Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dílo H.P. Lorecrafta ...

Narazil jsem na inetu na link s pdfky povidek HPL - kdyby mel nekdo zajem - do posty...
3.6.2009 14:12:47

sappho
No co si budeme povídat, on to je opravdu brak, ale má to své kouzlo , stejně jako Conan a další béčka :)

25.10.2010 14:41:10

sappho: ano v jednej odkazoval na Poeho Pad do Maelstromu ale nespomeniem si na nazov ani ja...ale pre fanusikov, vydavatelstvo laser books minuly mesiac vydalo knizku z 6 poviedkami(Dagon, Slavnost, Volani Cthulhu, Hruza v Dunwichi, Hory Silenstvi(perfektne na pochopenie prastarych) a Stin z hlubin casu)

28.11.2010 22:47:16

V horách šílenství
Tak jsem na to po Finrodově informaci kouknul a jmenuje se to stejně jako jedna z povídek "V horách šílenství" a cena je kolem 220,-Kč.

29.11.2010 10:06:13

Aldomoro
Slavnost je jedna z mých nejoblíbenějších povídek a pro ty, kdo nesehnali poslední díly sešitů od Speleologické společnosti je Stín z času alespoň malou náhradou.

29.11.2010 10:26:42

Brak?
Já bych byl se slovem "brak" v případě hodnocení Lovecraftova díla (a nejen jeho) dnes už mnohem opatrnější, zvlášť s přihlédnutím k tomu, co se dnes vydává taky za umění. Možná bylo dobré v době, kdy se místo klasické hudby poslouchala hudba vážná (jako by všechna ostatní hudba byla jen neseriózní) a produkovaly se pojmy typu "vyšší populár" (definici lze nalézt v jedné hudební encyklopedii vydané blahé paměti někdy v osmdesátých letech).

Lovecraftovi se ve své době podařilo to, co jen málokomu. Spojil některá témata známá do té doby pouze zájemcům o okultismus s dobově populárními žánry do čtivé formy (např. téma "zapovězeného poznání"). A také se stal hlubokým inspiračním zdrojem pro své následovníky, kterým doslova a do písmene otevřel tajemné dveře do zákoutí moderního hororu. (Stačí se jen podívat na heslo Lovecraft na anglickou Wikipedii, kde se rozebírají nejen vlivy a inspirační zdroje, ale i jednotlivá témata.)

29.11.2010 10:47:01

hmmm...
kto napíše o Lovecraftovom diele že je brak, tak potom nevie čo je to kvalitné čítanie...upozorňujem, že nie som fanúšikom jeho diela...čítam len jeho poviedkové zošity, ale ako človek, ktorý veľmi rád číta jednoducho nemôžem súhlasiť s tvrdením, že jeho dielo je brak...

29.11.2010 19:55:51

brak?
Já tedy HP za buhvíjak hodnotnou literaturu nepovažuji - ve svých nápadech se dost opakuje, svůj rasismus protlačuje, kde to jde a ani styl není bůhvíjaký. Jsem jeho zarytý fanoušek, ale rozhodně ho nepovažuji za literární vrchol. Nicméně od něj mám vše a číst to můžu pořád :)

30.11.2010 09:03:40

brak?
Otázka je, co co by to vlastně ten brak měl být? Je brakem Howard s Conanen jakožto průkopník žánru fantasy? Je brakem Burroughs se svým Tarzanem či Johnem Carterem jakožto průkopník dobrodružných příběhů? Pak musí být brakem i Lovecraft jakožto zakladatel moderního horroru (vždyť i u Kinga, Barkera či Lumleyho je vidět inspirace Lovecraftem). Bez tohodle "braku" a těchto průkopníků by ale byla literatura o mnoho chudší. Díky bohu za něj!

30.11.2010 09:54:31

Morthe
Tak tak, mě to ani v nejmenším nevadí, brakové žánry mám rád v literatuře i ve filmu, mnohdy jsou lepší, než poslední rádobyalternativní výkřiky do tmy.

30.11.2010 10:06:19

brak?
Tady musím podepsat sydův názor, Lovercraft je prostě opak "vysoké" literatury ale to neznamená, že to není úžasné a zábavné. Podobně jako pro mě jeden z nejlepších filmů letošního roku - Machete.

30.11.2010 10:33:16

...
tu je asi potrebné si ujasniť, čo považujete za brak...ja považujem za braky všetky knihy od steelovej, twillight a pod. určite nepovažujem za brak lovecrafta, ktorý vie svojimi poviedkami vytvoriť krásnu tajomnú atmosféru...ak sa mi vie kniha vsugerovať jej atmosféru, už to automaticky nie je pre mňa brak, lebo je naozaj ťažké také dielo napísať...taktiež ako ste spomínali - je to zakladateľ, takže už len z toho titulu to nie je pre mňa brak...brakové čítanie sú pre mňa "sra*ky", ktoré zoberiete do ruky a nedajú sa čítať...nemajú dej, atmosféru alebo akúkoľvek logiku a sú lacné ako zápalky...na základe týchto kritérií nikdy v živote nepochopím každého, kto označí dielo lovecrafta za brak...brak = zléééé čítanie...lovecraf určite nie je zlé čítanie...takže tak :-)

ale samozrejme beriem, že som len fanúšikom kníh a čítania a nie recenzent, takže je to stále len v rovine môjho názoru :-) aj tak je Duna naj čítanie aké môže byť :-P

30.11.2010 10:53:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Sebrané spisy
Začaly vycházet sebrané spisy H. P. Lovecrafta, v obchodech už mají první díl (myslím, že celkově ze tří?). Takže všichni, kdo budou mít k vánocům českou verzi Arkhamu si můžou přidat i knížku - bez znalosti předlohy je požitek ze hry poloviční!

16.12.2010 11:55:11

Vyděděnec
Včera jsem viděl první z těch spisů - sbírku Vyděděnec. Ačkoli mám již Lovecrafta kompeltního, putoval do košíku - takhle krásnou knihu jsem již dlouho neviděl. Stylové číslování stránek, znepokojující obrázky, ponechán původní překlad. Doporučuje 999 z tisíce kůzlat.

28.12.2010 10:29:43

Vyděděnec
Potvrzuji, zachován starý překlad (např. Volání Cthulhu od Neffa) a provedení je skutečně parádní. S kamarádem jsme měli díky téhle knížce pod stromečkem krásně makabrózní Vánoce. :-) Už se těším na další kousky.

28.12.2010 10:51:31

sydo, Thales
Můžu se zeptat co ta knížka obsahuje za povídky? Mě se již taky podařilo zkompletovat (za těžké prachy) všechny Saudkem ilustrované sešity, takže dublovat to asi nebudu :), ale jen tak pro zajímavost...

28.12.2010 10:56:13

Beholder
Jsou tam následující: Vyděděnec, Volání Cthulhu, Krysy ve zdech, Hudba Ericha Zanna, Pickmanův model.

Jinak já jsem doma taky zkompletoval sešity od Zlatého koně, ale měl jsem asi větší štěstí, protože jsem narazil na prodejce, co mi to prodal komplet za slušnou cenu.

28.12.2010 11:22:04

Thales
já jsem měl za dobrou cenu všechny sešity kromě posledních dvou, které nešly sehnat. Nedávno se na Aukru objevilo pár lidí co to prodávali komplet za cenu přes 2 litry (teď nevím přesně jestli to bylo 2300 nebo 2500), takže jsem to musel vzít i když jsem potřeboval jen 2 poslední :)

Takže jestli to dobře chápu, tak počet povídek je zhruba stejný jako v sešitech, jen je to jinak namixované. Tzn., že to vypadá na takových 10 dílů :). To si asi nechám ujít, vzhledem k tomu kolik mě stálo zkompletování sešitů :)

28.12.2010 12:22:29

Beholder
Fíha, to je peněz! Když jsem to před více než deseti lety kupoval, nikdy bych si nemyslel, že bude mít jednou pitomej sešit takovou cenu. Ale kdyby to Dokořán vydal vše v tomto provedení, investuju do toho opět, je to opravdu moc pěkná kniha. Ale sešity neprodám i kdyby mi do zadnice shoggotha vrazili :)

28.12.2010 12:27:36 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mě se líbí Dunwichská hrůza, ilustrovaná Santiago Carusem ... ale je to má první povídka od Lovecrafta, tak to neporovnám, toho Vyděděnce bych chtěl ale také pořídit:)

28.12.2010 12:33:10

Sydo
Jo, to jsme si říkal u více knížek a povídkových sbírek. :-) Já bych ty sešity se Saudkovými ilustracemi taky z ruky nedal. A chápu Beholdera, jestli dal za sešity přes dva litry, tak bych asi nebyl hned tak hrr do nakupování dalších knížek.

28.12.2010 12:40:59

? sydo, Thales
Tak já opravdu nevím, o jakých sebraných spisech mluvíte - ty knihy, co kupuju já, budou celkem 4 a první svazek se jmenuje Hrobka. Obsahuje 21 povídek, které jsou řazeny podle data vzniku (tedy ne podle prvního vydání, jak bylo dosud zvykem). Kniha je zakončena doslovem Josefa Škvoreckého, který už byl kdysi v jedné sbírce publikován. Skoro to vypadá, že začaly vycházet dvoje sebrané spisy najednou...

28.12.2010 20:53:00

Olney
Bavíme se o téhle knize: http://www.dokoran.cz/index.php?&p=book.php&id=530

Teď koukám, že vychází souběžně úplně jiná edice, to jsem třeba vůbec nevěděl. Já jsem si toho Vyděděnce všiml v knihkupectví, prohlídnul si ho a uchvátilo mě zpracování, tak jsme si udělal pod stromeček radost. Povídky jako takové mám skoro všechny už v sešitovém vydání, takže tady mi šlo spíš o formu než obsah.

29.12.2010 01:11:22

Olney
mě by celkem zajímalo, co myslíš ty, nechceš tu nahodit název?

29.12.2010 01:26:16

Beholder
Myslí tohle: http://www.fantasya.cz/zbozi/spisy-1-hrobka

29.12.2010 07:58:40

Olney
Aha, tak o tomhle jsem nevěděl já. Nějak se s tím starým rasistou v poslední době roztrhl pytel :)

29.12.2010 09:08:24

Vybíráme z Bazaru

V hlavní roli - jako nové, nesehnatelné!
V hlavní roli - jako nové, nesehnatelné!
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas