Cestou necestou

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Cestou necestou - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Bard - Centrum Gier
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Nejasnosti a chyby v pravidlech

Sešlo se toho bohužel nějak víc:

1) str. 6, žetony frakcí - je to špatně v tištěných (žádný bezbarvý žeton frakce neexistuje) i v opravných pravidlech zde na webu; správně by mělo být: 36 žetonů frakcí (8 od každé barvy) a 4 náhradní (1 od každé barvy)

2) str. 8 1a. - řešeno přelepkou (3 kivíci na hráče)

3) str. 13, dovednosti - v pravidlech je uvedeno, že Podplácení stojí 2 (na tabulce dovedností 1), Příprava lektvarů stojí 2 (na tabulce 3), Vědění 3 (na tabulce 2). Co tedy platí??? Osobně se přikláním k tabulce...

4) str. 16 první řádek - z pytlíku se vytáhne *5* dobrodruhů (prostě všichni)

Ví někdo ještě o něčem?
8.3.2021 12:13:42

Něco jo
Trošku nás zmátla formulace na str 15: "Pokud hráč začne svůj tah ve městě, musí se vydat na dobrodružství nebo se přesunout na neobsazenou budovu ve městě a provést její akci."

To slovo neobsazenou si můžete klidně škrtnout. Není to chyba překladatele, takhle je to prý i v origo pravidlech.

Abych ušetřil práci s hledáním: Podle BGG to prý má znamenat, že ta budova nesmí být obsazena vaší figurkou...což je trošku matoucí, obvzlášť, když těsně nad tím je už napsáno, že nesmíš zůstat víc kol v jedné budově.

https://boardgamegeek.com/thread/2147682/if-i-stay-town-can-i-duel

8.3.2021 13:24:53 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Jantarové doly
str. 4 - modul "Jantarové doly" - Pokud hráči nepoužívají modul magie, ignorují...

str. 5 - modul "Magie" - Důležité - modul magie musí hráči používat s modulem "Jantarové doly"

:-D

10.3.2021 19:35:08

mh

PJ - Jantarové doly
Pozor, tohle je naprosto v pořádku.

Pokud používáte modul "Jantarové doly", můžete, ale nemusíte použít modul "Magie". Takže na str. 4 se píše, co se ignoruje, když hráči modul "Magie" nepoužívají.

Na straně 5 se píše, že pokud chcete použít modul "Magie", musíte použít modul "Jantarové doly".

Jinými slovy: Modul "Jantarové doly" lze použít bez "Magie", ale "Magii" bez "Jantarových dolů" nikoliv.

10.3.2021 19:47:59

Obchod
Pravidla mi přijdou super napsaná, jen tomuhle ohledně obchodu nějak nerozumím:

Obchod: Hráč může směnit až 5 ks zboží za jedno
nebo jedno zboží za až 5 ks jiného zboží. Hodnota
jednotlivých druhů zboží je uvedena v levé části.
Celková hodnota získaného zboží nesmí mít větší hodnotu než hodnota zaplaceného zboží. Hráči mohou obchodovat pouze s uvedeným zbožím.

Co je myšleno tím 5ks za 1ks nebo 1ks za 5 ks? Mohu si koupit žeton modré frakce za 3 mince a 1 jídlo, ale nemohu ho koupit za 7 jídel?

11.3.2021 23:52:49 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

jirkau
Taky jsem to chvíli studoval a vyšlo mi z toho toto:

* Buď vezmu max. 5 žetonů (třeba i různých) a podle jejich hodnoty získám 1 žeton něčeho jiného.
* Nebo vezmu 1 žeton a podle jeho hodnoty získám max. 5 žetonů jiných (třeba i různých).

Příklady:
* Zaplatím 3 chleby, 1 minci a 1 rubín (celkem 5 ks v hodnotě 7) a vezmu si za to 1 žeton modré frakce. Neboli 5 ks za 1 ks.
* Ale nemohl bych si třeba za 5 mincí (v hodnotě 10) vzít 1 žeton zelené frakce, 1 žeton červené frakce a 1 chleba, protože by to bylo 5 ks za 3 ks.
* Ani za 7 chlebů nakoupit 1 žeton modré frakce, protože by to bylo 7 ks za 1 ks.

* A obráceně můžu za 1 žeton modré frakce (v hodnotě 7) nakoupit 2 mince, 1 rubín a 1 chleba, to je 1 ks za 4 ks.
* Ale nemůžu za 1 žeton modré frakce nakoupit 7 chlebů.
* Ani za 2 žetony zelené frakce (v hodnotě 8) koupit 4 mince, protože to je 2 ks za 4 ks.

Nevím, jestli to je takhle opravdu míněno, ale takhle jsem si to vyložil.

12.3.2021 00:25:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Obchod
Je to tak, jak píše mh.

12.3.2021 07:08:17

PJ - chyby
Podle mne jedina relevanti chyba z tech, ktere jsi tu uvedl, tak je chyba c.2 s tema kivikama, kterou opravdu vyresili prelepkou.

Pak si jeste nejsem jisty tim bezbarvym zetonem, zda v krabici neco takoveho bylo nebo ne, ale kazdopadne i v EN pravidlech zminuji "33 Faction Tokens (8 in each color) (1 blank)" - mozna to tenkrat planovali pouzit s rozsirkem, nebo to treba ma vyznam v nejakem pribehu.

Co se tyce nejasnych cen za "upgrady", tak tam to asi stejne je i v EN, jak se resi tedy v "otazkach" a pravdepodobne to tedy bylo tak, ze pro hru s rozsirenim by ceny mely byt stanoveny jinak.

Popsani tech zavislosti u rozsirka mi prijde v pohode.

12.3.2021 07:32:05 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

Bluda
Ten prázdný žeton tam je, můžu potvrdit. Hru jsem koupil nedávno a tak mám vylupování žetonů ještě v živé paměti. Já jsem to bral tak, že to je záloha, kdybychom některý ztratili. Ani mě nenapadlo, že by měl mít nějaký herní význam.

12.3.2021 09:11:15

Chyby v pravidlech
Do pravidle se mi dostalo opravdu více chyb než je zdrávo a velice se za ně omlouvám. V sekci ke stažení jsou nahraná pravidla, která budu průběžně aktualizovat.

Co se týče ceny za dovednosti, tam opravdu nevím, proč jsou jiné ceny, ale bral bych to tak, že pokud někdo hraje bez rozšíření, tak platí ceny v pravidlech, pokud někdo hraje i s rozšířením tak platí ceny na tabulce (tabulka je součástí rozšíření).

12.3.2021 09:41:50

PJ

Další drobnost
str. 38, konec 3. řádku - správně má být žetony setkání, ne úkolů

15.3.2021 11:31:50

PJ

A ještě jedna chybka
str. 39 - Putování: karty padouchů, 4. odstavec, 2. věta:

Na herní plán poté položí svůj tábor, jako po poražení nepřítele.

Jenže po poražení nepřítele se tábor na herní plán nepokládá. Správně by tedy mělo být:

--> Na kartu padoucha poté položí svůj tábor jako po poražení nepřítele.

Navíc si myslím, že před slovo "jako" nepatří čárka, ale nejsem mistr interpunkce.

15.3.2021 11:44:55

Rozvoj postavy

Str 13.
" V rozvoji postavy hráči začínají s jedním bodem zkušenosti a další bod získají za ÚSPĚŠNÉ dokončení setkání dané postavy."

Str. 23
Důležité: "..bod zkušenosti získá pokaždé."


Takže jak je to? Pro zisk zkušenosti musí být setkání úspěšné, nebo ho získám i při neúspěchu?

22.3.2021 12:47:22

mh

Juanitos
Vzhledem k tomu, že na str. 29 se v přehledu herních módů opět píše, že hráči získají bod zkušenosti za každé setkání, tak bych se toho držel (my to tedy tak hrajeme).

22.3.2021 13:22:11

Mh

Ok, diky

22.3.2021 13:45:48


Jantarové doly, pravidla str. 20
Příprava, bod č. 3
"Použijte karty velitelů podle pravidel mapy.."
Pravděpodobně tam mělo být: "Použijte karty padouchů.."

20.4.2021 09:16:27


Omluva. Četl jsem pravidla, která jsou zde ke stažení. V pravidlech u hry je vše v pořádku:)

20.4.2021 14:32:02

Vybíráme z Bazaru

Descent: Výpravy do temnot (nehrané)
Descent: Výpravy do temnot (nehrané)
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas