Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česky od BF

Asi to většina lidí někde zaznamená, ale ať to máme i tady - do vydání se pustí Blackfire. Zatím revised core set. Předpoklad je průběh roku 2023.

7.4.2022 13:27:05

@Elmarto  ak ti angličtina nerobí problém, kašli na český preklad od BF a kup to anglicky v revidovanej edícii.

7.7.2022 14:57:38

@Tomcat Předpokládám, že přepis, že jsi měl na mysli Aj verzi. RE: o tom silně pochybuji, resp. tak maximálně pravidla. Nebo co jsi měl na mysli?

7.7.2022 15:01:15

@pelly - jj, překlep.. Zda zde někdy uvolní český překlad i pro ty, kdo si pořídili už anglickou verzi.. I když ono je to asi jedno - ti, kdo si pořídili EN verzi, tak jsou s angličtinou nejspíš ok

7.7.2022 22:05:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@Elmarto To je otázka - na revised core v češtině bys počkat ten půl rok až rok mohl, jenže v téhle edici už vyšlo Edge of the Earth, Dunwich a teď i Carcosa. A do českého core vyjde minimálně ještě jedno až dvě rozšíření. Přitom Edge of Earth mi přišlo, že už se začíná vyprodávat.. - každopádně trochu pochybuju, že tahle rozšíření v češtině vyjdou (možná ještě tak Dunwich, ale EotE určitě ne - vycházím z historie českých překladů dosavadních arkham horror her..). 

Takže pokud tu hru chceš a baví tě, tak bych doporučil teď zainvestovat 10k a koupit ta tři již vyšlá revised rozšíření. 

A pak buď čekat ještě x měsíců, než si je s cz core budeš moci zahrát, nebo to vzdát a koupit anglické core teď. Zas to core má jen tři kapitoly spíše seznamovací kampaně, takže toho textu tam není tak moc. A pak bys měl většinu toho lcg v angličtině a do toho by se ti míchaly ty české karty, takže konzistence v kelu.. :)

***

Tohle mi přijde jako smutná chyba, že s tím překladem toho core BF zaspalo - nevím, jestli teda měli možnost do toho jít dřív, ale pokud jo, tak.. no, uvidíme :) 

 

 

 

7.7.2022 22:18:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Popravdě jestli BF neoznámí v nějaké rozumné době překlad nějaké kampaně, tak se základ moc neprodá. Nejrozumnější by bylo přeložit Scarlet Keys. Je to dost novinek v karet vyšetřovatelů a počet karet je taky zajímavý, kolem 380.

8.7.2022 12:28:27

Ako tiez si myslim ze BF nikdy nezisti realny zaujem a realnu kupnu silu na nasom trhu po sklamaniach predoslych LCG ak negarantuju cele kampane. Naco by som si mal kupit len zakladnu krabicu ak budem vediet ze uz mozno nic dalsie nevyjde? Takze si asi dost ludi pocka ale ono to bude vyzerat ze sa to moc nechytilo a je to zacarovany kruh. Vela ludi uz zahralo niektore kampane aj po anglicky a preto by mozno bolo dobre v cestine zacat nejakou novou kampanou napr. chystanou Scarlet Keys. Do toho by som napr ja v cestine kludne isiel aj ked mam uz vsetko v anglictine. Ide o novy pribeh a citat to v cestine by mi stalo aj za to,to zmiesat s anglickymi kartami.

8.7.2022 13:12:00

@SupoLFC už kašlite na tu bandu dezolátov a hrajte to proste v angličtine…

8.7.2022 13:19:12

@sedlak87 : já osobně hraji v angličtině, ale u nás máme lidi co by si to zahrály, ale angličtinu nedají. Proto bych uvítal překlad Scarlet Keys.

8.7.2022 13:59:05

@VitekS tiež by som bol rád, keby to bolo celé v češtine :) ale nič také sa nestane. Vyjde základ a potom natočí Michal s Abem video o tom jak sa to nepredáva a rozšírenia bohužel nebudú a určite nezabudnú obviniť komunitu z: “chceli ste to a teraz to nekupujete” :D

8.7.2022 14:01:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@sedlak87 : Jo tak tohle přesně bohužel očekávám.

Stejně jako u nově vydaného Pána Prstenů.

8.7.2022 14:06:00

Jojo já to taky nechápu. I když teda hodně obdivuju Pellyho že se do toho překladu pustil a udělal ho tak pokud není záruka že budou aspoň nějaká rozšířka česky tak do toho nemůže přece nikdo naskočit. BF už se tolikrát spálil s LCG :-! Na mě by snad fungovalo “vydáme core set plus polovinu toho co vyšlo, pokud se to bude prodávat, vydáme i druhou polovinu”. Ale takto s žádnou zárukou že bude byť jedno rozšíření do toho prostě jít nemůžu :-( takže nakonec asi vyhraje EN verze.

8.7.2022 19:32:21

Nechci to tu zašumět nějakým blábolem, ale mám pocit, že těsně po ohlášení vydání AH probleskla informace (už si nepamatuju bohužel kde), že BF vlastně ani moc nestál o vydání, které bylo spíš přání někoho z korporátu komu asi nedokázali úplně efektivně vzdorovat.

8.7.2022 20:47:58

@louza pravda je taká, že hra vyšla v roku 2016 a odvtedy mali dosť dlhú dobu na to, aby to vydali. Teraz to “vydali" len preto, aby to nevydal niekto iný ;) V podstate to iba zablokovali tým, že vydajú základ a potom sa na to vykašlú.

9.7.2022 15:00:36

@sedlak87 Až tak? To by teda bylo pěkně hnusný chování, pokud by se to prokázalo. Každopádně jak sám píšeš, za tu dobu už měli i jiní vydavatelé šanci se o tu hru ucházet a zdá se že se nikdo do těch LCGček moc nehrne. Asi vědí proč.

Spíš moc nechápu ty fanoušky volající po lokalizacích. Jako logicky…když i samotné FFG má problém udržet tak rozsáhlé produkty jako jsou LCG na trhu komplet, jak by mohl někdo čekat, že to zvládne libovolné lokální vydavatelství (které to stejně tiskne v soutisku s FFG)? Ne. Jazykem LCG je angličtina. Ber nebo nech být. Lokalizace už z definice způsobí jen bolest a pláč.

9.7.2022 21:16:29

@sedlak87 myslím, že vydat se má revised core a ten že vyšel nedávno. A nevypadá to, že by o LCG byl mezi českými vydavateli bůhvíjaký zájem, že by je někdo musel “blokovat”.

 

Nechápu, proč vydání téhle hry v ČJ tak dráždí ty, co ji stejně mají a hrají v AJ. Já to koupit v ČJ chci a těším se na to. 

Hráčský trh je docela jiný než byl před covidem, za rok bude díky krizi zase jiný, vymýšlet spiklenecké teorie proč se něco vydává a nevydává, když nemáte v ruce tvrdá data, je trochu na hlavu…Pokud je AH tak dobrý, jak všichni tvrdí, proč by se mu nemělo zadařit třeba jako Duchům ostrova. A pokud se mu dařit bude, proč by nemohl žít jako Panství hrůzy, ke kterému toho taky vyšlo nečekaně dost a kupodivu i před odrazující “kvalitu” appky dál vychází…Já jsem optimista.

9.7.2022 22:46:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici To je úplně jednoduchý. Protože jsme hru hráli komplet a vidíme ten diametrální rozdíl celku, oproti její malé části. Tohle jsou produkty, které výrazně benefitují z rozsahu. Jeden dva cykly prostě tu kvalitu naplnit nestačí. A ten core je vysloveně teaser. Vydat jen to a už nic jiného je čirá provokace. Ale za sebe hře fandím i když moc nevěřím, že to vyjde. Zatím to nevyšlo nikdy a dva pokusy už byly.

10.7.2022 12:12:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici “Pokud je AH tak dobrý, jak všichni tvrdí, proč by se mu nemělo zadařit třeba jako Duchům ostrov”

1) to zda se Duchum ostrova dari, uvidime az jak se vyproda dotisk. Preci jenom ekonomicka situace je dost jina a az lide uvidi, ze osobni inflace je i 50%, tak jinak zacnou prevracet korunu, nez ji utrati.
2) AH LCG zavisi na rozsirenich, samotny Core Box je dle meho nazoru o nicem a dle vyjadreni BF - Michala, rozsireni budou, pouze kdyz se rychle vyproda zaklad. A zaklad se rychle neproda, pokud lide neuvidi, ze k tomu ty rozsireni budou. → Ta hra je velmi pravdepodobne (>80%) odsouzena k neuspechu.

10.7.2022 13:04:37

@p_lichnovsky len ťa poopravím - Tú hru zabil samotný BF :)

10.7.2022 13:11:34

@louza že vyjde jen core je v tuhle chvíli čirá spekulace. Nebo ty jsi z BF, že to tvrdíš s takovou suverenitou? Kdyby byl core a pár rozšíření natolik na prd, jak se tu tváříte, nikdy se ta hra takhle nerozrostla, protože by hráči neměli důvod hrát ji dál a dál. Nebo ty si snad od hry zahraješ core a dvě tři rozšíření a řekneš si, že sice to je zatím úplně strašný, ale budeš to kupovat a hrát dál, protože možná za pět let to konečně začne být “kvalitní” až to bude “komplet”?

@p_lichnovsky nic ve zlém, ale ty budeš tvrdit, že Duchové jsou neúspěšní i po deseti dotiscích, protože jsi kdysi řekl, že to se u nás neprodá a tak si na tom budeš trvat ber kde ber. S AH to bude u tebe to samé. 

Vyřkli jste ortel a kopete hrob. 

Jen už je čím dál větší otrava, že když člověk, co se na české vydání těší, se sem jde kouknout jestli jsou nějaké nové informace, a čte tu dokola jen opakované škarohlídské věštby lidí, co cílovou kupní skupinou a-priori nejsou, protože už to mají a hrají v AJ.

Věřte nevěřte, pro někoho má smysl i hra, co není “komplet”, protože o komplet ani nestojí - protože nemá tolik času, místa ani peněz. Např. z důvodu příliš velkého závazku jsem nešla do Gloomhavenu - a jak jsem vděčná za Lví chřtán. LotRa mám vše co vyšlo v ČJ a zatím jsem zvládla tak desetinu a možná to nikdy všechno ani nedohraju - tím pádem že není v ČJ sága mi je fakt šumák. A asi mě nikdo nepřesvědčí, že když mě LotR baví, tak mě vlastně nebaví, protože zábava je jen a pouze zahrát ho celého. 

Čili pro mě představa, že hra má smysl, jen když na ni budu mít skříň a desetitisíce a musím ji zahrát komplet, je pro mě důvod se jí vyhnout než po tom toužit.

U AH by mi bohatě stačilo, kdyby vyšly dvě tři rozšíření, na víc stejně nemám čas a chci hrát i jiné věci. Jen samotné core by mě našňuplo, to je fakt. Ale rakev začnu stloukat až bude parte a ne jen nějaké zdejší předpojaté spekulace.

10.7.2022 14:30:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Tady je problém že když vyšel první core set, tak už oznámily Dunwich. U nás když vyjde přeložený základ, tak bude pryč reprintové okno pro Dunwich, Carcosy a Forgotten Realms. Ono se to nezdá, ale tady se ten základ hodně rychle ohraje.

10.7.2022 15:12:23

@zacinajici Tleskám, jeden z mála rozumnějších příspěvků v téhle diskusi. Přijde mi smutné, že namísto toho, aby se překlad hry do češtiny vítal, předem se vytváří negativní atmosféra, která pak samozřejmě může ovlivnit prodej české verze.

Za sebe můžu říci, že sice už mám prakticky vše v angličtině, ale ten revised core set si koupím i v češtině čistě ze sběratelských důvodů, abych měl i alternativní grafické provedení některých karet. Uvažoval jsem, že si kvůli tomu pořídím revised core v anglické verzi, ale proč nepodpořit české vydání, když už tu bude.

Na druhou stranu souhlasím s většinou diskutujících, že by bylo dobré, kdyby BF současně s core setem (nebo brzy po něm) vydal i nějakou další kampaň, protože jen core set je opravdu málo. Nabízí se vydat Edge of the Earth a na to navázat nově vydávánými kampaněmi s tím, že pokud se hra ujme, můžou se takto časem vydat i starší kampaně. 

 

10.7.2022 17:13:59

@AlQuds souhlasím, nicméně má to vyjít až 2023, čili ono je dost času. A u LotRa zdá se taky nebude vycházet přes kopírák to, co vycházelo, tak třeba ani tady nemá smysl to čekat, což nemusí znamenat, že to bude a-priori na prd…

 

Každopádně většinově zakyslé ladění celé téhle diskuze je fakt hodně smutný příběh…

10.7.2022 18:37:47

Negativní, jasně. LCG - LotR základní cyklus + plus dva navíc. Buch. Konečná. Chybí šest kompletních cyklů a celá sága. Marvel Champions. Core + začátek prvního cyklu. Buch. Konečná. Chybí téměř pět plných cyklů a počet poroste. AH core, který ještě není venku a už je osm cyklů pozadu. Kde přesně na téhle bilanci je něco pozitivního ? :-)

10.7.2022 21:31:52

Diskuze se tak vyostřila, že už vůbec nevím jak se rozhodnout.

 Takže zítra vyrážím do Tlamy. Zkusím v herně základ. Pokud to přítelkyně snese, tak se asi přikloním k anglické verzi.

10.7.2022 21:48:09

@Elmarto  mas pravdu, a uplne zbytecne. Je třeba pouze premyslet racionalne a nejitřit zbytecne emoce. Ja jsem zde dal dohromady jen to, co prohlásil Michal z BF: 

1)  Oni sami v to, že bude Arkham úspěšný, příliš nevěří, donutili je k tomu z centrály, aby danou hru vydali. 

2) K tomu, aby vyšlo rozšíření ke hře, se musí prodat základ v dostatečném množství, přičemž rozšíření se prodávají obvykle 1 ku 3 a minimalni tisk byl tusim zvysen na 1000, pokud si to dobre pamatuji. 

3) Aby uvažovali o rozšíření, základní hra se musí vyprodat dostatečně rychle – tzn. do 1 roku, max 1,5 roku.

4) BF nemůže dělat ztrátové projekty.

@zacinajici když si spojíš dohromady Michalovy výroky, tak logicky dojdeš k tomu samému, jako já. Ja bych samozrejme uvital, kdyby tomu tak nebylo, ale velkou sanci tomu nedavam.

10.7.2022 22:27:17

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas