Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česky od BF

Asi to většina lidí někde zaznamená, ale ať to máme i tady - do vydání se pustí Blackfire. Zatím revised core set. Předpoklad je průběh roku 2023.

7.4.2022 13:27:05

@nasson Podle mě je trochu zvláštní (nic ve zlém) u AH LCG říct, že příběh neotravuje a dá se hrát i bez něj … příběh je u AH LCG podle mě klíčová věc, mezi scénáři se větví a vede kampaň různými cestami, zapisují se věci do zápisníku kampaně apod. Chápu, že toto není vidět po prvním zahrání. Ale oproti MCH je AH na příběhu opravdu postavený. Také jsem eurovkář a ameritrashe mám doma že bych to snad spočítal na jedné ruce, ale tady bych to teda bez těch fantastických příběhů, u kterých nevím, kam na to autor chodí, že pokaždé vymyslí něco nového a překvapivého, nechtěl.

Co se týče pytlíku s chaos tokeny … zkus se na to podívat taky tak, že je to příjemná změna oproti kostkám, které jsou všude jinde v HPL hrách. Navíc s tím pytlem se dá mechanicky ledacos vymyslet a to jak ze strany autora (během kampaně se tam různě mohou přidávat či odebírat žetony, každý scénář má kartičku, která říká, co který žeton dělá a je to pokaždé jinak apod.), tak i ze strany hráče (existují archetypy balíčků, které umožňují s žetony různě manipulovat, dočasně je vytahovat, přidávat do pytle speciální žetony prokletí či požehnání, jsou karty, které mají synergii s určitými žetony apod.). A stejně jako na kostkách si lze počítat pravděpodobnost úspěchu v testu když např. bude můj skill o X vyšší než požadovaný test apod.

8.12.2022 11:01:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@TomL Chápu, že to připadá divné. Ale já jsem mechanický hráč, příběhy v hrách mě obecně nezajímají (nezajímaly mě u PC her a dnes u deskových her). Prostě nejlepší příběh v hře se sotva doškrábe na průměrnou knihu. Ale jako dokreslení atmosféry to může fungovat skvěle, ale nesmí to otravovat, musí to být super doplněk a ne základ té hry. A tady to funguje bezvadně (uvidím samozřejmě časem). Ta hra, kterou jsem hrál, by fungovala i bez těch kartiček s příběhem. Prostě bych si tam matlal, posiloval postavu, odrážel útoky a události (Marvel mě taky baví a nějaký příběh tam nevidím, nebo mě asi nezajímá). S příběhovým doplňkem je to zase o kus lepší… ale prostě to funguje samo o sobě (pro mechanického hráče, jako jsem já). Jinou hru z Arkham Horror bych si nekoupil. #Arkham Horror jsem hrál jednou a prostě nuda (jako zahrál bych si to klidně někdy znovu, ale kdybych měl na výběr, tak bych přednostně sáhl po jiné hře). Jdi na tuhle lokaci, hoď si kostkou, super máš výhodu, jdu jinam, hodím kostkou, ajaj - právě jsi v pěkné… Ne, tyto hry pro mě opravdu nejsou…

K tomu pytlíčku se žetony, já nejsem přímo proti němu, ale karetní hry mám radši bez kostek (a tudíž i bez pytlíčku). Takže za mě je to takové malinké bezvýznamné mínus. Samozřejmě to, že to přidává možnost s ním manipulovat je dobrá věc, ale mně osobně by stačila manipulace s kartami…

8.12.2022 11:26:29

@nasson vidno ze si nehral tie dalsie kampane. pribeh v arkhame je urcite porovnatelny s knihou alebo dobrym filmom.

8.12.2022 12:00:00

@sedlak87 Ohledně kvality obsahu bych příběh v Arkham LCG přirovnal ke knize pro děti do 4 let. Film … možná studentský film ze střední školy bez rozpočtu se scénářem napsaným přes noc v opojení levné drogy.

8.12.2022 12:15:12

@CharlesBukowski asi sme hrali ine hry :D

8.12.2022 13:41:37

Tak Carcosa je za mě skvělá v tom jak si pohrává se šílenstvím a zapojuje do toho i samotné hráče. A u posledních kampaní jako je Edge of Earth nebo Scarlet Keys už je toho příběhu opravdu hodně a dostáváme se k takovým gamebookům. Neříkám že to jsou literární veledíla, ale pořád mi to přijde lepší než spousta jiných příběhových her.

8.12.2022 13:56:06

Ji

@Michal-BF  Na nic jsem nečekal, hru jsem si pořídil jako předčasný vánoční dárek a je, no prostě parádní. Už jsem nedoufal, že někdy vyjde v češtině. Takže velké velké díky Vám (také Pellymu za překlad), i když vím, že to pro Vás nebylo snadné. Ale proč hlavně píšu, moc se přimlouvám, a myslím, že nejsem sám, za rozšíření, aby tato LCG hra byla skutečně i pro hráče, kteří neumí anglicky, stále živá. 

Ji

9.12.2022 09:03:14

odhadol by som to ze vyjde maximalne Dunwich a potom natoci BF video kde sa stazuje na ludi ze to prestali kupovat

9.12.2022 09:36:34

Taky jsem koupil a doufam, ze par velkych rozsireni jeste vyjde. Ostatne si myslim ze FFG u druheho vydani bude hru vydavat jako vetsi celky. No uvidime

..DeskoHerky Teplice..

9.12.2022 09:41:14

Taky jsem pořídil a ze hry jsem nadšenej. Jen sem teda dost rozmrzelej, že vyšel jen coreset, kterej nabízí cca 3 hodiny unikátního obsahu. Být v češtině aspoň Dunwich, už ho mám doma. Teď místo toho CZ verzi prodávám a jdu pořídit ENG s tím, že přítelkyni budu holt překládat.

 

U lokalizování takový hry bych teda upřímně čekal nějakej dlouhodobější plán, ať je to pro hráče hratelný a zároveň se to dobře prodává. Takhle se ve finále cítím vlastně trochu podvedenej - zaplatil jsem 1750 za první díl skvělýho seriálu. Teď prahnu po pokračování a nikde nevidím vyhlídku, kdy ho dostanu 😳 Ostatním, kdo uvažují o pořízení, doporučuju počkat aspoň na první rozšíření, ať se nenachytaj jak já… Nebo prostě rovnou jit do ENG…

9.12.2022 11:02:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@realYakuro to bude prave ten zacarovany kruh a hlavne ze BF nerozumie ze LCGcka sa vydavaju inak ako bezne deskovky. Bez predajov nevydaju rozsirenia a bez oznamenych rozsireni to nema absolutne zmysel kupovat. 

9.12.2022 11:28:08

BF ale slibil ze jakmile bude dotisk nejakeho rozsireni hned se pripoji. Musime chapat ze tisk se dela hromadne pro vice zemi. Ano dostali jsme super nadilku, ale na pokracovani si holt musime pockat. U serialu se take ceka na dalsi serie klidne i vic jak rok :)

..DeskoHerky Teplice..

9.12.2022 11:42:20

@horysimus Můžeš prosímtě uvést odkaz, kdy a kde to BF slíbil? Osobně jsem nic takového nezaznamenal. Pokud by se chtěli vejít do nejbližšího reprintu nějaké kampaně, měli by už pracovat na překladu, aby ho měli včas připravený. Dělají to?

9.12.2022 11:57:57

Ja teda prispevek Michala Bf z 10.11 tak pochopil. Az se bude neco tisknout jdeme do toho.

..DeskoHerky Teplice..

9.12.2022 12:29:12

@AlQuds píše o tom přímo v této diskuzi,  hledej příspěvek z 10.11.22

9.12.2022 12:30:39

O tom zmiňovaném příspěvku vím. Bohužel, nevidím v něm tvrzení, že až bude FFG dělat další dotisk, tak do toho opravdu půjdou. Pokládám spíše za výmluvu, když říkají, že zmeškali letošní dotisky. Pokud se mýlím, tak samozřejmě jen dobře …

9.12.2022 13:49:15

@AlQuds : však FFG bude dělat reprinty starších kampaní, teď mají za sebou Carcosu, další na řadě je Forgotten Age všem v novém balení.

9.12.2022 14:32:45

Ji

Lady corten, horysismus  Také to chápu jako příslib BF vydat (určitě myšleno vydávat, že BF) rozšíření. Tato hra si to určitě zaslouží. A pro ostatní pesimisty, nebylo by lepší spíše vydavatele podporovat, než ho předem odsuzovat?

A k tomu začarovanému kruhu, který už je třeba rozetnout. Už jsem to myslím v nějakém vláknu navrhoval. Co takhle spešl pro AH LCG “závazné” (před)objednávky dalších rozšíření se složenou zálohou. To už by přece byl pro vydavatele nějaký ukazatel úspěšnosti prodeje a pro nás hráče reálnější naděje pro vydávání rozšíření. Je to jen laický návrh a slovo do pranice, jistě je mnoho jiných lepších řešení. Jen mne štve to věčné zaříkávadlo “začarovaný kruh” jako by nebylo žádné řešení. Omlouvám se, nějak jsem se rozepsal, což jsem neměl v úmyslu. Hra byla v angličtině, tudíž mimo můj dosah. Teď je ale v češtině, mám ji, je skvělá, tak mi moc záleží na tom, aby se podařilo vydávat i rozšíření.    

9.12.2022 15:46:46

@Ji ja ti rozseknem ten zacarovany kruh jednoducho - Blackfire ohlasi viac contentu ak sa pusta do LCG spolu so zakladom - co nikdy nespravia takze je to zbytocne riesit.

9.12.2022 17:37:41

A co konkrétně brání zastupitelům BF vstoupit to naší diskuse a rozptýlit můj (a několika dalších) pesimismus jednoznačným prohlášením, že při nejbližším FFG dotisku vydají pro AH LCG alespoň jednu ucelenou kampaň? :-) Pokud to opravdu chystají, bylo by to jen pro dobro věci a podporu prodeje core setu. Nebo snad ne?

9.12.2022 18:13:53

A nemáte pocit, že ta hra je mezi tím, co teď vychází, trochu utopená? Upozaděná?

Možná se mi to jen zdá - kéž by - bo pokud nezdá, tak to bych viděla jako větší problém než jakékoliv demotivující “věštby” psané tu či onde…

9.12.2022 18:19:57

Tak já to zopakuju ještě jednou… jakmile se v produkčním plánu FFG objeví dotisk nějakého rozšíření, ke kterému se budeme moct připojit, jdeme do toho. Nicméně minimálně na další 3 měsíce se žádné dotisky nechystají a workflow FFG nám v tuto chvíli ani neumožňuje už něco na blint začít překládat. Navíc se nenechte zmást dostupností anglických rozšíření, angličtina má jiná produkční okna než lokalizované tisky.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

12.12.2022 09:18:37

@Michal-BF  Super, díky moc za dobrou zprávu. Jsem rád, že opravdu chcete alespoň jednu kampaň vydat. Ideální by samozřejmě bylo, kdybyste do dotisku připravili rovnou dvě další kampaně, protože ta hra má v angličtině už docela náskok a po jednom českém rozšíření ročně se ten náskok nezmenší.

12.12.2022 09:32:52

@Michal-BF je podla mna velka skoda ze rovno so zakladom nevyslo aj jedno rozsirenie. 

12.12.2022 12:36:16

nu zeptám se, ale odpovědi se asi nedočkám… Dokážete někdo poradit, co je to Y’hagharl? Město, místo, postava?

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

29.6.2023 18:18:00

Vybíráme z Bazaru

Divinity Derby Deluxe Edition - Za polovic?!
Divinity Derby Deluxe Edition - Za polovic?!
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas