Blackbeard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jsme dnes hráli opět BB. Hra se mi strašně moc líbí ale jsou tam maličkosti, které mi brání ji dáv větší ohodnocení.. třeba způsob ukončení hry. Resp. se jede na 3x líznutí karty, která pak ukončí celou hru. Taky mi trochu vadí, že za celou dobu hry mám pocit, že jsem nic nestihnul. Dneska jsem se třeba plavil po celém světě a vykradl jsem snad jen 2 lodě.. :) Je teda pravda, že jsem se snažil hlavně prodat úředníka ale moc nevynesl.. měl jsem ho raději umučit k smrti. :)
Jinak mě ale nepřijde hrozná manipulace s žetonama. Nevím, zda něco nehrajeme špatně ale když se nám podaří nashromáždit 3000 dublonů tak jsme opravdu šťastní.. mě osobně to přijde málo..
Na druhou stranu máte opravdu pocit, že jste pirát. Není hambou, když s radostí umučíte syna Guvernéra a ještě z něho vymlátíte informace proti jeho tatíkovi.. :) Rozhdně si hru zahrajte...! :D
26.6.2010 00:51:46

???
No tak pánové uvažoval jsem o téhle hře, ale když tak čtu co ta hra s váma dělá, tak nevím, nevím :).

4.11.2011 14:55:29

kren
ta hra za to nemůže :)
ale vážně, podle mého parádní atmosférická pirátská hra. Pokud se zvládneš prolouskat pravidly (nebo lépe máš někoho kdo ti je vysvětlí) a nevadí ti relativně vysoký podíl náhody, je to velmi zábavné - epické, škodící a zařezávací.

4.11.2011 15:09:15

kandelabr
JJ, lepsi piraty nenajdes :) A vizualne je to uplne paradni, jen ty lode by mohly byt vyraznejsi, pravda.

4.11.2011 15:21:08

all
já taky už dlouho sháním nějaké piráty (bohužel problém je v angličtině :( ) a minimálně bych se zamyslel ještě nad Merchant and Marauders. Takže opravdu nenajdu lepší piráty (lepší než M&M) ?

4.11.2011 15:29:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ja MaM nehral, ale vim, ze Jenda z nich byl celkem zklamany. Rikal, ze se nevyplati byt piratem, jelikoz ti vsichni obchodnici ujedou diky nemoznosti provadet akce v souperove kole, alespon tak nejak si to pamatuji. Zkus se ho optat, myslim, ze je tu jediny, kdo hral oboji.

4.11.2011 15:33:08

sydo
ale pro dva Blackbeard asi moc nebude že...

4.11.2011 15:37:57

Beholder
Ale jo, my to s rbx hrali vzdy jen ve dvou. Az ted na warconu jsem to hral poprve ve trech. A rekl bych, ze to je i maximalni pocet, ve 4 a vice uz jsou pry prostoje, jelikoz ti kazdy muze prerusit tah nejakou udalosti. Ale BB je hra, kterou bych nejprve vyzkousel byt tebou.

4.11.2011 15:53:04

sydo
Rád bych, ale nemám tu možnost (v klubu jsou jen M&M). A cena $17,50 (ve výprodeji a ještě se slevou) je lákavá dost na to i kdyby nás to nechytlo :)

4.11.2011 15:56:17

Beholder
Ba jo, ja zapomnel na te vyprodej :)

4.11.2011 16:06:41

Objednáno
Já Blackbearda za těch $17,50 hned objednal (a taky Urban Sprawl). A pokud celníci nepoužijou nějaký přehnaný kurz, mělo by se to dokonce vejít pod jejich kasírování DPH. Na wishlistu jsem to měl už dlouho.

4.11.2011 17:53:22

Jezura
To těžko. Limit je 22eur, což je cca 30USD. Jenom samotný Urban Sprawl bez poštovného stojí 35USD (s 50% slevou)

4.11.2011 18:11:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Já vím. Napsal jsem jim, ať to pošlou ve dvou balících, aby aspoň Blackbeard prošel.

4.11.2011 18:18:32

Jezura
Hmm to je fikané :)

Ale vychází to hodně těsně, takže fakt záleží na kurzu. Ale pokud ti to GMT pošlou letadlem, jak je jejich zvykem, tak ti to navýší cenu nad 30USD.

4.11.2011 18:27:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackbeard
Tak po vice nez dvou letech, co se mi hra vali doma, jsem se v ramci pripravy na Relative Range dopracoval k loupani a zastrihavani zetonku (predtim jsem vzdy hral s cizi krabici). A opet koukam u vytrzeni, jak je tahle hra krasne vizualne zpracovana. Richard Berg onehda vysvetloval, ze se museli rozhodnout - plastove lode nebo propracovane barevne komponenty. Jsem nyni rad, ze to dopadlo takto, ta hra ma piratskou atmosferu jen z materialu. Ze bych si koupil Merchants and Marauders kvuli lodim? :)

6.11.2011 10:28:56

Sydo
nebo lode z Dreadfleetu :D sice nebudou historicky uplne presne ale i tak :)

6.11.2011 10:43:20

to Sydo
Furt váhám. Můžeš mi prosím srovnat Blackbeard s Merchants & Marauders. Neznám ani jednu, ale jak čtu různé názory, tak nevím.

6.11.2011 10:47:10

kren
Nemuzu, MM jsem nehral, ale maji tam hezke lode :) BB je hodne prasici a urcite vice nahodny, jelikoz vice klade duraz na simulaci piratskeho zivota. Navic je plny Bergova typickeho chromu. Uvedu priklad: Pokud vyplenis pristav nebo prodas korist, tak posadka oslavuje, chlasta a vubec dela ruzne nepristojnosti, coz ji zvedne moralku za cenu vynechani herniho kola. No a pokud v tu dobu pripluje do pristavu souperova lod, muze se pokusit tvou ozratou posadku okrast. V 95 procentech her to nepouzijes, mne se to jeste nestalo nikdy, ale kdyby nahodou, ta tam to pravidlo je :)
Co jsem slysel, tak MM jsou vic na herni stranku a jak jsem tu nekde psal - Jenda je hral a moc se mu nelibilo, ze nemas temer zadnou moznost zasahnout do souperova kola a prepadnout ho a ze se nakonec ani nevyplati byt piratem.

6.11.2011 11:08:52

ad Pravidla
sydo: ten třetí byl bratr Kung-Pao
Já na tuhle hru taky nedám dopustit. Co podle mě pomáhá daleko víc, než ty předělaný karty lodí je super výcuc pravidel. Doporučuju přečíst před pravidly od GMT, spousta věcí bude daleko jasnějších.
http://boardgamegeek.com/filepage/33846/universal-head-blackbeard-rules-summary-reference

6.11.2011 11:24:47

Eyron
Dekuji, uz i parkinsonici maji lepsi pamet nez ja :( Bratrovi Kung-Paovi se omlouvam.

6.11.2011 11:28:28

Vycuc
Jen ted koukam, ze je ten vycuc udajne udelany podle stare verze pravidel, tak nevim, jak moc je aktualni.

6.11.2011 11:30:08

Hra ve dvou
Hráli jsme to několikrát ve dvou s kámošem a fakt se mi to líbilo - spousta "svinění" tomu druhému a docela to odsýpá - takže hru ve dvou můžu jen doporučit. Chtěl bych to ale někdy zkusit ve třech, ale nemůžeme dokopat některou z našich manželek, aby se naučila pravidla.

6.11.2011 16:32:36

Vybíráme z Bazaru

Drako: Drak a trpaslíci
Drako: Drak a trpaslíci
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas