Churchill - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Mark Herman
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

CZ edice - chyby

Churchill ještě ani není mezi hráči a já rovnou nabonzuju chyby, které jsme objevili bohužel až po výrobě :(

- Na žetonech německých technologií, které se udělují při kapitulaci německa zůstalo anglické VP (victory points) místo českého VB.

- Na herní desce (a i v tištěných pravidlech - na webu již opraveno) je v postupu rozdělování japonských vojsk v segmentu války použitý termín jihovýchodí fronta, ale má být jihozápadní (žádná jihovýchodní neexistuje - další fronty jsou střední Pacifik, Dálný východ a ČBI).

Omlouvám se..:(

----------------------
Majitel liščí krabice
10.1.2021 08:43:10

Chyby
Ta prvni je v pohode.
Ta druha pujde vyresit prelepkou. Kdyby vysla nejaka “oficialni” prelepka tak by to bylo fajn :)

10.1.2021 09:00:02

IN

re
Díky za útěchu, sere mě to....

Přelepku samozřejmě udělat můžu.

Na jednu stranu je alespoň dobrý, že lze lehce vyvodit, že se jedná o jihozápadní frontu, protože ostatní se jmenujou úplně jinak, ale i tak..:(

----------------------
Majitel liščí krabice

10.1.2021 10:10:12

PJ

IN
Na hru se moc těším a jsem vděčný, že díky Tobě bude česky (a nejen ona, ale i další herní poklady). V takovém množství textu jsou tohle detaily a chápu Tvé pocity, taky mám někdy perfekcionistické sklony, nicméně tohle jsou skutečně drobnosti (srovnej chyby v českém překladu Studené Války) a radost z toho, že jsi Churchilla připravil pro české hráče, mnohonásobně převažuje. Díky!

10.1.2021 11:29:47 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

PJ
Opět děkuji za útěchu..:)

Ony byly nějaké chyby ve Studené válce? To ani nevím a osobně mám MINDOK spíše za vzor co se lokalizací týče. Obvykle bývají perfektní.

Ano, na jednu stranu máš pravdu. V tom množství textu je těžký vše uhlídat. Navíc se podle mého začíná projevovat to, že některé hry tlačíme kvůli času (Churchill aby se stihly Vánoce, které se stejně nestihly) . Na druhou stranu to není omluva...

Doufejme, že se nic vážnějšího už neobjeví....
----------------------
Majitel liščí krabice

10.1.2021 11:37:42

:-)
To sú bezvýznamné chyby. Hru to vôbec neovplyvní.
Horšie by bolo nemať Churchilla v češtine, to by bol fakt prúser :-)
Robíte vynikajúcu prácu. Ďakujem

10.1.2021 13:31:04

Chyby
Ještě bych prásknul, že na Filipínách se (aspoň podle fotek na foxu) vyskytl takový nešvar....a totiž slovíčko kamikadze, které v japonštině není, protože se tam píše jako kamikaze.

Je to celkem drobnost a taky dost častá věc tady v našich končinách, ale nemohl jsem si odpustit hnidopišství :D

Každopádně moc děkuju za překlad skvělé hry, už si na ni taky brousím zuby!

12.1.2021 11:49:30

IN

re
To se budu hádat..:) Řešili jsme hodně a v češtině je možné obojí...
----------------------
Majitel liščí krabice

12.1.2021 11:55:52

kami....
Ono je to jedno. Stejně se to začlo používat až po válce. Jsou dvě skupiny lidí :+) jedna jen kamikaze druhá je pro oba názvy.

P. S. Jinak Sir, už je v zásilkovně..... Díky.

12.1.2021 12:27:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Jedna chybička

Ale fakt drobná chyba, ktorá je už dávno odpustená, že to kurňa ešte nemám doma :D

Jak som si tu nedávno pozrel super videonávod od Braňa (Majster Nithra) tak som začal byť náramne nedočkavý.

ale nie, v skutočnosti kašlať na nejaké drobnosti, foxík stále tlačí tak excelentne na pilu, že tie preklady sú na vedeckej úrovni. Takže sťažovať sa môže len ten, čo si to nechá ujisť. Aj keď nemám rád spamovanie a OT diskusie, tak zrovna tu si to neodpustím, lebo nie vždy niečo vyzerá tak, ako to je v skutočnosti.

12.1.2021 13:34:33

Chybky zanedbatelné a v rozsahu překladu pochopitelné
Teď už se to jen do příštího týdne naučit a zahrát:)
Fox is best!!!

12.1.2021 14:04:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Frontovy kvadr
Chtěl sem se zeptat, frontovy kvádr US na frontě jihozápadní Pacifiku(ve scénáři trénink) nachází na Ptačí hlavě Nová Guinea podle obrázku scénáře, ale ve vypisu je napsáno Papua Nová Guinea, co je správné?

14.1.2021 13:44:27

IN

Re: Frontovy kvadr
Kupodivu je správně obrázek... Ve výpisu má být, že kvádr je na Ptačí hlavě.
----------------------
Majitel liščí krabice

14.1.2021 14:49:21

jps

tisková chybka: zahrání Stalina na POL-MIL téma
V ukázkovém příkladu hry je Stalin jako vůdce zahrán na POL-MIL téma (viz s.28 úplně na jejím konci), ale obdržel pouze 1 žeton tajných sítí (na kartě je uvedeno, že má obdržet 2).

14.1.2021 18:35:56

IN

re
V tomhle jsme trochu nevině..:( Stalo se nám to i u Pádu nebes. GMT udělá mezi 1 a 2 edicí hry nějaké balanční úpravy, ale už podle toho nikdo nepředělá examply.

Schválně jsem se díval na svou starou 1. edici Churchilla a tam Stalin dostával pouze jeden žeton. Až pro druhou edici to změnili na dva. Měnilo se poměrně dost karet.

Tak to k čemu má příklad sloužit - zjistit jak se hra hraje - asi poslouží, ale uznávám, že takový detail je matoucí...:(
----------------------
Majitel liščí krabice

14.1.2021 19:20:15

jps

re
Já to nemyslel zle. Spíše mi šlo o to, kdyby se někdo podle toho pokoušel hru rozchodit, aby nad tím nemusel mudrovat.

Btw. i v anglickém originálu má pro 2. vydání GMT tuto chybu

Jinak jsem moc rád za tvoje hry...

14.1.2021 19:37:47

Drobotinka
Fakt iba blbosť, žiaden vplyv na hru a nemusí to byť ani chyba prekladu, ak to bolo už v origináli.
Ale trochu ma zarazilo, že v UK štábe sú dvaja náčelníci leteckého štábu - Sir Charles Portal a Sir Douglas C. S. Evill.
Ten prvý náčelníkom naozaj bol, od 25.10.1940 do 1.1.1946.
Ten druhý bol "len" Vice-Chief of the Air Staff, od 21.3.1943 do 1.6.1946. Teda na karte mal mať funkciu Zástupce náčelníka leteckého štábu.

zdroj: wikipedia.org

8.2.2021 23:29:10

Mohl bych prosím prosím poprosit o přelepku na tu desku? Nechce se mi to skenovat kvalita by nebyla tak dobrá jako z tiskových dat..

15.2.2022 22:14:11

je karta ctvrte konference Kahira - Sextant B spravne? 
udalost pro UK a obecna jsou stejne “vyjednavani s tureckem”. kdyz se ale divam na tu kartu v TTS modulu, tak tam ma UK jiny efekt

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

30.4.2022 07:49:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@Oskar999 Ty efekty nejsou stejné, v jednom případě (UK) se to spouští ve fázi agendy a ve druhém (obecná) až ve fázi rozhodování.

Pokud se v mezičase změnila verze originálu karty, nevím o tom - v materiálech, které byly lokalizovány, je to takto.

1.5.2022 02:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew to casovani jsem uplne prehlidnul. dik!

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

1.5.2022 08:50:49

@Oskar999 Nebyl jsi sám, taky jsme nad touhle kartou při překladu dumali trochu víc :))

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

1.5.2022 17:26:09

Menší chyba překladu na konferenční kartě 10C - v nazvu je Potsdam. Na kartách 10A, 10B je Postupim.

10.7.2022 14:46:30

Pár chyb v pravidlech 6.11 Globální téma. (ale na herní desce je správný text)

  • Churchill-Stalin, Sféry vlivu:

¨Pouze Velká Británie může umisťovat či odstraňovat žetony politické příslušnosti ve Francii, Belgii a Nizozemí.¨

změnit na

¨Pouze UK nebo USA může umisťovat či odstraňovat žetony politické příslušnosti ve Francii, Belgii a Nizozemí.¨

  • Roosevelt-Stalin, Komunistické kádry:

¨cenou za odstranění soupeřova válce politické příslušnosti jsou dva válce politické příslušnosti¨

změnit na

¨cenou za odstranění válce sovětské politické příslušnosti jsou dva válce politické příslušnosti¨

10.7.2022 15:00:01

Vybíráme z Bazaru

Kšá
Kšá
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas