Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

info o kvalitě karet

Trochu mě mrzí kvalita karet! Máme je od albi a sice se s nima hraje dost, ale už to je taky dost znát. Ošoupane a už vypadaj jako by jsme je měly roky! Naproti tomu karty Bang (ty už roky máme) toho nahrály daleko více a jsou ještě oproti citadele vcelku dobré.
18.3.2009 09:34:15

yarin
Nesrovnaval jsem oboji, ale mrkni hlavne na okraje karet. Protoze jsou cerne, je dost mozne, ze tam budou brzo videt "bile zaseky"...

Jinak ja jsem zalaminoval karty postav do kapes (viz muj minuly prispevek) a maximalni spokojenost.

2.1.2014 18:34:18

karty
Mám oboje a myslím, že staré i nové jsou z totožného materiálu. U starých jsem karty postav dal do kapes a jsem taky spokojen. Myslím, že nějaká forma ochrany alespoň postav je velmi vhodná, u budov to podle mě není nutné.

2.1.2014 19:21:10

kvalita karet
dik obema za info!

2.1.2014 20:36:56

Zklamání
Hru mám doma 4 dny, zatím jsme ji hráli asi 6 krát a na kartách postav to jde už dost poznat. Hra jako taková se nám libí, ale kvalita karet je opravdu otřesná. Když to srovnám třeba s hrou Port Royal, tak tu máme asi dva týdny, hráli jsme ji asi 15 krát a karty jsou pořád jako nové, i když se taky neustále míchají. A potom co jsem četla i ty starší příspěvky, tak jsem rozhodnutá co nejdřív koupit v papírnictví alespoň ty obaly na průkazku, protože obchod s deskovkama poblíž nemáme. :/

25.1.2017 23:53:44

To Veronika9595
Obaly na průkazky se Vám prodraží. Doporučoval bych obaly objednat přes eShop:
Fantasy obchod
Tomovy hry
Svět deskových her
Planeta her

26.1.2017 10:22:23

to Veronika9595
Já hraju Citadelu docela často a je pravda, že karty postav se neustále míchají. Proto mám karty postav zalaminované. Laminoval jsem to asi před 5 lety a podle mne je to nejlepší způsob ochrany. Těch karet není moc a tak se to vyplatí. Je třeba ale laminovat opatrně, aby se na rub nedostalo nějaké smítko, aby pak nebyla nějaká postava na rubu rozeznatelná.

26.1.2017 11:07:04

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas