Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dílo H.P. Lorecrafta ...

Narazil jsem na inetu na link s pdfky povidek HPL - kdyby mel nekdo zajem - do posty...
3.6.2009 14:12:47

to Dílo H.P. Lorecrafta ...
samozrejme Lovecrafta.. sorry..

3.6.2009 14:14:01

dá se to i koupit ...
Mno ono se to pořád dá i koupit (dokonce i většina sešitů z toho prvního sběratelského vydání), není tohle zbytečné???

4.6.2009 10:14:53

Lovecraft
Merline mám k tobě prosbu. Vzhledem k tomu, že Arkham nemám a chci si ho pořídit a neznám Lovecraftovo dílo a ty jsi velký fanda, tak bych potřeboval poradit. Jakou knihou od něho začít a jakými dál pokračovat. Chtěl bych si od něho přečíst povídky ze kterých základní a posléze rozšířený Arkham vychází. Díky předem.

16.6.2009 12:50:46

to Křen
No to je poměrně záludná otázka :-) Není žádná povídka, která by přímo popisovala ohrožení města Arkham nějakou mocnou mystickou bytostí z oblastí mimo náš čas a prostor. Město Arkham je zmíněno v mnoha povídkách, stejně tak jako Miskatonická univerzita a množství dalších lokací a událostí, které se objevují ve hře na hracím plánu a na kartách. Dá se říct, že základ Arkhamu vychází tak nějak z celého díla (ruzní Prastaří a různé Vnější Světy, různé lokace atd).

U Dunwiche a Innsmouthu je to poměrně jasný (Hrůza v Dunwichi a Stín nad Innsmouthem), Kingsport je opět podobný slepenec jako Arkham (objevuje se taktéž v různých povídkách, ale obecně hraje menší roli než Arkham).

Večer prohledám svou sbírku a sestavím ti "itinerář" :-)

16.6.2009 13:08:33

kren
základní a zásadní díla vztahující se k mythosu: Volání Cthulhu, Stín z času, Stín nad Innsmouthem, Bezejmenné město, V horách šílenství

dále doporučuji Hrůza v Dunwichi (expanze) a Snové putování k neznámému Kadathu (snový svět - dreamlands ve hře)

horory bez většího vztahu k mythosu: Pes, Věc na Prahu, Šepot v temnotách, Herbert West - reanimátor.

16.6.2009 13:16:08

V kterých knihách ...
Díky za popostrčení. Itinerářem určitě nepohrdnu a ještě bych chtěl vědět (ať vím po jakých knihách mám pátrat). Jestli to co uvádíte (také Sydo) jsou jednotlivé povídky, které jsou soustředěny v knihách, které mají nějaký název a nebo jestli jsou to už přímo knihy.

16.6.2009 13:24:48

to Sydo
V podstatě souhlasím ... já osobně bych začal spíš něčím lehčím jako Hrůza v Dunwichi, která je poměrně čtivá a má spád, Volání Cthulhu bych zařadil spíš doprostřed :-) Ale samozřejmě to chce přečíst vše, jen tak získá člověk největší přehled :-)

Jedna z mých oblíbených povídek je taky Slavnost - týká se Kingsportu :-)

16.6.2009 13:27:09

kren
já mám staré sešity České speleologické společnosti, jdou za nekřesťanské peníze (200 kč) sehnat na aukru. Popřípadě se objevují ve sbírkách jako Bezejmenné město.
Pokud ti nevadí angličtina, máš to komplet zde: http://gutenberg.net.au/ebooks06/0600031h.html

Lovecraftova angličtina je super, všechno je "cyclopean", "eldrich", "ichor" atd. :D

16.6.2009 13:28:25

Merlin
jak jsem mohl zapomenout, Slavnost je tajemná a děsuplná, mám ji moc rád, stejně jako Sny v čarodějnickém domě a Krysy ve zdech

16.6.2009 13:29:26

kren
koukám, že jsem odpověděl blbě. Jedná se o názvy povídek, které u nás vyšly v různých sbírkách, buď v těch sešitech nebo bylo i pár knih, mám Bezejmenné město a myslím, že vyšla ještě jedna.

16.6.2009 13:32:07

to Křen
Jsou to názvy povídek, ale častokrát je to i název toho celého sešitu (Dagon, Hrůza v Dunwichi, Volání Cthulhu, Stín nad Innsmouthem).

Jinak to sešitové vydání je např. zde: (pozor, následuje reklama!):
http://www.wales.cz/hledej.php?hledej=lovecraft
ale stačí případně trochu pohledat, sehnat se to ještě pořád dá.

16.6.2009 13:32:50

Itinerář
Tak jsem to prošel a dospěl jsem k závěru, že první čtyři sešity obsahují naprosté Lovecraftovské minimum :-)
Takže pořiď:
01 Dagon
02 Volání Cthulhu
03 Hrůza v Dunwichi
04 Stín nad Innsmouthem

Osobně bych začal Hrůzou v Dunwichi (povídkou), je pěkně čtivá a vtáhne do děje, pak Dagon, Volání Cthulhu, Šepot v temnotách, Slavnost a pak cokoli dalšího :-)

Sydo to nastřelil zpatra dost podobně, je vidět, že má pěkně načteno (já opět začal a akorát dočítám druhý sešit, kvůli překladu Arkhamu :-)

Stín z času (ze stejnojmenného sešitu) je taky zajímavá záležitost a odehrává se z velké části přímo v Arkhamu :-)

Jinak ještě ke Kingsportu se kromě zmíněné Slavnosti váže i povídka Podivný dům vysoko v mlze (sešit Uvězněn s faraony) a Bílá loď (sešit Sny v čarodějnickém domě) - z těchto posledních dvou toto rozšíření dost čerpá.

16.6.2009 23:46:30

to Merlin
Díky moc.

17.6.2009 09:38:36

pic
http://www.elfwood.com/art/l/u/ludvigsen/coc_arkham_horror_box_big.jpg
:)

25.10.2009 22:21:31

the colour out of space
Hrůza v Dunwichi vyšla teď znovu v novém překladu jako Dunwichská hrůza, docela hezká malá knížka i s ilustracemi.
http://www.knihycz.cz/dunwichska-hruza--P17597

A jinak ještě doporučuju povídku The colour out of space (Barva z kosmu tuším česky), parádní atmosféra (ale není to Cthulhu)
k přečtení anglicky třeba tady: http://www.dagonbytes.com/thelibrary/lovecraft/thecolouroutofspace.htm

25.10.2009 22:49:56

Dunwichská hrůza
Knihu jsem si pořídil, ale ještě nečetl. Zpracování krásné, matariál (papír) luxusní. Jen ta cena.... Je to asi momentálně nejdražší kniha v poměru cena/počet stran kterou vlastním :-)

26.10.2009 11:21:17

SHÁNÍM
Howard Phillips Lovecraft - Případ Charlese Dextera Warda
Howard Phillips Lovecraft - Stín z času a jiné horrory

Kdyby někdo věděl kde sehnat nebo se toho chtěl zbavit byl bych mu vděčný za informaci.

A omlouvám se Diovi za tento inzerát/spam, ale nevěděl jsem o lepším místě kam to napsat :).

9.12.2009 16:59:07

elvism
ad Dunwichska hruza - uz jsi ji cetl? Jaky to je? Premyslel jsem o koupi, ale zatim jsem na ni nenarazil...

9.12.2009 22:00:47

ad Beholderův inzerát
Ať to máte kdokoli, dám za to o stovku víc než Beholder! :))
(a teď reálně: nedá se to sehnat. Už s těmi normálními sešity je celkem problém, natož s těmito posledními dvěma, které vyšly jen v pár kusech pro nadšence. Naposled to bylo na Aukru za 500Kč za kus)
Kdyby to stačilo, tak to mám to v e-podobě a pak knižně v originálu (ingliš). A mám pocit, že jmenované povídky vyšly už předtím jako součást větší Lovecraftovské sbírky.

10.12.2009 00:28:49

povídky
Já se po tom taky fest pídil, ale bez šance. Tyhle dva sešity vyšly až jako poslední a myslím, že i v menším nákladu než ty předchozí. Já je naštěstí mám, ale je škoda, že se nerozšíří i k jiným lidem. Napadají mě ještě antikvariáty, ale ačkoli je procházím, nikde jsem na to nenarazil :(

10.12.2009 13:29:47

mluvene slovo
objevil jsem nějaká rozhlasová zpracování povídek (česky, anglicky jsou jich mraky). zatím jen Vypoved Randolpha Cartera a Slavnost, nevíte jestli jich není víc? Oboje zpracováno docela slušně,zvlášť ta výpověď má fajn atmosféru. Zájemcům můžu dát odkaz kde to najdou. (rapidový link v diskuzi by byl asi proti firmení politice ZH co?)

10.12.2009 15:16:15

kandelabr
V hororové kompilace "Hlas krve" vyšly i Krysy ve zdech a asi pět dalších povídek od Lovecraftových epigonů. Neměl by být problém to sehnat.

SYDO: vyšly v nákladu asi desetinovém a jenom v rámci objednávek. Otázka "jak moc si svých sešitů ceníš" je asi mimo mísu, což? :)

10.12.2009 15:19:20

Dansemacabre
Checheche :) Kdepak, nepustím ani za zlaté prase.

10.12.2009 15:22:58

to Dansemacabre
Co znamená "v rámci objednávek"? Já ty svoje sešity koupil normálně ve Fan-centru v Praze (jestlipak si někdo tenhle krámek pamatuje? :-)

10.12.2009 21:31:06

Hm
Je mozne,to nekde stahnout v el. podobe? Ja se uz mockrat spalil tim, ze jsem si knizku koupil bez precteni a pak jsme litoval (viz blbosti a la Diamantovy trun). K tomu zoufale potrebuju nove ctivo, ktery bych si zamiloval (Gemmell uz toho bohuzel moc nenapise). Tak rad bych si neco od H.P. pocetl a pak si poridil kompletni dilo :)

11.12.2009 06:36:12

Vybíráme z Bazaru

Terracotta Army
Terracotta Army
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas