Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jarafit

postrácené díly

Přílišné hraní se mi poněkud vymstilo chybí mi žetony poškození basestar a pilotovací pro Sharon. Mohl by mi je prosím někdo naskenovat a uložit zde nebo poslat na mail: jarafit@yahoo.com?
25.6.2009 15:08:34

Joe

vyskúšanie
je napríklad aj posluch CDčka v obchode, načo si ho buď kúpiš alebo nie. Je to krádež duševného vlastníctva?

8.9.2010 09:22:51

re
husak:
Ne, v obou případech to krádež je, pouze u toho bráchy očekávám, že po vrácení mně budou mé hříchy odpuštěny. Tato argumentace pouze ukazuje na to, že i krádež chceš relativizovat, aniž by ses zamyslel nad tím, co krádež je a co ne.

kren:
Není to nic jiného. Když půjdu do hospody podívat se na kus filmu, jestli se mně líbí, nebo ne, tak hospodský defakto za mě zaplatí příslušné poplatky (to stejné např. knihovna). Když to uděláš ty jako soukromá osoba, tak nikomu nic platit nebudeš a okrádáš tak výrobce (autora). Jestli se ti to líbí, nebo ne máš poznat z informací, které ti sám autor poskytne zadarmo (sám jsi to v některém z minulých příspěvků vpodstatě tvrdil). Když si hru jednou, dvakrát, třikrát vyzkoušíš, tak ji přece nekoupíš a používáš, ne?

8.9.2010 09:36:43

re
Uznávám, ten příklad byl blbý. Ale to o rozhodování autora, jak může být s jeho majetkem - duševním vlastnictvím - nakládáno platí. Nebo ne?

8.9.2010 09:49:59

ridiculous
Nechápu jak jsem mohl tuto diskuzi minout...

Nejprve musím oznámit, že nic bizarnějšího jsem dlouho nečetl.

Zatím ale postrádám některé dimenze, které už mohly být načnuty a rozvedeny do tak debilních rozměrů: třeba ty stovky čínských pracovníků, které za minimální mzdu vaše hry kompletují, boj za světový mír a další morality.

Absolutně nejdůležitějším (a také nejvtipnějším) příspěvkem je ten od Elenistar... ten totiž právě ukazuje, jak je tahle diskuze stupidní.

To jafarit: to se prostě stává - použij žeton jiných letců (navíc tematicky Sharon stejně nikdy nepilotovala viper, takže jako by hra měla svoji inteligenci ;) )
a ten žeton poškození basestar stejně bude vypadat jinak, protože originálu se nepřiblížíš :( (co takhle 4stěnná kostka?)

To Reaper: jsi tady ještě? nešel jsi se udat? Tak pokud ses prokousal až sem...výsledek z této diskuze je, že to nesmíš a navíc tě to bude stát mnoooohem více, než si koupit originál ;)

Tak a teď to někdo smažte prosím.

P.S. Tenhleten fanouškovký mod Dominionu se mi strašlivě líbí: http://www.boardgamegeek.com/image/395648/dominion
Rád bych si podal s autorem ruku (přes mříže vězení) ;)

8.9.2010 09:53:20

to prebio
Tohle je už zbytečné slovíčkaření. Pro mne je důležitý úmysl. Jestli si jen chci něco vyzkoušet předtím než to koupím a nebo jestli si to udělám už od začátku s vědomím, že si to v žádném případě nechci koupit ať už proto, že na to nemám, nebo se mi to zdá drahé, nebo z jiných důvodů a vyrobím si to sám.

Ono totiž na to vyzkoušení stačí jen natisknout komponenty textově na kancelářský papír a třeba herní plán si namalovat schematicky pastelkou. Takhle si můžu vyzkoušet mechanismus hry, ale rozhodně to určitě nebude nikomu stačit jako konečná verze hry - už kvůli atmosféře. Jestliže si to ale někdo vyrábí okopírováním originálních komponent a ještě na firmních strojích v práci, tak je to trošku o něčem jiném.

Doporučoval bych ti méně slovíčkaření a více se zamyslet nad podstatou a cílovými úmysly. Já mám vždycky na mysli to, že každou legálně koupenou hrou se starám o to, aby měl někdo v budoucnu na to, aby mohl vydat další hru. A s každou okopírovanou hrou se prostě tato šance snižuje. Na jednné straně si lidi stěžují, že tady nevycházejí lokalizovaně vynikající hry a na druhé straně každý považuje za samozřejmé si něco okopírovat. Dobře tak si hry nekupujme vyrábějme si je na koleně, ale pak si nestěžujme, že se u nás nevydávají hry.

8.9.2010 10:03:40

ad Leech
Jediné s čím s Leechem souhlasím je to, že je tahle diskuze absurdní a dále se jí už nehodlám zúčastňovat. Znám lidi z některých vydavatelství a tak trošku vím jak to chodí. A pro ty co nemají na to koupit si hru a přesto by ji chtěli, tak je více cest jak se k ní dostat a různá vydavatelství různými akcemi vycházejí takovým lidem maximálně vstříc a vždycky je šance získat originální hru a vždycky je šance hru která mne nechytla prodat s minimální ztrátou. Takže já osobně si myslím a jsem o tom přesvědčen, že za takovým tím lavírováním koupit nekoupit je spíše vyčůranost než cokoli jiného. A ti co prohlašují, že je baví výroba her na koleně, tak by mne zajímalo jestli kdyby jim dal někdo na vybranou mezi originálem a amatérskou kopií, tak jestli by trvaly na výrobě hry. U malování figur a stavby terénu u figurkových her to chápu, to už je čistá modelařina, která je určitě koníčkem, ale že by někdo dal přednost okopírovaným žetonům a herním plánům vytištěným na laserovce a amatérsky nalepeným na papundekl, před originálním tiskem a profesionálně nakašírovanými žetony tak tomu nevěřím ani náhodou.

8.9.2010 10:33:21

to Křen
no vidíš ;)
kdyby jsi to napsal hned na začátku, tak jste nemuseli řešit blbosti.
toto:
"ale že by někdo dal přednost okopírovaným žetonům a herním plánům vytištěným na laserovce a amatérsky nalepeným na papundekl, před originálním tiskem a profesionálně nakašírovanými žetony tak tomu nevěřím ani náhodou."
je totiž ten nejsrozumitelnější výsledek této diskuze ;)

8.9.2010 10:49:42

rbx

prebio
dnes jsem jel do prace a posloucham Radiozurnal a on tam shodou okolnosti Wievegh. A rovnou tam na nej prisel dotaz, kolik mu prispeju, kdyz si koupim jeho knihu. Bez okolku rekl, ze ma 20% z MALOOBCHODNI CENY bez DPH. A ze se jeho knihy prodavaji v nakladech 10-40 tisic vytisku. A ze je se svym zivotem spokojeny, do prace se kazdy den na ty 3-4 hodiny tesi a rozhodne by nemenil.:-)
Neprisel mi zrovna jako ozebracovany autor z tveho prikladu. Pokud neco vis o skladbe ceny, tak urcite poznas, ze 20% z MOC je hodne slusne.

8.9.2010 11:38:53

husak
už sem to chtěl opustit ale na tohle musím reagovat:

"tohle je základním posláním podnikání" ... ne, není, nebo možná je, ale rozhodně by být nemělo

podívej se, problém je v tom, že na každé ekonomické škole nebo v manažerském kurzu se učí, ne jak vyrobit něco užitečného, co se bude lidem hodit, ale, ať už vyrábím jakoukoliv zbytečnost, jak lidi přesvědčit, že jí nutně potřebují, aby se mi podařilo jí prodat a vydělat na tom ... jaký má tahle filozofie (na které mimochodem bohužel stojí podstatná část současného kapitalistického světa) vliv na ekologii planety snad nemusím rozebírat

takže to vidím asi takhle:
1.) pokud něčí podnikání stojí na tom, že vyrábí (příp. prodává) něco zajímavého nebo potřebného, pak je to samozřejmě v pořádku ... jde o to, že motivací zde je nejenom finanční zisk, ale i předmět podnikání
2.) ale pokud podnikám jen za účelem zisku, vyrobím nějakou úplnou zbytečnost a agresivním marketingem se lidi snažím přesvědčit, že nebudou šťastní, dokud si nekoupí můj produkt ... hmmm přijde ti to fér ? chceš aby tvoje děti žily ve světě, kde budou svoji spokojenost odvozovat od toho, jestli mají nejnovější model mobilu, protože jim to vnutila reklama v tv ?

myslím, že svět může fungovat i na jiných principech než na trvalém ekonomickém růstu (který nefunguje, jak v posledních letech vidíme)

jo, trošku sem to zidealizoval, ale aspoň je z toho jasné jak to myslím

8.9.2010 12:29:15

rbx (pro odlehčení)
Co pak Wievegh, ten byl bedna už na základce, když mě učil.
Já si myslím, že mu to chvíli trvalo, než se k tomu vypracoval, ale jinak pěkný. Hned bych si to nechal líbit 3-4 hodky v práci.

Na druhou stranu, kdybych prodával hry jako vy, tak by mě to ani moc nevadilo, být v práci o pár hodin díl. To bych tam byl i dobrovolně, když bych nemusel. :):)

8.9.2010 12:32:04

2trohat
promin ale to co pises je trosku mimo

zakladni cil podnikani je skutecne dlouhodoba maximalizace zisku, to ze nekdo proda nejakou zbytecnost za pomoci masivni marketingove kampane? no a co je na tom spatneho? pokud jsou lidi dost "ovladatelni" aby si to koupili tak je to jejich problem ze jim za 2 dny dojde ze to vybec nepotrebujou. Jestli nechces nic zbytecneho ani nechces aby tvoje deti kupovali neco zbytecneho co treba nici planetu tak je k tomu motivuj vychovej vysvetluj ale odsuzovat nekoho za to ze chce na necem vydelat? to bych musel odoudit tebe za to ze chces treba co nejnizsi cenu nebo celou hru najednou za super cenu, ptz bys taky chtel "vydelat / usetrit" na vydavatelich, ridicich, autorech, prodejcich abuhvi kom jeste

kdyz to nekdo koupit za takovou cenu tak proc ne

8.9.2010 12:35:51

Joe

trohat
Na to sú rodičia, aby deti naučili, čo sa kúpiť oplatí a čo nie.
Potom, keď budú kupujúci dostatočne uvedomelí, prestanú podnikatelia predávať "zbytočnosti", pretože ich nikto nebude chcieť.

Mierna Idealizácia (TM)

8.9.2010 12:38:27

Joe, cSf.Loser
Přesně tak!

8.9.2010 12:42:21

Joe, cSf.Loser
jestli já idealizuju trošku, tak vy idealizujete mnohem víc ... na uvědomělost kupujících nevěřím, stačí se podívat kolem sebe

nehledě na to že i kdyby chtěl tak běžný zákazník ani neni schopný zhodnotit vliv kupovaného produktu už třeba jenom na svoje zdraví, ekologii můžu klidně pominout

výchova může postrčit dítě určitym směrem ale není to jediný vliv na dítě, dítě má taky kamarády atp.

8.9.2010 12:47:49

Battlestar Galactica?
Tahle diskuze už s BSG moc společného nemá... Co takhle nechat těch dohadů? Pokud správně čtu tak tohle vlákno je na ztracené díly a vy tu hledáte spíš ztracené ideály.

A ruku na srdce, každý stejně věříte své pravdě a nic tu nevyřešíte. Na druhou stranu pokud vás to tak baví tak si o tom můžete založit nějaké obecnější vlákno, nebo třeba spustě rovnou nové fórum moralních dilemat... Hlavně už prosím netrapte ubohou posádku Galacticy, ty mají už tak problému nad hlavu;)

8.9.2010 12:47:55

Joe

Born
So say we all!

8.9.2010 12:56:41

Born
So say we all!

8.9.2010 13:14:27

Trohat...
1) Nikde jsem se nesetkal s učením "vyrob cokoli a pak to masivní reklamou prodej". Resp. trochu podbná tomu je takzvaná prodejní koncepce, jenže je už tak 30 let překonaná a učí se jen pro historické srovnání ("vyrob a pak udělej cokoli, aby se to prodalo"). Současná koncepce marketingová, která se učí jako moderní (i když určitě jsou i novější, aby bylo co učit nového :-) je založena na potřebách spotřebitelů ("vyráběj to, co spotřebitelé chtějí a k něčemu potřebují"). Tj. pokud se aplikuje správně, tak bys blbosti neměl vyrábět (blbost = věc, kterou nikdo nechce/nepotřebuje). A je jen otázkou vnímání každého z nás jestli potřeba "chci to, abych byl in nebo abych nebyl jako ostatní" je správná či ne (osobně bych se neodvážil toto hodnotit).

2) Pokud i přesto někdo chce vyrábět nesmysl a prodávat ho pak díky agresivní reklamě, kterou plánuje spotřebitele přesvědčit, tak na tom nic neférového nevidím. Je to IMHO jeho věc, ale nepočítám s tím, že by dlouhodobě na trhu uspěl. Je jen na nás, co všechno si necháme vnutit (reklama zatím pořád nefunguje tak, že by ti někdo držel nůž pod krkem :-).

BTW předmět podnikání nechápu vždy maximalizaci zisku, ale je to nejběžnější (otázka je, jestli různé neziskovky jsou podnikání či nikoli).

Ale to jsme se dostali hodně daleko od deskoherního tématu.

8.9.2010 13:15:41

Tuto diskusi zkusím promazat...
... tak, aby byla ke ztraceným dílům a ne ekonomickým teoriím :-)

8.9.2010 13:16:34

zeus
hodně štěstí - pokud to bude mít pořád nějaký smysl, tak klobouk dolů

8.9.2010 13:22:33

Born
Naprostý souhlas.

Tahle diskuse je určitě sabotáž cylonů. :)

8.9.2010 13:24:52

Joe

Parxel
To znamená, že si prvý cylon... Do väzenia s ním!

8.9.2010 13:41:25

Joe
Já nejsme Cylon. Věřte mi!

:)

8.9.2010 13:59:04

Parxel!
Co do vězení?! Já bych to viděl rovnou na vzduchovej uzávěr! :D

8.9.2010 14:59:13

Born
Řikám ti, je to sabotáž. Cyloni namontovali hudbu do ZH. :)

8.9.2010 20:26:53

Vybíráme z Bazaru

Sázky, prosím! (pouze vyzkoušeno)
Sázky, prosím! (pouze vyzkoušeno)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas