Clash of Cultures

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Clash of Cultures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhá edice


Po internetu koluje informace, že bychom jsme se mohli dočkat druhé edice. Nemáte odhad, kdy by to reálně mohlo být? Několik měsíců, let? Přemýšlím nad touto hrou a nevím, zda mám čekat.
8.5.2019 11:49:38

DC

Vsem

V cestine bych to stopro koupil ????

25.1.2020 17:32:32

MikeDundee
A slovenskych hračov :)

25.1.2020 17:45:40

Navíc...
Tahle hra je už prověřená časem. Když si vezmu, že dneska se běžně oznamují lokalizace dost drahých her už v době vydání (Tapestry, Star Wars: Vnější okraj, atd.), u kterých nikdy není zaručeno, že nepůjde o paskvil, tak tady vidím pozitivum i v tom, že u této hry ta garance kvality je, tudíž by po ní mohlo sáhnout více hráčů.

25.1.2020 18:05:31

offtopic
Toto sa mi páči na týchto stolných hrách, ako si držia svoju hodnotu. Vlastníte nejakú kvalitnú hru navyše určitým spôsobom vzácnu, lebo je nedostupná, má určitú hodnotu. Stačí aby bolo ohlásené druhé ROZŠÍRENÉ vydanie a celá hodnota ide do hája :D
Už sa teším na Clash of Cultures v bazáre za super cenu ;-)

25.1.2020 18:41:17

springb - OT
Tak první skvělá nabídka na Clash of Cultures včetně rozšíření se na bazaru objevila už včera. Ještě před týdnem by se rozjelo zběsilé přihazování, ale teď se do toho nikomu moc nechce, protože každý asi čeká, jestli náhodou nebude ta lokalizace.

Pokud nebude, tak si myslím, že by stálo za to koupit i tu původní verzi s rozšířením, protože těch zásadních změn oproti původní verzi podle mě zase tolik není.

25.1.2020 18:53:55

Clash of Cultures
Tuhle hru v češtině bych si taky asi koupil. Obecně mám nedůvěru v nové hry, protože nejsem přesvědčený o jejich skutečné kvalitě a jejich hodnocení beru s velkou rezervou, protože jsem toho názoru, že nějaká směrodatná hodnocení se objeví až po opadnutí hypu.

Ale Clash of Cultures je hra, která už ve zkoušce času obstála a myslím si , že se i dnes jedná o špičkovou civilizační hru.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

25.1.2020 19:36:04

CoC
Pridavam se k ostatní. Cestina by byla super. Ac nemam s anglictiinou problem, tak posledni dobou me ty lokalizovane hry hodne bavi

25.1.2020 21:19:11

Cz
Čeština by určitě byla super, chtělo by to zas nějakou pořádnou civilizační hru v češtině... Ovšem záleží jestli si to kromě nás myslí alespoň dalších 900 lidí, kteří by to koupili :-D

26.1.2020 09:22:39

;-)
Sid M. Civ. si veľa ľudí kupovalo iba preto , lebo hrali počítačovú hru a na stolnú boli zvedaví. Clash of Cultures kto pozná?

26.1.2020 09:40:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Kdo pozná?
Ten, kdo zná Samuela P. Huntingtona... :D
Teď už bych řekl, že řada hráčů, která hrála deskovou Sidovku a zkusila tohle, už ví, co je bližší staré dobré pocitacovce :)
Tahle hra byla ve své době málo známá. Ale tím, že je prostě dobrá, se dostala do povědomí širší komunite. Věřím, že by nová edice mohla mit daleko větší zaber.

26.1.2020 10:45:46

kubeckam a springb

Přemýšlet takhle tak by tu nevyšla skoro žádná hra. Prodejnost hry závisí hlavně na její kvalitě. To že Clash of Cultures neznají běžný lidi (nehráči deskovek) neznamená že by se neprodávala. Vždyt ani jedna z posledních velkých dobrých her nemá žádnou PC předlohu a prodává se dobře též...

Prostě pokud je hra kvalitní tak si časem určitě své kupce najde a to je v případe Clash of Cultures jistota...

Naopak přijde my že s posledním velkých her by byla pro mě nejlákavější (promiň má sladká Nemesis :D )

26.1.2020 11:39:42

generalX
V CZ/SK nepredava kvalita, ale hype, vid Fallout, Zaklinac, Blood Rage, Zemeplocha atď.. a obcas, teda vacsinou sa takto riadi aj celosvetovy trh. Najdolezitejsie je ale to, ze CoC je fakt kvalitna civilizacna hra.
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

26.1.2020 12:15:52

Taky se hlásím..:)
Taky bych se chtěl přihlásit o jednu českou krabičku..;)
______________________________________________
+++| Správce klubu | SKLEP - Klub deskových her |+++

26.1.2020 20:19:18

CoC česky
Automaticky by to pristálo z zbierke. Ak bude iba v AJ, tak asi ostanem pri prvej edícii, najmä teraz, keď je k nej toľko bonusového materiálu, vrátane vynikajúceho českého prekladu.

26.1.2020 23:57:19

Čeština
Koukám, že je tu celkem dost zájemců, tak snad to klapne.

A jelikož jsem se nakonec rozhodl čekat na druhou edici, tak bych taky podpořil českou verzi :)

27.1.2020 09:20:43

REX hry
Rexům jsem psal dotaz. České vydání zatím v plánu nemají.

27.1.2020 09:54:54

Cz

A nikdo jiný než REX se k tomu nedostanou?

27.1.2020 10:48:06

Cz

Pridavam se k zajemcum o cz verzi

27.1.2020 13:39:53

GeneralX
Je spis otazka komu by se chtelo spolupracovat zrovna s Wizkids ;-)

27.1.2020 14:20:01

REX
No mě REX psali že to určitě s wizkidz proberou ale bude rozhodovat cena. Takže doufejme :)

27.1.2020 14:51:33 | Upraveno autorem (porovnej)

artwork
Já myslím, že na rozhodnutí o české verzi je ještě čas.
Každopádně tady máme první náznak ilustrací:
https://www.boardgamegeek.com/image/5196863/clash-cultures-monumental-edition

Já si myslím, že o grafiku se bát nemusíme :)

29.1.2020 08:42:27

Artwork
No, hlavně (doufám), že to nebude taková ta infantilní grafika. Křiklavé barvy až tak moc nevadí, chápu, že se to pak lépe prodává.

29.1.2020 08:57:27

CZ

CoC česky bych bral všemi deseti. Rexíci prosím prosím :-)

29.1.2020 09:20:57

artwork
Saiwer.
Přesně. Včera tam byla vložena ilustrace Kleopatry. Je to boží. Vypadá to, že ilustrátor je nadaný a má cit pro tvorbu historických portrétů...

30.1.2020 10:27:39

Artwork
Na základě odhalených skic jsem zatím velmi spokojený.

30.1.2020 11:34:31

Vybíráme z Bazaru

Mřížka/Podložka Carcassonne/Karak
Mřížka/Podložka Carcassonne/Karak
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas