Blackbeard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jsme dnes hráli opět BB. Hra se mi strašně moc líbí ale jsou tam maličkosti, které mi brání ji dáv větší ohodnocení.. třeba způsob ukončení hry. Resp. se jede na 3x líznutí karty, která pak ukončí celou hru. Taky mi trochu vadí, že za celou dobu hry mám pocit, že jsem nic nestihnul. Dneska jsem se třeba plavil po celém světě a vykradl jsem snad jen 2 lodě.. :) Je teda pravda, že jsem se snažil hlavně prodat úředníka ale moc nevynesl.. měl jsem ho raději umučit k smrti. :)
Jinak mě ale nepřijde hrozná manipulace s žetonama. Nevím, zda něco nehrajeme špatně ale když se nám podaří nashromáždit 3000 dublonů tak jsme opravdu šťastní.. mě osobně to přijde málo..
Na druhou stranu máte opravdu pocit, že jste pirát. Není hambou, když s radostí umučíte syna Guvernéra a ještě z něho vymlátíte informace proti jeho tatíkovi.. :) Rozhdně si hru zahrajte...! :D
26.6.2010 00:51:46

Ty bláho!!
První hra do GMT games, kde mě oslovil design... (normálně to bejvá na proplesknutí) ...a pak i ten zbytek. Piráty my rádi a hra, kde nejde o strategické válčení mezi sebou a přitom je to maximálně realistické, mě poutá... Komplikovanost pravidel nám počítám nebude dělat problémy a pokud to jde upravit (jak jsem tu četl), že každý hraje jen za dvě lodě, tak bych to viděl jako ideální hru pro nás. Mám jen dvě otázky?

1) jak je to podle vás (odhadem) s replayabilitou? Jsme dva a když máme něco novýho tak to hrajem furt, tak dlouho dokola, dokud se to neomrzí:-)

2) jak velká je v cm krabice? Uvažuju to pořídit na několikaletej megačundr a musím tomu udělat místo v baťůžku:-)

Díky!!

18.3.2011 10:59:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Krabice
není žádný obr, je to klasický GMT formát, tedy cca 31x23x5,5

18.3.2011 11:20:02

Polylux1
1) replayabilita je podle mého odhadu veliká.. je tam spousta karet, ale hlavně se na všechno háže kostkama, takže ty výsledky budou vždycky jinak, stejně tak i situace, se kterou je třeba se vyrovnat...

2) krabice je klasika GMT, 31 x 23 x 5

Je to ale šíleně škodolibá hra :)) s přítelkyní jsem se rozhodl to radši ani nezkoušet :D

18.3.2011 11:22:19

all
Díky, je to jasná volba!! Krabička jak z Carcassonne, minimum komponent... a ta škodolibost je jen a jen plus: u Descentíku mě jako Overlord s oblibou koupe ve vlastní krvi, a když navrhnu nějaké ulehčení pravidel tak se začne vztekat:-)) zas, o to hodnější jsme na sebe v reálu... Ježiš, já se těšim:-)))

18.3.2011 11:29:29

Polylux1
Mno minimum komponent... podle mě je jich tam až dost.. až roztřídíš všechny žetony a připravíš to ke hraní, tak to zabere regulérně spoustu místa..

Jinak jak psal SSZGSA s tím ukončením hry, to mi taky moc nesedí... nešlo by to udělat tak, že by se hrálo na dosažení určitého počtu VP? Takhle to je totiž u solitérní verze, že musí hráč získat 130 bodů...

18.3.2011 13:35:30

KungPao
Já sem si hned uvědomil nepřesnost svého vyjádření, ale protože každej svůj příspěvek už tak dvakrát edituji, tak se to pomaličku odnaučuju:-) Myslel jsem to tak, že tam nejsou tři krabice ohromnejch plastovejch figurek a tudíž se to snadno převáží a skladní...

18.3.2011 14:01:10

Kung Pao znovu
apropo, kdes kupoval tu verzi s Living rule 2008? Kdyby se mi povedlo posichrovat, že to budu mít taky (chválili ji i na BGG) tak bych se věru nečertil...

edit: rozhodně si netroufám tu působit jako názorová autorita, ale z prvních informací co o hře mám tak se mi právě ta mlhavá nejistota kdy bude konec celkem líbí. Je to takový pirátský:-))

18.3.2011 14:06:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
Já jsem hru kupoval v hrasu, mám druhé vydání, to jde poznat podle toho, že je dole na přední straně krabice pod jménem autora napsáno "second printing"... soudím, že novější verze pravidel bude v novější verzi hry, ale jinak nevím..

18.3.2011 14:32:01

pravidla
toto jsou ta moje pravidla :)

http://www.gmtgames.com/living_rules/Blackbeard-livingrules2-blue.pdf

18.3.2011 14:32:39

pravidla
problem solved...

18.3.2011 14:53:28

BB
je moc pěkná hra, jen by to chtělo nějké přehlednější lodě na mapu a taky doporučuji vytisknout a zalaminovat lodě od Universal Head - dá se na ně pak psát nelihovým fixem a odpadají orgie s žetony zlata atd. hodně tro hru urychlí. Mám to vzít do Hradiště, klucí?

19.3.2011 13:23:24

dojmy
hral sem v hradisti ve 3 musim rict ze me to moc moc bavilo, sice mi to neprijde jako valecna hra ale spis takove dobrodruzstvi ale fakt dobry zpusob se spoustou nahody a hlavne svineni, mam pocit ze si clovek nejvic zahraje a uzije hru kdyz zrovna neni na tahu.

6.4.2011 12:11:46

včerejší hra ve třech
dali jsme konečně včera hru s eyronem a hrabiněm a moc se mi to líbilo. I když klasicky jsem házel naprosto nemožně, atmosféru to má vynikající. Těším se na další hru. Pro mě zatím nejlepší pirátská záležitost.

22.8.2011 10:22:25

Aaaarrr!
to se vi, ze je nejlepsi, zatim nesesazeny kral piratovek.

22.8.2011 10:56:51

ad sydo
Co je myšleno těmi loděmi "od Universal Head", které se mají vytisknout a zalaminovat?
Kde to najdu?

4.11.2011 12:09:50

kren
http://www.headlesshollow.com/downloads/games/Blackbeard_v1.pdf

4.11.2011 12:20:10

žetonkové orgie
Mě to přehazování žetonků zas tak hrozné nepřijde, popravdě v porovnání s rozmýšlením, "co dělat" a hlavně vzpomínáním, "jak to vlastně dělat", to je naprosto zanedbatelná ztráta času. :-) Ty karty jsou sice pěkné, ale při změně lodi musíš přepsat naprosto všechny údaje na jinou kartu, kdežto v originál hře stačí přehodit 1 žetonek.

Podle mě hru urychlí mnohem víc dobrý a přehledný „výcuc“ pravidel, než jiné karty lodí. Jiná je ovšem otázka u rozlišení pirátů a KC - tam by nějaké „figurky“ s označením např. barvy hráče hru výrazně zpřehlednily. Ale zase zasazovat žetonek každou chvíli do jiného podstavce se mi nechce - bojím se, že bych ho tím poškodil.

4.11.2011 12:48:06

Pravidla ?
Jsou ta pravidla opravdu tak strašně napsaná, jak si tady každý stěžuje?

4.11.2011 12:50:13

pravidla
Ano, jsou :D

4.11.2011 12:59:13

pravidla
Všechny stížnosti, co jsem kdy četl ani zdaleka nevystihují, jak strašně jsou ta pravidla napsána. :-)

4.11.2011 13:03:56

hmm
Mozna k pochopeni pomuze byt zlity jak namornik. Na Warconu jsme to totiz zvladli az prekvapive snadno :) A to jsme to s kandelabrem dlouho nehrali a eyron myslim hral poprve :D

4.11.2011 13:30:03

a přitom
když to člověk hraje (a někdo ho to neučí a nemusí to studovat) jsou ta pravidla v podstatě jednoduchá. je teda pravda, že se mi asi trochu křiví perspektiva a začínám považovat za jednoduchá všechna pravidla která mají méně než 60 stránek :)

4.11.2011 13:34:48

sydo
johoho, tys musel být podvobraz, já s vámi tehdá nehrál, plavčíku :)
(ale koukal jsem přes rameno, to zas jo).

4.11.2011 13:54:01

kandelabr
A jeje... Kdo teda sakra byl ten treti?

4.11.2011 14:10:37

Joe

sydo
Blackbeard... ten starý fúzatý čiernovlasý...

4.11.2011 14:25:33

Vybíráme z Bazaru

Bílý hrad - nový, včetně proma
Bílý hrad - nový, včetně proma
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas