Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dílo H.P. Lorecrafta ...

Narazil jsem na inetu na link s pdfky povidek HPL - kdyby mel nekdo zajem - do posty...
3.6.2009 14:12:47

Drussbarb
Po nejakych odkazech se muzu podivat, ale s tim ze sezenes kompletni dilo moc nepocitej :D

11.12.2009 07:44:08

drussbarb
no Gemmela mám taky moc ráda. teď jsem dočetla celou ságu Duna - super věc (i lovci duny a červy duny) Ještě je super kniha jméno větru - zatím dva díly. Kdyžtak napiš pošl ti ji elektronicky

11.12.2009 07:47:01

To Ella
Mno Dunu jsem cetl 1. dil (ktery mam i knizne, je vynikajici), pak jsem cetl jeden z poslednich, kdy se z Paula stal tyran, to se mi uz nelibilo :(. Kazdopadne ti poslu mailika, klidne mi posli nejake sve srdcovky, rad si poctu (v praci :) ).

Jinak pokud nekdo ma nejakou fantasy, ktera je opravdu ctiva (nevadi ani brak, treba na Kulhanka - Nocni klub - nedam dopustit), doporucte mi neco pls, idealne poslete. Treba Zaklinac saga je super, ale sehnat to je je ukol vskutku titansky :(

11.12.2009 08:54:59

ještě off
Pro Drussbarba. Ted jsem dočetl třetí knížku ze světa Warhammer o Malusovi Temné Čepeli. Mně se to opravdu líbilo. Je to dark fantasy a vystupuje tam sympaticky antihrdina Malus, kterýžto je temný elf. Je to plné zvratů, akce a často vtipných hlášek. Ale nesmíš to v tomto ohledu srovnávat s nočním klubem. To je jiné kafe. Avšak vřele doporučuji. Příští týden jdu první díl vracet do knihovny na staroměstké. Tak jestli jsi pražák tak utíkej. Po přečtení jsem utíkal do knihkupectví a koupil si zbytek. Dohromady tři knížky, v domnění, že jsem koupil celou trilogii. Ale mám pocit, že to bude postupně pentalogie.

11.12.2009 09:10:50

to Elenistar
Heh,diky. Ze sveta Warhammeru jsem necetl nic, zkusim....

11.12.2009 09:15:29

Elenistar, Drussbarb
No nevím nevím... nerad bych knihy ze světa Warhammeru nějak příliš haněl, ale číst zprzněný překlad něčeho, co bylo literárně zprzněno už předtím v originále? Zlatý H.P.L.!! Ovšem proti gustu (a tržbám knih v obchodech)... :))

11.12.2009 10:17:41

To dansemecabre
Jasne,ale ono je strasne moc fantasy v obchodech, jenze 99% jsou blbosti. Od Eragorna jsem cekal kvalitni knizku, ale je to prumer s paradnim marketingem, chjo. Dneska pohledat dobrou fantasy cetbu je kumst. Dokonce jsem se byl vyplakat do vydavatelstvi do Brna na Svobodaku, ale to, co mi doporucili jako zarucenou tutovku, jsem ani nedocetl (Diamantovy trun). Bud jsem rypak, nebo proste fakt neni co cist a kvalitni fantasy je mrtva :(

11.12.2009 11:04:54

Drussbarb
S kvalitní fantasy je docela problém. Co můžu doporučit je Johnatan Strange a pan Norrel. Je to hodne netradiční, ale fakt dobré a tlusté ;-) Jinak taky si hodne vybiram... (Btw. v posledni dobe jsem cetl Trpasliky a Temeraire - oboji docela fajn a ne uplne tradicni)

11.12.2009 11:44:34

kvalitní fantasy
G.R.R.Martin - Píseň ledu a ohně, Steven Erikson - Malazská kniha padlých, Andrzej Sapkowski (Zaklínač, Boží bojovníci), Ďuro Červenák (Černokněžník, Bohatýr, Bivoj, nově Báthory), William King (série Zabíječ - oddychovka z Warhammeru), Neil Gaiman (cokoli)... a pak od poláka nevyslovytelného jména Pán Ledové zahrady (doporučuji!)... dobré fantasy je spousta, jenom po ní umět šáhnout

11.12.2009 12:02:25

no to je zase offtopicu ....
Hlavně, že na to je o kus vedle fórum o knihách obecně ...

11.12.2009 12:12:26

To all, Merlin
Diky za tipy, sorry za offtopic :)

11.12.2009 14:01:02

H.P.L
..prave mi ide cez ruky CTHULHU2000 (polaris2000)..inspirovane dielom H.P.L..:)

11.12.2009 14:06:26

koledy
Pod stromeček přidávám ukázku stylových koled. Komu k večeři nezní "Death to the world when Cthulhu comes" na meodii Tiché noci (to byl jenom příklad), není správný fanda HPL!
(odkaz na rapidshare si každý najde sám, že? :))

http://www.cthulhulives.org/store/store.lasso?1=product&2=105

24.12.2009 10:15:30

další
Případně tyto:
http://www.cthulhulives.org/store/store.lasso?1=product&2=4

- zvláště dopoučuji skladbu "Oh Cthulhu Chorus" :)

24.12.2009 10:28:59

TeCZko

Mecenáš trolíků

Dansemacabre
Prvni album jsem na rapidu nenasel :((, to druhy jo. Tak jsem zvedavej :D

24.12.2009 21:51:16

Povánoční odpočinutí
A abyste si trochu odpočinuli od Cthulhu koled, tak tady pro vás mám doporučení na jednu trochu hutnější skladbu od kapely Draconian jménem Cthulhu Rising. Upozorňuju, že se jedná o doom metal a vaše děti z ní určitě budou mít noční můry, takže zásadně jen do sluchátek (ale ať pak z té kvality zvuku na YouTube nemáte noční můry vy :-) ).
http://www.youtube.com/watch?v=k2eWG7R6DDw

27.12.2009 10:10:49

Na dobrou noc
http://www.youtube.com/watch?v=pXL9TYLKl3M&feature=related

není to přímo o Cthulhu, ale je to super soundtarck k Arkhamu, zní to jako vzývání temných kultů. Fhtagn!

27.12.2009 10:48:05

Lovecraft "I am Providence"
Ehm..Lovecraft to je důležitá součást mého života a já Vám zde o tom něco napíšu:) Prvně jsem zaslechl o Lovecraftovi na stránkách starších čísel Levelu, kterého autoři často zmiňovali u hororových her (M.Rybka,R.Friedrich). To, kdy mě dopravdy zaujal bylo preview (jedno z prvních 2001) na hru Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth, u kterého byl obrázek Cthulhu a k němu popisek. Tehdy jsem se dozvěděl o bájnem, potopeném městu R'lyeh a já vždy zaujat těmito narážkami na temné entity jsem pocítil velkou touhu.
Ještě ale uběhlo mnoho let, než jsem dostal nějakou Lovecraftovu knihu do ruky. Ale dostal jsem tu nejlepší, kterou by někteří vyvážili zlatem:)
To bylo jednou, když jsem byl nemocný, a moje mamka jela do centra a ptala se mě jestli mi má něco koupit. Já ji řekl, že něco od Lovecrafta. Když přijela dovezla mi knihu, která mi změnila život. Sbírku Šepot ve tmě:)
Ještě ten večer jsem si přečetl první povídku V hrobce a uvědomil si dvě skutečnosti: 1. objevil jsem úžasného spisovatele 2. u knihy (pouze Lovecraftovy) se bojím více než u čehokoliv jiného:) Tak začla má temná pouť. Dále jsem pokračoval přes knihovny, které jsem doslova vyraboval a má cesta skončila vloni, kdy jsem získal všechny Lovecraftovy spisy až na jeden. Lovecraft je pro mě důležitou osobou a nikdy jsem nečetl lepší horor. Dodnes chovám jako poklad sbírku Šepot ve tmě, neboť mne přivedla na stezku temného vědění a nekonečné kosmické hrůzy.
Posedlost Lovecraftem u mě nekončí jen u knih, ale doslova hltám každou věc, na které lpí mistrův dotek. Neboť jsem si vědom, že HPL není celosvětově prodáván a znám a o to více si cením věcí, které o něm najdu.
Vlastním sbírku Cthulhu 2000, dobrá knížky s dobrými povídkami, ale většina z nich je skoro jen přepsaní Lovecraftových příběhů, ale přesto ji mám rád. Sbírám komiksy na jeho motivy- od starých a zapomenutých po absolutně nové (Fall of Cthulhu). Poslouchám hudbu a koledy;) Hraju hry deskové (Arkham Horror, Call of Cthulhu LCG) a počítačové (CoC:Dark Corners, Shadow of The Comet, Prisoner of Ice, The Hound). Poslouchám rádiové inscenace (v AJ), nikdy nezapomenu na rádio inscenaci Barvy z vesmíru..hlavně díky jedné scéně, která je stejně hrůzostrašná i v knize: Ammi Pierce přijíždí na Nahumovu farmu, kde zbývá už pouze on. Ammi vystupuje do podkroví, kde by měla být Nahumova žena..otvíra dveře a tam!...v rádiové inscenaci je naprosto hrůzostrašně napodobeno sípání té věci, co byla Nahumovou manželkou. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. A samozřejmě nesmím zapomenout na filmy: Ressurected, Haunted Castla (naprosto nejúžasnější film!), Dagon, Call of Cthulhu, Reanimator, Mouth of Madness a Necronomicon. Hltám, kdejaké ilustrace známých malířu, zpodobňující jeho temné snové světy a entity. Důkazem toho jest, že si hodlám koupit ultimátní "bibli" pro Lovecraftiány: A Lovecraft Retrospective, 400stránkovou knihu s nejlepšími velkoformátovými malbami těmi nejlepšími. Hodnota knihy pro nás: nevyčíslitelná, přesto se kniha prodáva za cenu o dost níže přesahující jen 200 dolarů:)
Toť byla stručná historie aneb můj život s HPL. Teď dobrou noc a

31.12.2009 00:55:28

Malkav

světy
Měl bych dotaz...je tu někdo kdo by byl ochoten a schopen, přiřadit jednotlivé světy (Abyss, Yuggotg atd.) z Arkham horroru k Lorecraftově povídkám?

26.2.2010 16:23:59

světy
Abyss, Dreamlands, Leng - Snové putování k neznámému Kadathu
Yuggoth - Šepot ve tmě
R'lyeh - Velekněz Cthulhu + další (musím s kouknout)

...eee co tam je dál?

26.2.2010 20:57:31

Malkav

světy
Mockrát díky, ty zbylé jsou pak : Another dimension, City of the great race a great hall of Celeano

1.3.2010 08:52:33

Great Hall of Celeano nevytvořil Lovecraft, ale objevilo se až v CCG (respektive možná v 80. letech v RPG)
Another Dimension... tady si nejsem zcela jist, ale myslím si, že v jedný povídce na to odkaz je ->šílený vědec sestrojí přístroj
Cite of the Great Race je místo z hloboke minulosti lidstva
...projdu povídky a najdu to mmnt

1.3.2010 09:13:28

R'lyeh - Velekněz Cthulhu, Dagon, Volání Cthulhu
Another Dimension - Z neznámého světa
Great Race - Stín z času
Dreamlands - tedy to je spousta povídek, základ tvoří Snové putování k neznámému Kadathu, dále třeba Kočky z Ultharu, Celephais, Zkaza města Sar...cosi (jméno jsem zapomněl) a ještě pár kratších povídek

1.3.2010 09:26:34

Fr3NZyY
Je zvláštní, že mimo herní komunitu není Lovecraft jak jsem se dozvěděla považován za až tak vynikajícího spisovatele. Navíc prvnotní inspirace jeho děl vychází od mnohem většího mistra a to od A. E. Poa., hlavně z díla Dobrodružství Arthura Gordona Pyma.

25.10.2010 13:01:41

sappho
Nijak mě nepřekvapuje, že se Lovecraft inspiroval Poem, koncekonců na něj alespoň v jedné povídce odkazuje (nevzpomínám si která, musel bych si to doma projít). Poe je stejný klasik, který uměl také napsat výjimečně děsivé čtivo, ale narozdíl od Lovecrafta se nezaměřil čistě na horror a mystiku. To bych viděl jako hlavní rozdíl mezi nimi.

25.10.2010 14:36:23

Vybíráme z Bazaru

 Darwin's Journey: Collector's Edition
Darwin's Journey: Collector's Edition
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas