Bombay - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ystari Games
Autoři: Cyril Demaegd
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

...a unavený Gaurí kráčel neúnavně dál, i se svým obrovským nákladem na zádech. Jeho pán Ganéš ho občas popohnal holí s hákem, a to se mu moc nelíbilo. Cesta byla dlouhá a únavná. Pomalu se před nimi začala vynořovat silueta paláce a zvuky z tržiště s hedvábím byly stále hlasitější. Byli na místě...

Hra se odehrává ve staré Indii a jde v ní o obchodování s hedvábím. Hraje se na pět kol o čtyřech fázích a cílem je nashromáždit co největší bohatství. Začínající hráč nejprve doplní zásobu hedvábí ve městech. Hráči pak mohou provést tři akce v libovolném pořadí. Možná akce jsou:

  1. pasovat a vzít si z banku tři rupie,
  2. koupit hedvábí (pouze jednu kostičku),
  3. posunout slona (cesta do kopce stojí dvě akce),
  4. prodat hedvábí dle poptávky jednotolivých měst. Cena se odvíjí podle stupně poptávky - za nejlevnější zboží však dostanete navíc speciální žeton. Další bonusy jsou za žluté a purpurové kostičky (speciální druhy hedvábí).

Po proběhnuvším prodeji se upraví v daném městě poptávka: prodaná kostička jde dospod a zvýší tak cenu stávajících. Pokud hráč zatím nezískal žeton města, vezme si jej a umísti za svoji plentu. Hráč se může rozhodnout postavit palác - jeho slon musí stát na prázdném políčku a musí obětovat jednu akci a jednu kostičku libovolného hedvábí. Pokud hráč vstoupí na pole s palácem jiného hráče, dostane majitel paláce jednu rupii. Také na konci hry se za každý palác vyplatí určitý počet rupií.

Některá pole také obsahují speciální žetony, které hráči získají za postavení paláce na tomto poli. Po získání žetonu hráč okamžitě vykoná příslušnou speciální akci (získá zákaznický nebo městský žeton, obdrží dvě rupie nebo určitý druh hedvábí).

Na konci hry se sečtou zákaznické žetony a paláce. Za nejvyšší počet je uděleno osm rupií, dále čtyři a pro třetího v pořadí dvě rupie. Za tři městské žetony jsou uděleny čtyři rupie; za čtyři žetony dokonce osm rupií. Vítězí nejbohatší hráč.

Autor: PJ

Vybíráme z Bazaru

Detektivka Závěť bez dědice
Detektivka Závěť bez dědice
Akt. cena: 145 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas