Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

info o kvalitě karet

Trochu mě mrzí kvalita karet! Máme je od albi a sice se s nima hraje dost, ale už to je taky dost znát. Ošoupane a už vypadaj jako by jsme je měly roky! Naproti tomu karty Bang (ty už roky máme) toho nahrály daleko více a jsou ještě oproti citadele vcelku dobré.
18.3.2009 09:34:15

Karty
Bohužel se přídám také k názoru, že kvalita karet je děsná a tak jako ostatní, mám BANG i CITADELU a nedá se to srovnat. Koupil jsem i rozšíření, ale moc se s ním teď nehraje, tak to nechám také zalaminovat. Základní karty zkusím něčím polepit.

24.10.2010 09:50:47

Obaly
Tak jsem nakonec koupil v obchode s hrama 150 obalu 56x87 za 150kc. Neni to uplne idealni protoze ted ty karty desne klouzou, ale tak to se snad pota. Lepit nove karty mi prijde jako zajimavy napad, ale do toho bych asi nesel. Ty obaly se daji a vychazi to cenove asi nastejno jako nechat zalaminovat jenom ty postavy. Mimochodem ty karty jsou ted logicky o neco tlustsi, ale co nadelam.

25.10.2010 19:32:49

to BMAJTZ
Zalaminovat 8 postav přijde na 150 kč? A na to si přišel jak :)?

25.10.2010 20:17:48

obaly
no nevim, balit to cele je trochu zbytecne. Ja koupil za par kacek v Rytiri nejlevnejsi obaly a zabalil pouze postavy. To bohate staci.

25.10.2010 20:47:57

to kren
Nemyslel jsem jich 8, ale 18, potazmo 26. Pri cene 7 kacek za jednu jsme nekde okolo 126 Kc. Asi mas recht ze balit vsechnz je zbytecne, ale tak ted to aspon muzu tahat do hospod x-te cenove kategorie :-D

26.10.2010 11:53:42 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ
A můžeš prozradit, kde bys to laminoval za 7kč jednu kartu. Dyť jedna kartová laminovací kapsa přijde na necelou korunu. 26 karet mne přijde tak na maximálně 20kč.

26.10.2010 12:19:53

kren
Laminovaci kapsa jo, ale jelikoz bych to musel nechat delat nekde v copy centru, pac masinu na laminaci doma nemam, tak nejnizsi cenu co jsem nasel byla 5 kc za jednu. Tohle uz je solidni OT ale tak si projed copycentra a uvidis to sam, kdyby me to melo stat jenom 20kc tak nad tim vubec neuvazuju (vypadalo by to i mnohem lepe) holt takhle mi to ale prijde ekonomictejsi.

26.10.2010 12:29:59

Obaly
Tak včera jsme šli s klukama na pivo a řekli si, že pro jednou nebudeme u piva tlachat ale, že si něco zahrajem. Musím říct, že tak rád jak jsem byl za to, že jsem obětoval peníze a dal všechny karty do těch obalu, už jsem hodně dlouho nebyl. Po pár kolech byly totiž karty potřísněné prakticky vším co se v té chvíli na stole nacházelo hlavně tedy pivem. Kdybych tohle udělal na neobalených kartách obávám se, že by byly nenávratně zničeny takhle jsou stále jako nové.

Tohle se mi osvědčilo a všem to vřele doporučuji taky.

Mimochodem nechápu proč ty karty neudělali plastové stejně jako karty z Bangu. Ty když hodíte přímo do vody tak se s něma nestane vůbec nic. Tu stovku navíc co by ty karty stály bych milerád zaplatil.

16.1.2011 16:15:54

Srovnání odolnosti
Asi mám jiné balení ,ale karty z Citadely jsou odolné jako karty z Bangu.

3.4.2011 20:25:11

ondron
Tak to by me zajimalo, kdo je vydavatel? A mas to ceskou verzi?

3.4.2011 20:36:57

Kvalita karet v roce 2012 a laminování
Nemáte někdo tucha, jestli je současná kvalita karet stále tak tragická, jako se píše v této diskusi?

Případně kde kupujete laminovací kapsy a která velikost je ta pravá?

18.12.2012 09:27:56

to cartas
Jaká je kvalita v současné době nevím. Já jsem laminoval jen karty postav, protože ty se furt míchají. Přesné laminovací kapsy jsem nenašel (a myslím že ani neexistují). Rozměr si nepamatuju, ale koupil jsem takové aby měly přesah přibližně 2-3mm na každou stranu šířky karty a na délku byly podstatně delší. Na spojené straně kapsy jsem kartu zasunul na doraz (to je asi ten 2-3 mm okraj a tu protilehlou stranu jsem ořezal na řezačce a rohy zaoblil zaoblovačkou.

18.12.2012 09:48:59

cartas
Předpokládám, že jde stále o stejnou edici, takže karty budou stejné. Já jsem laminovala do A4 a vyřezala. Viz galerii.

18.12.2012 10:04:48

ad laminace do A4
U kapes jsou strojově dodrženy strany a ořezávám jen jednu. Kdežto u ořezávání z A4 je problém dodržet kolmost a přesnost všech 4 stran za současného dodržení šířky okrajů. Zkrátka u A4 je s tím mnohonásobně víc práce než u kapes. Do kapes se ty karty navíc dobře zasadí tím zasunutím do toho už předem slepeného okraje. S dáváním více karet do A4 mám špatné zkušenosti. Ať chci nebo nechci, vždycky se mi to tam pohlo a nikdy jsem neměl hrany rovnoběžně s okraji. U kapes to všechno odpadá.

18.12.2012 10:37:51

kren
Diky za informaci. Sice me moc nepotesila, protoze rezacku ani zaoblovacku nemam, takze mozna mrknu po obalech. A nebo se na to vyprdnu, pojedu "bez ochrany" a posunu problem az na dobu, kdyz zakoupim Temnou zemi.

Stejne mi to neda se nezeptat jeste jednou - fakt se ty karty odrbou tak, ze to vadi hratelnosti? Tim myslim, ze je poznat, ktera je ktera? (odrbane karty mi jinak nevadi)

18.12.2012 10:39:30

ad odrbanost
Karty hry tak nevadí ale karty postav se pořád míchají a tam je to zalaminování naprostá nutnost.

18.12.2012 10:49:44

obaly karet
Já si na karty postav koupil takové pevnější obaly určené třeba na legitky na autobus a podobně. Stálo to kolem dvou korun kus a karty se v tom určitě nezničí. Hru mám už cca čtyři roky a je jak nová.. až na krabici.
Ale stejně dobře poslouží i obyčejné měkké obaly na karty, co jsou v dostání v každém obchodě s hrami.

18.12.2012 10:58:21

kren
jak tluste laminovaci kapsy jsou vhodne (kolik mikronu) ?

18.12.2012 11:02:44

to cartas
Z hlavy ti to neřeknu, ale vzhledem k tomu, že jsou to tvrdé karty, tak myslím že stačí nějaké tenčí.

Jestli to budeš laminovat, tak si dej pozor aby se ti tam nedostalo mezi kartu a tu kapsu nějaké smítko (obzvlášť na rubu), abys pak neměl ty karty "cinklé".

18.12.2012 11:27:14 | Upraveno autorem (porovnej)

kren, cartas
Tak bylo to kolem dvaceti karet, takže řezání bylo raz dva ;)
S tím smítkem opravdu bacha, mně to laminovali ve studiu a nějaké smítko se jim tam dostalo, takže čaroděj byl cinklej. Asi dvě hodiny jsem se doma snažila to zamaskovat, ale nešlo to, tak jsem ho nakonec musela úplně svléknout :D, domalovat a znovu nechat laminovat, takže jsem měla s čarodějem víc práce než s celým řezáním :))
Ale nic na něm vidět není.
Obalení postav bych neodkládala. Sama mám obalené jen ty postavy.

18.12.2012 11:48:30

kren, ikri
diky za rady - zkusim pohledat nejake ty laminovaci kapsy, idealne bez nutnosti rezani.

Mimochodem nemate nejakej tip na e-shop s bohatym vyberem laminovacich kapes (ruzne rozmery)?

18.12.2012 11:53:17

Místo v krabičce
Ještě jsem hru nerozbalil (Ježíšek), tak se chci zeptat, kolik místa je v krabičce? Jestli se po případné laminaci/zabalení vejdou karty stále do krabičky, případně zda se tam vejde i rozšíření?

18.12.2012 12:13:29

to cartas
Místa je v krabičce dost, vejdou se tam i zalaminované karty postav (pokud jim uděláš ten okraj jak jsem psal). Pokud bys laminoval všechny karty, tak to by se ti do krabičky určitě nevešlo. Jinak do krabičky základní hry se vejde všechno: Karty postav z laminací (i z rozšíření) + karty základní hry bez laminace + karty rozšíření bez laminace + penízky + stojánek.

Web neznám, protože to kupuju u nás v kamenném obchodě.

18.12.2012 12:23:16

kren
Super, vycerpavajici odpoved - diky.

Nasel jsem kapsy 95x65mm, ty by mohly byt akorat. Karty maji rozmer 87x56, tj. cca 4mm folie na kazde strane karty.

18.12.2012 12:37:07

kvalita karet v nove verzi s 15 akcnimi kartami
Dost me vydesilo, jak tu vsichni kritizujete kvalitu karet citadely, ted jsem si koupil tu novejsi verzi s patnacti akcnimi kartami (puvodni jsem nikdy nemel v ruce) a neprijde mi, ze by byly karty nekvalitni a hrozilo jim rychle osoupani - je mozne, ze jenom klamou telem, nebo ma nova verze opravdu karty z odolnejsiho materialu? mate nekdo porovnani, mel jste v ruce obe verze?

2.1.2014 18:29:37

Vybíráme z Bazaru

Concordia Venus + Italia, Balearica
Concordia Venus + Italia, Balearica
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas