Chaos Marauders

xxxxxxxooo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Chaos Marauders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Games Workshop
Autoři: Stephen Hand
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znáte to?

Na FFG jsem viděl reklamu na tuto hru. Anglicky ještě moc neumím tak nevím, jestli se hra ještě prodává, nebo se chystá znovu její vydání. Neví o této hře někdo něco?
Děkuji.
22.8.2009 15:15:30

Chaos Marauders - vydání
Je to už hodně stará hra původně od Games Workshop a Fantasy Flight Games chystají na letošní rok reedici.

22.8.2009 15:25:11

hned se mi líbila
Ty obrázky na FFG vypadají pěkně, hned mě to zaujalo a může to být zajímavá hra. Děkuji za zprávu.

22.8.2009 17:41:46

rbx

Zeus
Taky to mám ve wishlistu, ale nějak mi začíná u FFG pripadat, ze dost recykluji stare nápady a licence, daji jim moderni hav a vypustí s velkou pompou do světa.

22.8.2009 20:03:21

rbx
No pokud jsou ty staré nápady stále dobré, proč ne? Vždyť na vlaadovu civku taky čekají zástupy a nikomu neva, že je to reprint.

22.8.2009 21:15:32

rbx podruhé
A navíc, jak koukám, tak to zařadili do edice kde je reprintů více - faiduttiho Citadela, či kniziova Through The Desert taky nejsou novinky ani FFG originály.

22.8.2009 21:30:20

rbx
No jo, dělají to od začátku - Arkham, Dracula, Warrior Knights, Colossal Arena, Cosmic Encounter... Ale dělají to dobře, takže proč ne. A když vypustí něco originálního, tak to stojí zato, třeba BSG.

22.8.2009 23:34:33

rbx

Sydo
Já nevím, přijde mi to trochu smutný. Jsem rad za to, co dělají, protože to dělají fakt dobře, ale řekni mi, co z jejich portfolia je originál a co reprint něčeho starého?

23.8.2009 08:46:55

FFG
no třeba Starcraft, série TI, Android, Chaos in the Old World, Middle Earth Quest, BSG, Tide of Iron, Descent, Runebound, WoW. A třeba i ty předělané hry jsou dost upravené, např. z takového Arkhamu toho ze staré verze moc nenechali.

23.8.2009 11:00:51

Hrál už to někdo?
Stojí to za to? Obrázky na BGG vypadají dobře, ale jak to vypadá s hratelnosti, popř. znovuhratelnosti?

5.11.2009 16:08:27

rbx

Raven
Hrali jsme to v Essenu. Byl o to hrozny zajem, takze dost trvalo, nez jsme se k tomu dostali. Graficky je to naprosto uzasne, herne tezko soudit, hrali jsme to jen jednou. Me osobne to bavilo, alebrz jsem vyhral :-) Jde o to, ze stavis tzv. battleline, ktere muzes mit az tri a v praxi to vypada jako rada karet vylozena pred tebou. Kazda battleline zacina vlajkonosem a konci hudebnikem a je jen na tobe, jak dlouha ta ktera lajna bude. Je dana jen maximalni velikost. Hraje se to tak, ze vykladas karty pred sebe do jedne ze tri lajn a snazis se ji co nejdriv zformovat, protoze kompletni lajna muze zautocit na souperovu nehotovou lajnu a totalne mu ji znicit. Teda pokud je dobre stavena. Takze kratsi lajny mas hotove drive a muzou tedy drive zautocit, ale jsou slabe. Delsi lajny jsou silnejsi, ale trva dele, nez je postavis, takze o ne muzes lehce prijit drive, nez je dostavis.

Karty jsou ruzne, jsou tam treba i oblehaci stroje slozene ze tri karet, ktere kdyz das dohromady, tak maji vetsi utok, nez samotne. Nektere karty jsou svinici, tedy ze je vlozis do lajny protihrace a oni mu tam delaji zaskodnickou praci atp.

Celkove si myslim, ze vetsi zabava to bude ve vice hracich, ve dvou to bylo v pohode, ale je vcelku jasne, odkud prijde utok. Ve 3-4 uz muzes uzavrit s nekym alianci, ale pozor, skreti slovo nedrzi :-))

6.11.2009 14:20:10

rbx
Muzu se zeptat jak jste hrali ty war machines? Neni mi jasny tohle: kdyz ziskam posadku, vyberu vsem protihracum karty oblehacich stroju stejnyho typu, ktery maji v liniich. Muzu vzit jen stroje bez posadky nebo i ty ktere ji maji? A pokud muzu vzit i ty co maji posadku, tak beru i ji nebo jen stroj?
Diky

22.11.2009 10:07:42

rbx

Zgrywus
Tak o tomto pravidle nevím, nebo to byli unektereho z oblehacich strojů, který nám nepřišel do hry. Ty co jsme měli, jen přidávaly body battleline v případe ze byly kompletni. Já tu hru nemám, hráli jsme to v Essenu trochu v rychlém tempu, takže jsme možna delali chybu.

22.11.2009 10:37:14

zgrywus
Válečné stroje jsou po jednom kuse... takže když dostaneš crew, vykradeš protihráče o zbytek stroje. Kompletní být nemůže, protože obsluhu sis přece vytáh ty.

11.12.2009 07:44:37

krásná "haluzovka"
Tak po prvních dvou testovacích hrách musím konstatovat dvě věci:
hra má úžasnou atmosféru, ta nechutnost orků, goblinů a podobných stvoření z ní jen stříká. K tomu opravdu nádherné obrázky....
herně mi to přijde jako totální "haluzovka". Zapoměňte na taktiku, strategii, jedna karta a celé budované dílo je v pr..achu. Emoce, zklamání, nadšení, zoufalství, nevěřícně zírající tváře, to jsou doprovodné jevy. Co taky čekat od těch skřetích stvoření :)
Takže kdo se CHCE pobavit v rytmu skřetích bubeníků, užije si :)

25.12.2009 23:50:15

Jmenuji se Pecháček....
Povíkendový absťák, kdy jsem kvůli jiným aktivitám nestihl ani jednu partii nějaké deskovky, jsem se pokusil vyléčit dvěmi partiemi CHM. Jednou ve třech a jednou ve čtyřech. Asi jsem se měl ale nejdřív podívat do kondiciogramu jako Koudelka. V této hře založené na náhodě se na mně neuvěřitelně lepí veškerá možná smůla. Když mám šanci 1:5 hodit známku chaosu, vždycky ji hodím...jednu hru mi stačilo dobrat dvě vhodné karty a vyhrál bych, asi 5 kol jsem si nezahrál, neboť jsem si přibral hned napoprvé kartu, kterou jsem mohl jen zahodit no a pak mi přišel ten příšerák co odhazuje karty, já hodil samozřejmě chaos a byl jsem v d..ě jak Baťa s dřevákama....v této hře jsem ještě NIKDY neskončil jinak než poslední...
Ale bavil jsem se královsky a příště jdu do toho zase!!!

12.1.2010 08:25:48

rbx

The Hammer
Tak s Koudelkou jsi me pobavil:-)) My se snad se Sydem za tebou budeme muset zastavit, az pojedeme tim Pendoliiinem :-) Od hazeni haluzi a prohravani tam, kde se haze kostkama jsem tady totiz ja :-)

12.1.2010 10:52:02

rbx
jó stavte se, ale déle než v Pendolínu budete sedět v místní střele, která nás spojuje s Ostravou :))

Ale k CHM. Já jsem snad ještě nepotkal jinou hru, ve které si nikdo nemůže být jist absolutně ničím, každá karta může totálně převrátit celou hru. Nejhorší je myslet si, že jsi blízko výhře...V té druhé hře jsem opět dostal toho Dagromma Flalhbreatha odhazujícího karty, který mi sebral skoro všechny poklady a že jsem jich měl, a hned v následujícím tahu to speedy uzavřel a já byl opět nejhorší.....Nejen, že ti škodí soupeři, ale blbě přibranou kartou dáš na p...l sám sobě...neskutečné. A ty emoce a adrenalin při zahrání Skyrr´s Blowbacka (zničí celou jednu soupeřovu linii, ale při neúspěchu přijdeš o úplně všechny karty!)
Ta hra se prostě NESMÍ brát vážně, pak má skvělou atmosféru a přináší spoustu zábavy.

12.1.2010 12:08:20

TMG

Animozita
To mi připomíná animozitu u skřetích tlup v Mordheimu. Když si hráč dobře odil, tak v lepším případě na sebe jen pokřikovali a nevěnovali se boji. V tom lepším případě (pro protihráče) se do sebe skřeti a orkové rovnou pustili :o)

15.1.2010 09:11:00

TMG

Teda...
....ty karty jsou vážně pěkné. Obzvláště nápad rozložit bojové mašiny mezi více kousků se mi líbí.

16.1.2010 14:28:13

měl bych 2 dotazy
1) hraje se to dobře ve 2?

2) není to hra typu ztracená města nebo battle line, jen v hezkém grafickém hávu?

díky...

29.5.2010 22:42:16

Beholder
1)i ve dvou je to velice dobře hratelné, i když samozřejmě ve více lidech je to zajímavější, ale my to často hrajeme jen ve dvou a pohoda :)
2)battle line jsem nehrál ale se ztracenými městy to nemá nic podobného ani náhodou...je to doslova "bláznivá" hra, jak píšu v recenzi, nesmíš ji brát vážně a pak se budeš bavit

29.5.2010 23:00:08

The Hammer
díky za info. Chtěl bych tě ještě poprosti o jednu drobnost. Chtěl bych vědět počet karet obsahující delší text. Pokud jsem to správně vydedukoval tak text je pouze na červených, fialových a zelených kartách je to tak? Text červených karet (strojů) se opakuje a dá se lehce zapamatovat. Takže by mě zajímal počet fialových a zelených karet s textem. Mohl bys mi to prosím zjistit, díky moc ;)

30.5.2010 13:18:15

Beholder
Fialové karty:
Bozlum Pigstickers 6x - minimum textu
Blightskabb Plague Lords 4x - středně textu
Shaman of Aaaaaaag 2x - středně textu
Chaos Marauders 1x - středně textu

Zelené karty:
Venemous Creeps 4x - středně textu
Sneaky Git 4x - více textu
Horned Rat Standart 1x - středně textu
Bilge Guttrot 1x - středně textu
Skyrrs Blowback 1x - více textu
Idol 1x - více textu
Dagromm Flaibreath 1x - více textu
Odlugg Ppleenripper 1x - více textu

Hra je velmi jednoduchá a tak i použitý jazyk na kartách - po pár hrách si to člověk zapamatuje a číst to pak není třeba:)

(snad sem to vypsal správně:) )

30.5.2010 14:19:20

Seils
moc děkuju...

30.5.2010 14:38:29

jednoduchý text
Musím jen souhlasit se Seilsem, po pár hrách si to opravdu zapamatuješ, já to hraju s děckama a není problém...

30.5.2010 18:00:10

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Vampire Counts: Skeletons
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas