Batavia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: G3
Queen Games
Autoři: Grzegorz Rejchtman
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Prosím pane, mohu vám posloužit naším vynikajícím Darjeelingem, či dáváte přednost Ceylonu nebo je snad pán labužník a rád si pochutnává na čaji bílém?" 

"Nó, dejte mi něco kapku lacinějšího... nějakej pigi čaj by nebyl...?" 

"PROSÍM?!" 

 

Batavia není jméno spojené jen s čajem, ale s celou řadou exotických a dekoračních předmětů z dálného východu přivážených loděmi kdysi koloniálních velmocí... Právě v této době se hráči ocitají v rolích obchodníků s cennými komoditami jako zmíněný čaj, zázvor, porcelán, atd. Cílem je dosažení co největšího věhlasu v podobě zlatých mincí.

Každé kolo začíná dražbou, nejprve o status začíanajícího hráče, poté o lodní karty. Podobně jako v Nefertiti neexistuje instituce banku a ve hře je tedy konstatní množství oběživa, konkrétně je to řešeno tak, že vítěz dražby použité prostředky rovnoměrně poskytne ostatním hráčům.

Pomocí lodních karet se hráči přesouvají po obchodní trase mezi jednotlivými obchodními stanicemi. Na jednotlivých stanicích lze pak nakupovat různé komodity a pokoušet se získat většinu zboží stejného typu. Přepraven mezi stanicemi je pouze ten hráč, který vyloží nejvíce lodních karet stejného typu. Pokud však počet lodí ve hře překročí určitou hranici, objeví se coby regulační prvek pirátské lodě, které potopí největší flotilu v daném okamžiku hry.

Konec hry nastává, dopluje-li některý z hráčů na konec obchodní trasy. Poté jsou vyplaceny peníze: vždy tomu hráči, který má většinu komodity daného typu. Vítězem hry se stává nejbohatší hráč.

 

Autor: PJ

Vybíráme z Bazaru

SCYTHE PROMO KARTY SETKÁNÍ 29 - 32 V ČESKÉM JAZYCE
SCYTHE PROMO KARTY SETKÁNÍ 29 - 32 V ČESKÉM JAZYCE
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas