.6.2020 07:14:09

Kubeckam
Hodne silne a imho nepravdive tvrzeni.
Pokud tedy “skoro zadna” neznamena 2 :).

Wilsonova civka
Vladova civka

Me to teda staci, vzhledem k tomu jak dlouho takove hry dlouho trvaji a jak casto se hraji :)

11.6.2020 07:32:55

Beholder
Mno, ne kazdy ma herni orgac z presouvani a pocitani ruznobarevnych kosticek (vlaadova) a nebo staveni papirovych staveb a prepocitavani zdroju (sid maier). Obe hry jsou urcite hratelne a objektivne dobre, ale jako civilizacni hry nesednou kazdemu. CoC je z meho pohledu ten spravny ameritrash s armadou a budovami, ktery ted na trhu neni

11.6.2020 07:59:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson
Asi jo, neco na tom bude ;)

11.6.2020 08:20:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson
Mne treba CoC prijdede hodne agresivni hra a ja jsem spis budovatel, nez dobyvatel. Tudiz nic moc pro me.
Vlaadovo TtA je nesnesitelne dlouha hra s kostickama.
Sid meirovka je fajn, ale taky na strasne dlouho a souboje jsou radoby zajimave, ale ruku na srdce, koho to bavi. To radsi ty kostky.
Pomerne zajimavou hrou je New Dawn, kde mi ztrata mesta neprisla tak moc bolestiva, ale civilizacni feeling to vlastne ani moc nema a je to jen takovy zavod, kdo co nejvic obsadi policek a rychle splni nejake ukoly. To celou hru hrozne kazi. Asi proto o tom nikdo nemluvi, autor zalezl pod kamen a rozsireni, ktere by hru mohlo vylepsit nebo dokonce zplnohodnotnit, nejspis nikdy nebude.
Antike, resp. Duellum nevim jestli oznacit za civilizacni, ale muj salek to taky neni. Abyste vyhrali, nevyhnutelne musite dobyvat.
Tapestry, Polis, Gentes, Hellenicu a dalsi hry z ranku civilizacni jsem nehral, ale neprijde mi, ze by jich na trhu bylo malo. Petr z Deskofobie bude ale jiste namitat, ze vetsina z nich nejsou civilizacni hry. :D

EDIT: Ale pro CoC v cestine jsem taky. Pres to, co jsem napsal, bych ji poridil.

EDIT 2: Vypada to, ze nakonec rozsireni pro New Dawn asi bude. Ale je to jen podle predprodeje jednoho obchodu v UK, tak je to zatim jen spekulace.

11.6.2020 15:26:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Modern Art
Modern Art
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas