Battles of Westeros: Wardens of the West

xxxxxxxxoo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros: Wardens of the West - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battles of Westeros
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozsireni

Tak vyjit by to melo cca srpen/zari a musim priznat, ze ackoliv mi to prijde dost brzo, tak se na to tesim. Bude tam Sandor Clegane (s Marvinem jsme si ho dokazali vybavit jen v bitve o Kralovo pristaviste) s Fearsome traitem, takze za kazdou hozenou vlajecku posune soupere dal o dva pryc. A jednotce, se kterou bude engagelej, nedovoli disengage;) Jsem taky zvedavej na ty kusovniky a to, jak bude fungovat jejich "aimed shot"...;)
10.7.2010 23:06:15

Figurky
Mě se zdály figurky OK, jen nějaké to ohnuté dlouhé kopí, s čímž už u figurek tohohle typu tak nějak počítám a lepil jsem je rovnou, bez zkoušení jestli drží...těším se na víkend a další partii :)

24.9.2010 06:47:08

The Hammer
Tak mám si smůlu. Ty kopí jsem čekal, ale mám nějak křivou i většinu sedláků a dva hrdiny.
Nicméně si to narovnám a bude to OK:-)

24.9.2010 07:05:15

Marvin
Co bys chtěl, vždyť to jsou Lannisterští křiváci :)

Mimochodem, speedy mi ukazoval nějaké trajlery (či jak se tomu nadává) z připravovaného seriálu...vypadá to hodně slibně...Eddarda hraje Boromir, docela mu to sekne...

24.9.2010 07:14:19

The Hammer
Jo tak to jo:-)
Jen se trochu bojím, jak se na figurkách projeví to, že jsou Starkové naivní:-D
Seriál vypadá super, ale horší je, že dědek vypadá, že to nedopíše:-(

24.9.2010 10:47:43

sága
Vzhledem k tomu, že jsem čerstvý fanoušek ságy a momentálně jsem u Střetu králů, tak autorovi ještě nějaký ten týden na dokončení dávám... Snad to tedy zvládne, jinak si to budu muset dopsat sám a to bych Lannisterům nepřál... Jinak speedy (který je napřed) mě straší nějakými hrůzojmény, kdy se překladatelka rozhodla v polovině díla počeštit jména, ta představa mě tedy dost děsí a nechápu PROČ???
Jinak musím říct, že kombinace současného čtení ságy a hraní hry je naprosto dokonalá. Obojí vlastně povyšuje na intenzivnější způsob prožívání zábavy.
Nebylo to zadarmo, vnitřní boj mě stál mnoho sil, ale nelituju a dodatečně děkuju anekenovi, že mě ke knize v dobrém "dokopal" :)

24.9.2010 11:50:16

Marvin
Ma uz pry 1400 stran Tance s draky, tak proc to safra nevyda? Trva to moc dlouho...

24.9.2010 11:52:05

The Hammer
No ano ... budou tam jména jako Růžovopanna (jméno hradu). Piper bude Pištec, Westerling bude Západovec a podobně:-(

24.9.2010 12:29:48

aneken
No a původně to měly být tři díly:
Hra o Trůny
Větry Zimy
Sny Jara (nebo Léta, teď nevím)

Vzhledem k jeho věku to nedopíše a zase to pak vydá někdo, kdo najde v garáži jeho pozůstalost;-)

24.9.2010 12:32:02

Hammer
Nemas zac, dobre veci sirim rad;) Jinak k pocesteni skutecne dojde, jak pise Marvin, a je to desny. Cesky jmena dost casto nespojis s puvodnima - mela totak udelat od zacatku a bylo by to i zajimave, s tema jmenama si docela vyhrala. Takhle to je zhuverilost.
No a hlavne nechapu, ze ji to vydavatel nechal udelat, muselo mu byt jasny, ze tim nastve spoustu lidi...

24.9.2010 12:55:21

Jména
Pravdou je, že těch jmen a dost složitých, je tam strašná spousta a chvíli to trvá, než se člověk zorientuje a sotva si člověk zvykne....nechápu ty pohnutky, co ji k tomu vedly, kdyby to bylo od samotného počátku, tak snad....zatím jsem se s podobným počešťováním jmen nikdy nikde nesetkal...snad jen u Cimrmanového díla "Opeřený had" :)

24.9.2010 13:11:09

aneken
Hlavní je, že se tam neobjevil pan Pevný a pan Kvalitnějemnělátkovec:-D

24.9.2010 13:17:01

WotW
Tak od dneška jsem také vlastníkem. Jediná smůla co mě potkala je ta, že mám 11 Westerlands Militia a 9 Clegane Crossbowmen.
Měl bych zkusit napsat ffg? Myslíte že by tu jednu figurku zaslali? :)

24.12.2010 19:33:33

vasekre
Určitě napiš. Stává se jim to často a prý to řeší rychle.

24.12.2010 23:23:43

První dojmy
Tak po prvním scénaři zatím rozporuplné(viz zápis z hraní). Pikenýři jsou zajímaví, hlavně díky tomu, že musíte každé kolo volit mezi útočnou/obrannou formací, Davenovy ability nic extra, ale karty slušné. Co mi ale silně nesedí jsou katapulty. Zrovna ty červené v prvním scénáři mi přijdou totálně nevyvážené: buď jsou k ničemu, protože jimi nic netrefíte (asi docela časté) a nebo vám vyhrají scénář, pokud trefí (tak to bylo při naší hře). Přitom protihráč s tím absolutně nic nenadělá... Nedá se na ně útočit, nedá se před nimi krýt, pouze utéct hodně daleko (červené mají dostřel 8 hexů a pochopitelně nepotřebují LOS).

7.10.2011 19:11:34

to eyron...
Budiž Ti útěchou, že katapulty se používají ve scénířích jen zřídka :-).

Nicméně je škoda, že u jednotek s formacemi platí daná formace pro všechny tyto jednotky. Pokud máš například 3 pikenýry, tak nemůžeš mít některé v "ježkovi" a některé ve "čtverci".

Mně osobně přijdou WotW jako nejslabší rozšíření. Nejlepší jsou podle mě TotV a WotN, ale každému, co jeho jest :-).

7.10.2011 20:18:43

laredo
No aspoň tak s těma katapultama... my hrajem scénáře postupně, takže se těším na další rozšíření, zrovna mi doma přistálo TotV

7.10.2011 20:49:58

laredo
Souhlas ... scénáře nic moc a jednotky rozporuplné. Nejlepší jsou Tullyové:-D

7.10.2011 21:17:34

Vybíráme z Bazaru

Imhotep Duel
Imhotep Duel
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas