Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

info o kvalitě karet

Trochu mě mrzí kvalita karet! Máme je od albi a sice se s nima hraje dost, ale už to je taky dost znát. Ošoupane a už vypadaj jako by jsme je měly roky! Naproti tomu karty Bang (ty už roky máme) toho nahrály daleko více a jsou ještě oproti citadele vcelku dobré.
18.3.2009 09:34:15

Andik
Ono se to tiskne vsecko venku, se vzdycky jen doda ceska verze a zahranicni vydavatel to zaridi. Takze kvalita zavisi dost na tom, kdo to vydava;)

18.3.2009 09:43:17

obaly na karty
tento problem temer vzdy vyriesia. mozno je to menej prakticke ale nato by konecne mohli myslet vydavatelstva a delat vetsi krabice nebo vyrezy...

18.3.2009 13:47:31

to Voloda
To těžko většina běžných uživatelů, včetně mne, nemá karetní obaly v lásce. Já mám rád karty tak jak jsou. Ty prezervativy mi narušují požitek ze hry.

18.3.2009 13:57:43

andik007
Právě teďka se na ty karty koukám a opravdu se opotřebovávají ohromnou rychlosti. Udělal jsem to, že jsem si koupil tu nejšiřčí průhlednou lepící pásku a opatrně to oblepuji. Mohu ti ukázat foto jak to vypadá krásně.

18.3.2009 15:15:08

To Braveheart
Teda nevím, obal beru u svých her jako povinnost ale nikdy bych nevzal lepící pásku.Tím nechci říct nic proti ale měl bych strach,že mi vznikne ohyb a tím zníčil celou hru..A jakto provádíš u hran?

18.3.2009 17:12:51

obal ?
Oblepuji jen ty tenké takže hranu neoblebuji. Oblepím jen rub a líc pak to ostřihnu. Až budu mít všechny i s postavami tak to blejsknu a hodím k obrázkům u Citadeli abych dostal nějaký ten bodík.

No a tebe bych se chtěl zeptat jakou obálku na to dáváš ty?

18.3.2009 18:07:39

není to zbytečný?
Já mám takovej ten nádech ohraných a ošoupaných karet rád :)

18.3.2009 18:20:10

paladin:
Hehe tak to se máš ja bych byl s toho nanervy že se mi to ničí. A třebas že hráči poznají co je to za kartu.

18.3.2009 18:39:11

Jak velké jsou karty k Citadele?
Chtěl bych se Vás někoho zeptat, jak velké (malé) jsou karty k Citadele. Uvažuji o koupi, ale také nejsem příznivcem brzy osvačených karet.
Na velikost se ptám především proto, abych věděl, jak moc by karty na Citadelu "plavaly" v běžných magicových obalech (ať už obyčejných, nebo protectorech).
Předem díky za odpovědi:)

10.9.2009 21:05:50

velikost karet
87mm * 56mm

10.9.2009 22:34:48

velikost karet
Radim: Děkuju:)
Takže jsou stejně dlouhé jako ostatní klasické karty a šířku mají o něco užší - měly by tudíž mít identickou velikost, jako mají karty hry BANG! (to jen, kdyby to v budoucnu někoho zajímalo)

11.9.2009 00:54:33

karty
osobne mi ohrané karty vyhovujú nehovoriac o tom že sa opotrebujú rovnako, tak v tom veľký problém nevidím. A myslím si že farba robí tiež svoje na čiernej karte je hneď vidieť že sa s nimi hrá /viď citadela/. Na bielych kartách to opotrebovanie nie je hneď tak viditeľné /napr. bang/.asi tak.

11.9.2009 08:29:01

kvalita karet
No ona je kvalita karet Citadely celosvětový problém. Nevím proč to nenechávají dělat jinde jinou technologiií. U karet budov to tak nevadí, ale u neustále kolujících karet postav to problém je. Proto jsem při pořízení rozšíření (jsou tam znovu všechny postavy i ze základní sady) všechny karty postav zalaminoval.

11.9.2009 13:01:38

ta"jemná"

Mecenáš trolíků

Karty
Já jsem měla doma samolepící folii, tak jsem kartičky oboustranně tou folií přelepila. Vzhledem k tomu kolik s tím bylo práce, bych to už nikdy nedělala a koupila si radši obaly na karty :-)

26.11.2009 12:44:31

ehm..
problem citadely bol/je, ze v expanzii ma rub iny odtien ciernej.. oblepenie ci obal nepomozu, je proste vidno, aka karta je na vrchu balika- ci je to isto fialova stavba, alebo je zo zakladu.. :/
(mozno to zavisi od vydavatela a teraz si nespomeniem, od koho mam zaklad a od koho expand..ale je to tak)

a ako paladin pise, ten nadych osupanych kariet je sexi! (jediny problem kariet moze byt, vseobecne, ak sa prepotene karty zacnu lepit k sebe;)

co sa tyka rozoznavania urcitych kariet, v zivote som nemal pri ziandej hre ten dojem a uz vobec nie istotu, ktora karta je ktora na zaklade osupania ci osarpania hran/rohov..a to som celkom vsimavy;)))

26.11.2009 12:57:27

barva
tak s tímhle naštěstí problémy nemáme - je to stejná barva a u carccassone jsme to vyřešili tak, že se při losování na kartičky nekoukáme :-)

26.11.2009 13:05:45

hrozné
podľa mňa je kvalita kariet postáv hrozná. Pri budovách to až tak nevadí, ale tie postavy... Počul som že vraj pri rozšírení sú aj základné karty postáv. Je to pravda ?

7.12.2009 18:46:10

postavy v rozšíření
Ano, v rozšíření jsou opět karty postav ze základní hry, tentokrát opatřené navíc i nápovědním textem, stejně jako karty nových postav.

7.12.2009 18:47:22

obaly
Doporučuji karty obalit. Přímo na citadelu pasují obaly od FFG Standard American. Hodně mi vadilo, že byly používáním poznat karty postav. Obalil jsem postavy, které jsou znovu i v rozšíření a je po problému...

7.12.2009 19:07:24

Karty postav
Docela se mi líbí jak tohle řeší sám Faidutti. Na svém webu přímo v pravidlech píše: Pokud máte ještě ty obaly ze starých dobrých časů kdy ste hráli MTG :))))

If you have still some deck protectors from the good old times when you played Magic the Gathering, I suggest you use them for the character cards, which are to be shuffled A LOT during each game.

21.2.2010 22:57:57

Laminace
Taky jsem si nechala karty zalaminovat. Ale bacha na nějaké drobky, ty můžou celý výsledek zkazit (vlastní zkušenost) :-(

21.5.2010 08:35:37

heh
takže po 5 partiách sa už karty postáv začínajú ničiť :) kraje už strácajú farbu takže musím ísť rýchlo laminátovať :)
Hrozná kvalita ale dobrá hra :)

28.5.2010 10:46:03

to Balorok
Pozdě :(. Jak už jsem tady psal dřív, je třeba zalaminovat karty postav hned po zakoupení hry.

28.5.2010 11:10:09

no vidím
nevadí neni to tak strašné len také drobnilinké suchance na krajoch neni to moc vidieť musis sa na to zahladiet poriadne :) takže ešte je nádej :)

28.5.2010 11:27:23

BMAJTZ

Hruza
Tak musim potvrdit ze kvalita je hruza, u budov na to dlabu, ale ty postavy opravdu vadi. Ted pozor tu hru jsem si koupil vcera a zahrali jsme s tim asi tak 10 her a muzu potvrdit, ze ty karty uz dneska vypadaji opravdu hrozne (mysleno postavy). To me oprvdu prekvapilo a nemusim rikat, ze je mi to docela lito. Zitra je du zalaminovat (doporucuju to udelat hned jak tu hru jenom rozbalite - staci postavy, osuntele barvy budov, jak bylo receno, jsou sexy), a nebo si sezenu ty obaly na karty, ale to mi prijde dost divne s tim potom hrat.

23.10.2010 23:50:01

Vybíráme z Bazaru

Exit: Úniková hra – Pán prstenů
Exit: Úniková hra – Pán prstenů
Akt. cena: 222 Kč
Končí za: 15 hodin

Offcanvas