Cave Evil - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Blast City Games
Emperors of Eternal Evil
Autoři: Jochen Hartmann
Mat Brinkman
Nate Hayden
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cave Evil 3. edice - cz

Už se ví jaké budou změny ve třetí edici, která k nám má přijít česky?
16.6.2020 18:17:22

Drtiva vetsina her, co se dnes hraje a prodava tady za tri roky budou mrtvoly o ktery nikdo ani nestekne a pak je tu CE, 10 let starej spek, kterej musel uzrat jak vino, pak preklad a za 10 let bude porad na polici, plnej emoci, ktery ty novy hry vetsinou nemaji ani hned po vydani. To uz samo o sobe doklada kvalitu. A to ani  nepocitam hry s appkou, ktery umrou hned jak ztrati podporu :D

 

 

 

 

 

"I want to play a game." Jigsaw

24.12.2021 14:10:11

Uzasne, kolko dokaze emocii par kariet vzbudit, ze sa az navzajom dehonestujeme. Tak to ma byt, lebo hry su to najdolezitejsie v zivote. Dobra praca, pokracujte!

24.12.2021 14:45:13

Konečně jsem měl možnost zahrát CE. Herně je to opravdu dobré. Tematický ameritrash jedno víno. Herní doba není dlouhá. Ve čtyřech za 3 hodinky i s pravidly. Intuitivní, jednoduché na na učení, spousta možností… Velmi dobře. Ohledně grafiky se tu rozhořela debata. Obecně k tomu ten styl sedí. ALE je tam mnoho chyb a bot, které grafiku kazí. Nevhodně zvolený font (ten švabach mohli poupravit, případně vybrat lepší), kontrast někde zcela chybí, hráči musí mžourat. Barvy nejsou vhodně zvolené. Někdy vůbec nejsou vidět. Ilustrace nevyniknou. To je nejslabší stránka hry - absence grafické korekce. Když už neměli na profesionála, mohli si nechat poradit. Suroviny splývají (krystaly a temnota). Je to škoda. Ale jinak je hra opravdu dobrá.

29.12.2021 17:05:24

Ještě bych rád samozřejmě vyzdvihl překlad. Ten je taky výborný. Palec nahoru FiTB!

29.12.2021 22:21:46

Tak jsem to konečně otevřel. A za mě WOW. Doposud jsem hájil hru čistě jen na základě pocitu ze škatule. Ale ten vnitřek je fantastický. Zmíněné chybky níže tam jsou. Nejvíc mě asi točí ty suroviny. Ale každá karta je jiná a vyloženě se těším na hru, až budu s napětím očekávat, co za blivajz si vytáhnu.

Mám rád hry, co jsou něčím výjímečné. A tahle teda je. Zaslouží si místo v poličce top design a emoce.

15.1.2022 11:15:23

Tuhle hru jsem vždy považoval tematicky a vizuálně za unikát, ale protože mě black metalový styl nic moc neříká, lépe řečeno se mi nelíbí, tak jsem tuto hru chtěl ignorovat. Nicméně mě její jinakost natolik zajímala, že jsem si ji chtěl alespoň jednou zahrát a musím říct, že mě úplně dostala a musel jsem ji okamžitě pořídit. Old school ameritrash nejhrubšího zrna v češtině? Tohle už se jen tak nevidí a myslím, že ani do budoucna neuvidí. Nevím, co je ve hře za “nedokonalosti” úmyslně a co neúmyslně, ale všechno dohromady mi fungovalo víc než dobře a tahle “garážová” hra strčí hravě do kapsy hromady navoněnejch vymazlenejch milionovejch kickstarterů :-D

15.1.2022 18:01:22

@Droll  Tak úmyslně, si myslím, tam nebude nic. Možná leda to, že některé velké potvory překrývají popisky. Všechny karty jsem neviděl, ale zaznamenal jsem to u nějakého ještěra. Ale to mi přijde jako super nápad. Jinak naprostý souhlas a velmi pěkně napsáno.

15.1.2022 18:29:47

Vybíráme z Bazaru

Project L
Project L
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas