Black Rose Wars

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Black Rose Wars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ludus Magnus Studio
Autoři: Marco Montanaro
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Kampaň na Kickstarteru je otevřena do 20.5.2018

https://www.kickstarter.com/projects/lmstudio/black-rose-wars/description

Co na tu hru říkáte? Vypadá to na zajímavý arena tactic battle s pořádnou dávkou magie...v Core Boxu je 6 magických škol a v rámci SG je odemčeno už celkem 10 magických škol. K tomu řada hrdinů s vlastními kouzly.

Co jsem se dočetl na BGG tak lidi, kteří se s hrou setkali byli poměrně hodně překvapeni vysokou kvalitou komponent a to nejen miniatur, ale i mapových dílků, které jsou prý "obří" a ještě v dvojité vrstvě pro vkládání kostek vlivu.
30.4.2018 23:53:11

KS
Dnes zatím "top secret" informace, že se během kampaně odemkne rozšíření pro 5. a 6. hráče - celkem očekávané a teď jen zda to bude add-on nebo SG :-)

1.5.2018 00:04:29

KS novinky
Sleduji průběh kampaně a pro všechny, kteří mají zájem o hru a nechtějí pátrat aktuality :-)

v rámci kampaně odemčeno:

- rozšíření na 12 magických škol
- bude rozšíření pro až 6 hráčů (bylo oznámeno)
- solo mód
- 11 postav hrdinů + další KSE 4 postavy
- 3D miniatury terénu (truhličky)
- miniatury démonů, oltářů atd...
- plastový pořadač
- legendary scénário (zatím 2)

Jako KSE stojí za to miniatura a pravidla pro Assassin "Ezio Auditore" kterého si můžete ve hře najmout a on půjde automaticky po nejsilnějším kouzelníkovy (pokud to není ten, který si ho najal) - cíl útoku se však může změnit, když se změní pořadí kouzelníků

8.5.2018 10:57:58

Dod

KS
Asi to backnu, po vizuální stránce to vypadá moc hezky. Na druhé straně, když koukám na ty všechny kartičky a žetonky, mám trochu obavu ze zdlouhavého setupu a z toho, že ta hra bude překombinována a zbytečně složitá...

8.5.2018 15:53:32

KS
Výrobci tvrdí, že je vše vyvážené.

Já taky začal váhat, když rozšířili školy na 12, ale zdá se, že hra tak byla už navržena a ty SG jsou jako vždy jen taková zábava :-) To množství možností spíše jen zvýší jedinečnost každé hry.

Já se bojím jen složitosti EN, neboť používají některé výrazy, které neznám :-) a pro moji herní skupinu to bude těžké....nicméně uvidíme zda se tady objeví nějaká komunita backerů, která dá dohromady překlady

8.5.2018 15:58:59

Dod

KS

O důvěryhodnosti výrobců mám taky trochu pochybnosti...:)

Každopádně mě potěšili těmi jazykovými balíčky, tak kdybych něco nerozuměl v jednom jazyce, dohledám to v druhém:)

Jinak ale žádné další věci dokupovat nebudu, nějaký velký fanda plastu nejsem a základ nabízí zjevně víc než dost možností.

8.5.2018 17:07:01

KS
No ono není moc co, ta hra je téměř v plné palbě v CoreBoxu...já mám EB za 129$ takže Crono je součástí, to mě přišlo docela zajímavé

8.5.2018 17:10:54

Dod

KS
Myslel jsem hlavně toho Crona - EB nemám, takže by mě to stálo 40 eur navíc, což ještě nedávno byla cena dražší hry...Navíc mám backnutého ještě Sorcerera, což je tematicky hodně podobné, a asi neodolám ani Court of the Dead...Pak tam jsou ještě ti domácí mazlíčci a misky na žetony, ale to už mi přijde vyloženě zbytečné.

8.5.2018 22:12:43

KS
Sice se mi to graficky libi, ale podle gameplaye to asi neni hra, jake vyhledavam. To si spis nekdy v budoucnu koupim Arcadia Quest.

8.5.2018 22:53:13

KS
Určitě to nebude žádná easy battle arena nebo area control hra :-)
Po každém odemčeném SG to vypadá na pořádně rozsáhlou komplexní hru v principu založenou na jednoduchém mechanismu, ale s ohromnou spoustou možností.

Troufám si říci, že pro každého, komu padne tento styl hraní a komu se líbí grafika, že se tato hra nikdy neohraje a to nemluvím o již zveřejněných expanzích.

Zároveň je to již druhá hra ze stejného světa, takže má za sebou celkem propracované backstory a jednotlivé vazby.

Každopádně cena se šplhá nahoru...pro ALL-IN dnes na zlomu 200$ je celkem masakr...ale potenciál je velký a čeká nás ještě poměrně velká spousta SG. Myslím, že i tvůrci toho mají v rukávu značně a ten svět mají promyšlený...s napětím sleduji kam se hra posune.

12.5.2018 14:38:23 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Nikoho dalšího nezaujala tahle pecka? Aktuálně našlapaná miniaturama, 14 škol magie + další extra pro promo mágy, celkem přes 1200 karet :-)

OK cena se nám za All-in docely vyloupla :-)

18.5.2018 10:42:33

KS
Končí za 57 hodin.
Pro jistotu : 1$ vás nepustí do PM,musí být min. Initiate pledge.
Late pledge bude ,ale o 10$ dražší.

18.5.2018 11:52:27

KS
Líbí se mi to, zvažuji nákup, je to hezké, jen jestli to není moc složité, viz. 1200 karet ve hře. Je nějaká sleva na poštovném, pokud se vezmou dvě, nebo více kopií hry? Pak by mělo smysl se třeba k někomu, kvůli poštovnému, přidat.

18.5.2018 13:12:02

Složitost
Ta složitost tu moc není. Pro hru si každý hráč zvolí svého mága a vybere si magickou školu...pro hru se pak řídí jednoduchými symboly pro aktivaci místností v lóži.

Složitost je v tom, že je šílené množství komponent, karet, miniatur a magických škol - což zvyšuje znovuhratelnost téměř nekonečně.

Jde o to, že každý hráč během hry využije třeba jen 10% karet a jen několik miniatur...

Každá škola a každý mág je jedinečný a má své vlastní kouzla, své vlastní evokační miniatury a svůj balíček kouzel.

Asi jsme ještě neviděl více variabilní herní systém :D bude jistě složité se naučit hru komplet, ale myslím, že to není principem...jednotlivé mágy, školy, možnosti budeš objevovat během pvních několika hrách.

Šílená je jen cena, když by člověk chtěl vše, ale myslím, že je o co stát :-)

18.5.2018 13:36:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Složitost
Já ani tak neměl na mysli mechanismy hry, ale právě množství komponent, především karet, které bych musel překládat pro ostatní hráče. Cena vysoká je, když chceš rozšíření tak naroste ještě o ně, ale spousta her s figurkami na KS má obdobnou cenu. A tak, i když se mi líbí, musím si to dobře promyslet.

18.5.2018 13:44:26

Překlad
Já jsem trošku překvapen, že zájem o tuto hru zde tolik není, nebo spíše se tady nerozvinula žádná větší debata.

Taky řeším překlad resp. náročnost EN a trošku věřím, že se tady ta komunita rozroste a zpracují se i překlady, ale je toho opravdu hodně :-/

Jinak pro milovníka miniatur to tady bude pohádka...Crono a Undead Dragon budou mít výšku okolo 150mm. To už jsou docela kolosy

18.5.2018 15:06:14

:)
Těch figurek tam zas až tolik není, na Ks hru v této cenové hladině. Jsou tam ale tuny karet kouzel, až si člověk říká jak moc to mohou mít natestováno. Na druhou stranu ta hra je ve vývoji opravdu dlouho autor založil na facebooku stránky v roce 2014. Jediné s čím mám problém jestli to dostanu na stůl.

18.5.2018 15:24:26

...
presne ako czechImhotep - problém dostať na stôl a trochu nedôvera z natestovania... plus trochu mi príde blbé, že rozšírenie pre 5. a 6. hráča nie je SG, ale AddOn, rozšírenie Kronos - 1 (mága nerátam) veľká figúrka a pár kartičiek = 40 babiek - wtf?! atď...

hra vyzerá pekne, dokonca aj rules sa dajú čítať... len tá cena za "kopu papiera" (veľa kariet a tokenov, tých miniatúr tam fakt veľa nie je) je taká... "neatraktívna" :)

18.5.2018 15:36:28

:)
Ad seladean. Podle mně bohatě stačí základ, je tam tolik škol magie, že to člověk neohraje. Líbí se mi solo mod, těch 5-6 hráčů, no pochybuji že je to skutečně hra určená pro tolik hráčů.
Jinak tu kampaň mají udělanou pěkně, umělé naředění karet z 1 sg na několik, neustále se tak něco otevírá, namísto jiných ks kde se odemkne 1 věc denně

No nevim napočítal jsem v základu cca. 600 karet bez expanzí to mi přijde fér cena v porovnání s mage wars a spol, když vezmu plast, místnosti a další komponenty

18.5.2018 15:54:09 | Upraveno autorem (porovnej)

backnuto
Já mám taky backnuto. A jsem spokojený s tím, co vidím v základu a SG. To pak nevychází až tak draho.

Nejdřív jsem se trochu bál komplikovanosti, ale když jsem viděl různé gameplaye, tak proč ne.

CO se týče vyváženosti, tak podle toho co jsem viděl v gameplay videích (třeba Dice Tower), tak mi přišla hra zajímavá i s menším počtem škol. Popravdě, myslím si, že budou lidi vydávat dobré komba pro menší počet škol, aby člověk potom nevybíral pokaždé, jaké čtyři karty si vzít ze dvanácti balíků.

Připadá mi to díky tomu o další kus modifikovatelnější. Pokud se mi ta hra bude líbit moc, tak možná budu zklamaný, že nemám nějaký ten addon, ale myslím, že bude stačit základ na vyblbnutí.

Co se ceny týče, tak vám nevím, ale hromady plastu nebudou v masové produkci tak drahé, aby jen plast měl vyhnat cenu do závratných výšin.

18.5.2018 16:46:24

Miniatury
Tak jsme to spočítal a v základní hře je k dnešnímu dni celkem 87 miniatur!
K tomu mnoho velkých dvouvrstvých desek místností, 1200 karet a mnoho dalšího.

Myslím, že krabice bude řádně těžká.

Četl jsem nějaké recenze ze hry v Essenu 2017 a hodně si lidi chválili špičkovou kvalitu komponentů.

18.5.2018 22:52:07

Dod

Méně může být více
Mě to množství komponentů spíše odrazuje, nelze moc doufat, že by to měli otestované a že by to stihli doručit včas si taky nemyslím. Ale jak jsem psal, po grafické stránce se mi to líbí, takže to zkusím - mám výhodu, že nerad hraju cokoliv ve více než čtyřech lidech a jakékoliv coop módy mě taky nebaví, takže si vystačím se základem...

19.5.2018 19:03:50

KS
Co jsme četl diskusi a nějaké backstory v článcích před kampaní, tak oni tu hru mají nahranou a natestovanou úplně v extremu. Pak to ořezali na prodejný základ a už odzačátku kampaně měli slušnou dávku SG.

Celkem tomu věřím, protože když jsme si tvořil vlastní RPG stolní hru, tak už během vývoje jsem vymyslel 4 rozšíření a ve výsledku jich bylo 7.

Tato kampaň mi trošku připomíná mě :D je fůra materiálu a návrhář hry si ji chce udělat v prvotřídní kvalitě v plné palbě :-)

PS: Základ obsahuje materiálu na hodně dlouhé hraní :-)

19.5.2018 21:35:02

Ks
Tak ja nejsem naivni pocitam s tim, ze doruceni vseho se o pul roku protahne (vanoce 2019), z toho duvodu nepujdu do dvojiho doruceni a necham si poslat vse v 1 vlne, clovek pak aspon neztrati motivaci se tesit na zbytek zasilky. Obsah maji otestovany, je mi sympaticke, ze meli asi dvouhodinovy videopodcast s tvurcem hry. To mnozstvi materialu navic ale vyvazi vsechny nedostatky a dela z toho projekt, ktery se rozhodne vyplati...vzpominam na Massive darkness, kde 4 male sosky elementalu staly 40 dolaru...

20.5.2018 07:45:12 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Ve mě se hodně pere touha po všem a rozum bránící mi to koupit :D Jako u všech KS je CoreBox našlapanej k prasknutí a ostatní obsah za tu cenu vypadá přehnaně....ale jako už u řady kampaní se bojím, že pak budu dodatečně dokupovat postupně všechno a dávat za tu šílený prachy.

Jinak včetně všech náznaků na poslední SG to vypadá na celkem cca 100-105 miniatur v základní hře včetně šíleného obřího draka :D

PS: nevíme ani, jestli se tato hra dostane vůbec na náš trh...může podobně jako XIA zůstat v USA za případné dokupování si hezky připlatíme DPH a CLO

20.5.2018 11:08:31

Korenar
Hru dělaji taloši,tak že v USA nezůstane :+)
V březnu jsem ji tady v Itálii viděl na stole,ale jen jsem kolem ní prošel a jedním okem koukl na figurky.
Vůbec jsem v té chvíli nevěděl ,že bude KS kampaň.
A syn mě tahal do haly s RC modely ,takže jsem toho u deskovek moc neviděl :+( .

20.5.2018 12:20:59

Vybíráme z Bazaru

18Lilliput + obaly
18Lilliput + obaly
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas