Black Rose Wars

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Black Rose Wars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ludus Magnus Studio
Autoři: Marco Montanaro
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Kampaň na Kickstarteru je otevřena do 20.5.2018

https://www.kickstarter.com/projects/lmstudio/black-rose-wars/description

Co na tu hru říkáte? Vypadá to na zajímavý arena tactic battle s pořádnou dávkou magie...v Core Boxu je 6 magických škol a v rámci SG je odemčeno už celkem 10 magických škol. K tomu řada hrdinů s vlastními kouzly.

Co jsem se dočetl na BGG tak lidi, kteří se s hrou setkali byli poměrně hodně překvapeni vysokou kvalitou komponent a to nejen miniatur, ale i mapových dílků, které jsou prý "obří" a ještě v dvojité vrstvě pro vkládání kostek vlivu.
30.4.2018 23:53:11

Shipping
Tak to vypadá že budou první vlnu posílat na vlastní náklady i nám, kteří si zaplatili zaslání celé hry naráz. Druhá vlna se totiž opozdí. Což nemuselo být, ale je to příjemná zpráva.

21.6.2019 09:58:17

Design
Sakra ta hra mě s každou další aktualizací dostává tou grafikou...ten design, grafika tilů, kvalita a detail miniatur...prostě těším se jako dětsko a už teď vím, že té hře lecos odpustím, když nebude doladěné :D

28.7.2019 14:49:53

Na cestě
Dneska přišlo oznámení, že balíček je už na cestě z Německa přes DHL :-) parádička.

Jde o ty CoreBoxy pro všechny lidi, co měli 1 wave

9.10.2019 12:43:20

Korenar
Díky za info, to mi dává jistou naději, že se taky dočkám:D.

Teď jen čekat v jakém stavu dorazí:)

9.10.2019 14:15:46

Dpd
Zitra bude dorucovat, tak uvidime

Edit: tak to neni ono, ale opravene karty do Johanky

9.10.2019 16:49:53 | Upraveno autorem (porovnej)

???

Tak co ? Uz o někomu přišlo a nebo nemůžou najit ČR ?

18.10.2019 11:52:42

Aha
Ono se to už doručuje jo?

Já si myslim, že ČR se jim ztratila, protože mě tehdy nezareagovali ani na reklamační email ... to mi připomíná, že na ně musím zatlačit znova...
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

18.10.2019 11:59:22

doručeno
jj, došlo mi to v pondělí nebo úterý, už si nejsem jistý

18.10.2019 12:11:14

kdo doručoval

a dostali jste předem nějaké info či tracking? já totiž stále nic

18.10.2019 12:27:03

taky nic
Kupoval jsem přes Late Pledge, tak doufejme že na mě nezapomněli...

18.10.2019 12:27:17

DHL/PPL
Dovezl to řidič z PPL, ale v rámci DHL. Tracking přišel asi týden předem z DHL.

18.10.2019 12:46:33

Unboxing
Dorazilo v pondělí, ale vyzvedával jsme až dnes....po prvním unboxingu panuje nadšení.

Tak vysokou kvalitu všech komponent a funkční plastový insert, figurky super kvalita a ty dvojité desky hráčů a místností taky perfektní!....fakt super pocit mít tu hru v ruce :-) a ta obří krabice? WOW :-)

18.10.2019 19:38:12

...
Ja porad cekam v Cechach...na tracking

18.10.2019 19:48:24

Dorazilo 18.10 :-)
Tak uz mi hra konečně tak dorazila. Ale "jen" bez postupně odeminkaných věcí. Předpokládám, že je to tak v pořádku, protože jsem nikde u unboxingových fotek nevidel toho draka :D Nevite ale nekdo jak je to s dodávkou toho zbytku, prosím?

18.10.2019 21:54:41

Čekám
Zatím čekám na tracking, bohužel:(

Ano, stretch goaly a podobně dorazí až Q1/2020 nebo později.

18.10.2019 22:03:05

SG
SG budou později. Kvuli výraznému zpoždění dostali hru i ti, co si zaplatili 1 wave dopravu (což jsme my, co teď čekáme či dostáváme :-) )

PS: Jen ti smolaři z nás dostanou jen CoreBox....rozšíření Trnů se prý vytisklo nějak méně a bude dodáváno v rámci vlny 2 těm, co jim nepřišlo.

Já dostal CoreBox, Hidden Thorne, Crono + držáky karet, dřevěné misky a obaly

18.10.2019 23:08:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod

zpoždění
Už mi hra taky došla, dokonce už máme za sebou i jednu docela zdařilou partii - bylo oznámeno (resp. nějak aktualizováno) nějaké datum, kdy by měl dorazit zbytek? (tj. především stretch góly)? Snažil jsem se to dohledat na stránkách KS, ale je tam asi sedmdesát aktualizací...

26.10.2019 16:50:01

DD

KS SG
Datum je zatim ohlasene dost nahrubo a to Q1/2020. Nejvic se mluvi o breznu.

26.10.2019 17:50:44

KS
Hru jsem si včera rozložil na první single partii a učení pravidel...jsem z té hry neskutečně nadšený. Už dlouho jsem chtěl hru na toto téma v tomto provedení a ta přeprodukovanost mi tady teda vůbec nevadí, naopak ji vyžaduji :-)

Ze všech her, co jsem bláznivě v roce 2019 podpořil, jsem jen u této hry nevydržel a chci ji furt mít na stole a ostatní KS megahry leží ve folii ve sklepě :D

Máte ty promo obaly? To je neskutečný luxus, jak se okolo kouzel lesknou ty stříbrné okraje...to působí peckově.

28.10.2019 13:00:27

KS
Tak dnes dorazil základ i s trny. Ale samozřejmě bych to nebyl já, kdyby něco nechybělo. :( V krabici nebyla čtvrtá deska hráče (Tessa). Formulář z updatu nefunguje, takže jsem ho musel najít až na jejich stránkách. Tak uvidíme, jakou má Ludus podporu.

29.10.2019 12:59:44

Zklamání z insertu
Mně dne také dorazila krabice. Komponenty super, ale teda ten insert je úplně na ho***. Nevlezou se mi tam žetony, v 1. patře je malý výlisek pro hex místnosti a některé miniatury skoro nejdou vydělat. Nejhůře je na tom prostřední patro - 3 postavy se sekyrou vpravo - bez použití nadměrné síly nejdou vydělat a navíc je to tak blbě udělané, že rukojeť meče je zanořená ve výlisku tak, že modelem zároveň musím otočit, abych jej nezlomil. Jeden už se mi zlomit podařilo a další ulomený přišel. Tak nevím jestli si nemám požádat o výměnu.

Otázky pro zkušenější modeláře:
- dá se nějakým sekundovým lepidlem přilepit ulomený titěrný úzký váleček tak, aby opravdu držel? Na větší práce používám mamuta, ale tady nemá šanci, jak je plocha malá.
- dá se nějak insert roztáhnout - např. nějakým nahříváním teplovzdušné pistole - nahovnózní je jen část insertu, nechci si kvůli tomu vyrábět celý nový...

pozn. postupně podle manuálu kontroluji obsah a zatím vypadá vše OK.
pozn. 2 některé karty kouzel jsou vytištěné špatně - např. modrá "Jester Hat" - obě strany kouzel jsou vytištěné pod sebou, správně bych kartu měl otočit, abych si mohl přečíst ten druhý efekt - máte to taky tak ?
pozn. 3 - nesleduje někdo updaty nebo fóra na BGG a neví, jestli budou v druhé vlně posílat opravené karty a novější rulebook? Případně jestli výrobce neplánuje poslat nové inserty ?
pozn. 4 - v insertu Hidden Thorns vůbec nejsou místa pro žetony a do základu se to nevejde...

29.10.2019 13:23:07 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Čekám to tento týden a bohužel jsem taky jak na trní co bude špatně.

Bohužel diskuzi sleduji denně na KS, takže o problémech s insertama bohužel vím.

Co se týče podpory Ludus, tak tam asi nepotěším, většina lidí čeká na odpověď i měsíce, a bohužel už bylo řečeno, že nejspíše nebudou mít dost kusů na reklamace a náhrady, takže je pravděpodobné, že pokud budete něco reklamovat, přijde vám to až s druhou vlnou:(

29.10.2019 13:26:35

KS
Konecne dosel tracking, uvidime. Jinak, s insertem to bude asi podobne jako u Nemesis: proste se to pri vyrobe smrsklo a nevejdou se tam komponenty, ktere se vejit maji. Je to nemile a holt insert pujde z krabice, dulezitejsi je hra, ne? A urcite bude feldherr, tam se to vejde

29.10.2019 13:56:16

Insert
Hodně na insert nadávám i na KS...

Řešení:

Místnosti všechny k sobě do spodního...čtvercové žetony do středového k černým tokenum nebo do Black rose místnosti horního.

Hidden thorne se prý vejde do základu...nezkoušel jsem.

Crono se celkem dá...

29.10.2019 20:02:00

Chyba tisku karet
Prý je to v pravidlech...jedná se o karty tzv "trap" a je to v pravidlech.

Jinak mě spíše zajímají pravidla, protože v tisku máme verzi 1.1 u Ludus je rulebook 1.4 a codex 1.5

PS: formulář na náhradu je třeba použít odkaz z aktualizace #65 a ne ten z #66, který nefunguje

29.10.2019 20:04:18

Vybíráme z Bazaru

Panství hrůzy
Panství hrůzy
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas