nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Chaos Marauders

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Games Workshop
Autoři: Stephen Hand
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

I'm da biggest orc, zo I'm da BOSS!

Chaos Marauders je reprint klasické karetní hry firmy Games Workshop z roku 1987. Dva až čtyři hráči se v ní ujímají rolí orkských náčelníků a snaží se vytvořit co největší armádu a nashromáždit co nejvíce kořisti.

Hráči si postupně lízají karty z centrálního balíčku a vykládají do svých bojových řad nové jednotky, bojové stroje, extra bodované poklady a samozřejmě umisťují škodící karty k protihráčům. Řada může obsahovat čtyři až dvanáct karet, přičemž platí, že za kratší linii je méně bodů, ale jde s ní dříve zaútočit na protivníka (a pokud štěstěna přeje, udělat mu z  jeho řady kůlničku na dříví a její zdecimované zbytky zařadit k sobě). Po sestavení třetí bojové linie hra končí, sečtou se vítězné body a jak už to tak u orků bývá, přichází sláva vítězi, bolest poraženému.

Chaos Marauders rozhodně není žádná eurohra, je to nové vydání klasické hry z osmdesátých let, kde má náhoda velký vliv. Pokud tedy nemáte rádi, když hod kostkou maří vaše pečlivě připravené plány (mimochodem kostka je zde stylová s orčíma očima a znakem chaosu), nájezdníkům se obloukem vyhněte. Vám ostatním mohu tuto hru jen doporučit.

 

Autor: zgrywus

Vybíráme z aukcí

Mindok SMART Dinosauři: Tajemné ostrovy
Mindok SMART Dinosauři: Tajemné ostrovy
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>