Clash of Cultures

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Clash of Cultures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhá edice


Po internetu koluje informace, že bychom jsme se mohli dočkat druhé edice. Nemáte odhad, kdy by to reálně mohlo být? Několik měsíců, let? Přemýšlím nad touto hrou a nevím, zda mám čekat.
8.5.2019 11:49:38

Vsadil bych
Ze letos to urcite nebude. Max probehne Ks kampan ale na hru se bude jeste cekat.


..Deskovky Teplice..

8.5.2019 12:00:51

Nova edice
Autor teprve sbira napady od komunity, co by ve hre chteli jinak/ lepe/ navic. Nedavno psal, ze k dokonceni je jeste dlooouha cesta. To je tak vsechno, co muze kolovat.

8.5.2019 13:06:30

Dostupnost
Hra už se doprodává, co jsem četl EN fóra tak je potvrzeno od autora že dotisk této edice už nebude, nová edice zatím v nedohlednu (to bude asi na několik let) a pokud správně počítám tak na našem trhu jsou už dostupné jen 4ks na svet-her.cz ... takže asi není na co čekat ...

8.5.2019 13:36:43

Nová verze
Už před půl rokem jsem tvrdil, že se bude chystat nová verze.
Teď je to o krok dál.
Ale je to běh na dlouhou trať.
Tipoval bych tak rok a půl až dva roky.
Já jí akorát prodávám. Jsem už hry přehraný a je co hrát...
Ale dobrá hra to teda je. Nej civilizační podlě mě. Doufám, že to nepodělají...

8.5.2019 13:58:20

rob.milicka
Dotisk nebude, protože práva na licenci Z-manum vypršela a vrátila se majiteli, tedy tvůrci hry. Jenže jemu zas nedali právo na použití figurek a artworku ze hry, a tak si to bude muset někde nechat udělat od nuly.

To, že je hra dostupná v obchodě jen v základu bez rozšíření, podle mě důvod k čekání klidně několik let je. Tahle informace o doprodeji je stará několik let a hra se dá stále sehnat. Takže si to myslí zřejmě víc lidí :D

9.5.2019 06:31:05

Havelock
Pravda, autor v tom může najít pozitiva i negativa. Hlavně pokud to může udělat znovu a udělat daleko lepší produkci tak myslím že se toho určitě dočkáme, ta hra je hodně úspěšná. Nicméně já jsem třeba jeden z těch hráčů kteří nevydrží čekat dva roky (pravda na Sorcerera jsem čekal) ale raději pořídím aktuální edici a třeba ji potom prodám. S rozšířením je to horší, ale co jsem se díval, tak svépomocí snad jde i dovyrobit. Jsem zvědavý jaké bude to tempo vývoje a podpořím klidně i novou edici :-)

9.5.2019 15:56:32

expanze svépomocí
Expanze svépomocí už vyrobit nelze - na spielboxmaterial došly některé figurky a budovy. Nedávno jsem měl nutkání pořídit si základ a dovyrobit si expanzi, ale mám už smůlu. Hodně by mě zajímalo, v jakém časovém horizontu bude ta druhá edice vydána. Autor se nedávno vyjádřil že už je docela blízko. Před pár dny rozjel diskusi na FB i BGG a shání dobrovolníky na testování. Ale ikdyby hru ohlásil např. za půl roku na kickstarteru, pořád bude trvat minimálně rok (spíše víc) vlastní výroba... Všichni víme jak to na KS chodí... Hodně jsem tedy na vážkách jestli to koupit v bazaru nebo ještě pár let počkat... (no mám spoustu jiných her na které mi zatím sedá prach... :-)

Když už autor musí použít nový artwork i figurky, tak doufám, že figurky budou kvalitnější - velice se mi líbily figurky z KS Monumental, hrát s něčím podobným by bylo skvělé...

9.5.2019 16:17:27 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Videl jsem, ze jsi tohle uz pred nejakou dobou na BGG zminoval. Ale ja ti nevim. Ctyri ruzne varianty jedne figurky by uz tak celkem drahou hru jeste prodrazily. A hlavne hra je takova neutralne ladena, aby kazda barva mohla hrat za jakykoliv narod. Ja bych treba nechtel mit na plose egyptske Anubisovi sakaly a pritom hrat treba za Indii. Vic mi sedi ty neutralni staroveke spis do Recka ladene figurky pro vsechny. Ale to je vlastne problem rozsireni, kde jsou uz konkretni narody. V zakladu je to nejaka neurcita civilizace.

9.5.2019 17:16:38

Monumental Edition
Tak na podzim má konečně vyjít 2. edice - obsahuje základ, rozšíření Civilizace, promo Aztékové, miniatury pro divy světa, novou grafiku (na tu starou asi má právo původní vydavatel ZMan), předělané ostatní miniatury a údajně vychytanější pravidla. Cena 140$. Vydává to Wizkids.
https://boardgamegeek.com/blogpost/99758/revisit-clash-cultures-new-monumental-edition

24.1.2020 08:12:59 | Upraveno autorem (porovnej)

skvelá sprava
Tak, to je úplná paráda a som rád, že som nekupoval 1ed s exp od premotivavných predajcov.

EDIT: Tak som videl cenu a 140$ .. to si už robia celkom srandu, ak to teda nie je komplet celé aj s rozšíreniami.

24.1.2020 08:24:49 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Vždyť tam píšu co tam všechno je :-) Ano, je to za komplet...

24.1.2020 10:16:06

V listopadu Vanoce
To je sen!
Super. Už se nemůžu dockat. Vánoce budu mít jen z toho, až budu moci sledovat grafiku, miniatury a pravidla.
To je prostě hra, na kterou se nejvíc těším.
Zajímalo by mě, jestli se toho někdo chytí a udělá českou verzi.

24.1.2020 10:19:40

Wizkids
Akorát to dělají Wizkids. Trošku se bojím kvality komponent...

24.1.2020 10:23:10

Cena
Je je naprosto ok.
Je tam vše. Myslím, že je to férová cena.
Christian ujistil komunitu, že kvalita by měla být ok.
Btw. včera se nám narodil syn. Má jméno Kristián. Těžkej offtopic :D ale tematickej.

24.1.2020 10:32:11

Cesky
To by bolo super, keby sa vydala cesky poriadna civilizacna hra.

24.1.2020 12:16:01

Monumental Edition

Měnili nějak pravila nebo něco nevíte?

24.1.2020 12:28:49

GeneralX
Něco tam právě předělával / ladil. Marcusen pak na FB hledal testery a společně několik měsíců něco testovali. Nevím ale, jak ty změny jsou velké.

24.1.2020 12:33:54

JAHMANsvk
Jo, to by bylo super. Naposledy se s Wizdkids svezli Rexíci s Mage Knightem ultimátní edicí. Bylo by fajn kdyby ve spolupráci pokračovali :-) Byla by to konečně první česká civilizační hra, kterou bych koupil...

24.1.2020 12:35:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Cz

To jo tahle edice v češtine za to by hráči trhali ruce :-D Bylo by fajn kdyby se k tomu český vydavatelé vyjadřili. To bych si s radostí na tu českou počkal než kupovat hned eng.

24.1.2020 13:32:12

Čeština
Do této hry bych taky určitě šel. Vždyť v češtině pořádných civilizačních her zase tolik není. Vlastně jen Through the Ages a Sid Meier's Civilization z roku 2010 a pak už jen ten paskvil z roku 2017, který lže názvem, protože s civilizací nemá prakticky nic společného a pak Tapestry, ve které se ale to civilizační téma poněkud ukrylo, takže není tak úplně snadné ho tam najít.

Tudíž jedinou opravdovou konkurenci by byla Sidova Civilizace z roku 2010, která se ale už nevyrábí. Takže podle mě tady ta potřebná díra na trhu je. Navíc pro mě osobně má Clash of Cultures tu výhodu, že se zaměřuje na jedinou historickou epochu. Civilizace z roku 2010 mě opravdu bavila, ale celou dobu mi nějak nesedělo, že zatímco jsme stavěli akvadukty a bojovali s kavalérií, tak ve stejném čase jsme po sobě házeli atomovky. Sice se mi v Clash of Cultures nelíbí kostkové souboje, ale myslím si, že zbytek hry je natolik zajímavý, že bych je zcela výjimečně vydejchal.

24.1.2020 13:55:39 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Ľudia v diskusii sa rozčulovali nad cenou, tak som usúdil, že je to čisto za hru, takto je cena samozrejme v pohode.

24.1.2020 23:26:04

Clash of Cultures
Cena mi prijde ok, podobne vychazel komplet i prvni edice a mit vsechno v jedne krabici mi prijde teda docela zasadni vyhodou. Obcas je dobre se podivat na KS projekty, aby si clovek uvedomil, co znamena cena mimo misu. Tato hra je lety proverena a perfektni. Pro me je to paradni zprava a moc se tesim na jeji vydani. Snad ani figurky nebudou vypadat jako vrhaci spaget z prvni edice. A kdyby barevne nepripominaly Haribo bonbony, to by byla uplna poezie. No a konecne, kdyby to bylo v cestine, tak... No, je nacase se probrat ze sna a byt rad za to, ze to vubec bude.
Rexici mi k tomuto ale docela sedi;)

25.1.2020 13:44:48

CZ edice

No já si naopak myslím že už je u nás čas pro to vydávat i velké hry. Nemyslím si že by je lidé nekupovali. U českých vydavatelů je jediný risk aby vždy vybrali tu která se bude prodávat. A to je v případě Clash of Cultures tutovka. Za prvé jak už tu bylo řečeno moc civilizačních her na výběr není (v podstatě žádná) a tohle je civilizační král. A za druhé je to edice kde je už vše pohromadě takže není nutnost žádných rozšíření a to hru taky dost zatraktivňuje. Takže doufám že to český vydavatelé budou reflektovat :)

25.1.2020 15:11:13

GeneralX
Souhlasím. Navíc nedávno Rexíci ve videu zmínili, že Mage Knight Ultimátní edice je skoro vyprodaný. Doba se změnila a prodat velké dobré hry už není problém. A Clash of Cultures je vysoce hodnocen. Myslím si, že by tuto pecku zakoupilo hodně českých hráčů pokud by to bylo lokalizované... Ještě doufejme, že to tu čte někdo z vydavatelů... :-)

25.1.2020 15:58:15

Výzva
Příznivci CaC,

zakládejte falešné profily a pište sem, že chcete Clash v jazyce českém! :D
Tahle hra si to zaslouží a určitě se toho někdo chopí. Přesně, jak zde bylo řečeno, doba se změnila a ani takové velké hry už nejsou prodělečné.
Jsem zvědavý na grafiku, protože původní podoba byla super. Řekl bych, že je laťka vysoko. Jako Christian má vkus, ale grafika asi nevybíral, protože to mají na starosti Wizkids. Tak se snad trefí...

25.1.2020 16:23:24

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited červená temná strana
Star wars: unlimited červená temná strana
Akt. cena: 11 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas