Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bude niekedy v cestine?

je velka skoda,ze tato hra doteraz nevysla v cz.ja sice problem s en nemam,ale vela ludi,ktori by si to radi zahrali,tak ano.podla hodnoteni,co vsade citam,uz tato hra davno mala a mohla vyjst v cz.skoda.
14.3.2009 13:17:43

A je to tady...
Právě teď jsem dostal mail od BlackFire - a tam informaci o tom, že AH je v češtině!!! Tak šťastné a hororové...

http://www.blackfire.cz/katalog/deskove-hry/deskove-hry-pro-zkusene-hrace/arkham-horror.html

7.12.2010 22:04:43

Acer1968
někdy je dobré přečíst si ze 3 poslední příspěvky než se člověk rozhodne poslat stoprocentně "žhavou novinku", která má všechny překvapit :))

navíc jsi tu dal odkaz na anglickou verzi :)

7.12.2010 22:16:34

Aha...
...o pár příspěvků níže :-) je to samé přímo od kováře...

7.12.2010 22:16:48

odkaz na anglickou verzi...
...jsem vzal z toho mailu a vybral samozřejmě ten blbej z těch dvou :-) No jo no, holt se nezadařilo... :-)

7.12.2010 22:27:16

Velkost krabice AH CZ
Prosim vas, ak ju uz niekto mate, je ta krabica AH CZ/SK velkostne zhodna napr. s krabicou Dominion? Snad mi to presne zapadne do skrine :-)

9.12.2010 12:55:59

Hurá !
Arkham CZ je doma :)
Pro edwarda krabice má rozměry 29,5x29,5x7,5cm.

9.12.2010 18:55:03

shoda s anglickym originalem
je hra naprosto stejna s anglickym originalem? Kdyby jo, tak do toho asi nakonec jdu, protoze jsem zjistil, ze nez ja bych vystrihal preklady karticek, poobaloval karty povkladal tam ty preklady, tak bysme si to zahrali tak mozna za 5 let.-)

9.12.2010 19:00:45

shoda s anglickym originalem
Bohužel ang verzi neznám, ale kvalita komponent je excelentní.

9.12.2010 20:08:12

po stoprvní pro Ringa :-)
Co se týče provedení, tak je hra identická, páč to vyrábí stejná továrna ze stejných materiálů stejnými postupy :-)

9.12.2010 22:16:27

shoda s anglickym originalem
Jinak hra skutečně s anglickým originálem shodná není, protože všechny texty jsou v češtině :-)

9.12.2010 22:17:14

excelentní
S kvalitou excelentní sem se lehce unáhlil. Pro detailisty: soutisk přední a zadní strany žetonů je lehce rozhozen (hlavně u některých nestvůr není za dvou okrajů barevné označení).
Pro puntičkáře: také karton se na pár místech má snahu třepit. Takže kvalita normální.
Ale hlavně na svět (možná) nepronikne Prastaré zlo.

9.12.2010 23:08:19

Merlin
tak zase po 101, vzhledem k tomu, ze to ted vyslo, tak se ptam, kdyz uz to ma realne nekdo v rukach. A identicky jsem myslel samozrejme komponenty a jejich kvalitu, rozmery a pod.

10.12.2010 06:15:57

co s anglickym originalem
jak resite anglicky original, nechavate si jej, i kdyz si to koupite treba Cesky? Ja s tim mam docela dilema, preci jen rozsireni jsou vsechny anglicky, tak jsem si rikal, jestli si k te ceske verzi nenechat preci jen i ten anglicky origos, fakt jen tak ze sberatelstvi:-)

10.12.2010 06:17:49

co s anglickym originalem

Normálně budu mít obě verze. A až synové začnou opouštět rodné hnízdo, tak jim na koleje přihodím tu verzi, ke které budu mít menší citový vztah, tedy asi českou.

Ostatně duplicita by se mi hodila u víc her, těžce třeba snášejí, že jim do školy nedovoluju brát Nexus...

10.12.2010 08:14:25

CZ
Včera to sem jeden člověk přinesl a koukal jsem, že BF dokonce opravili chybu na krabici - v původní verzi byl na zadní straně Cthonian ze žlutým okrajem, v CZ verzi je zelený, tak, jak má být :)

10.12.2010 09:17:41

to sydo
Vidíš to, tak tohle mi úplně uniklo, zas všechny nestvůry si z hlavy ještě nepamatuji :-)

Jinak co s anglickým originálem? Jelikož anglický originál leží na dně skřínky s originálními komponentami a hrajem s vyrobenou CZ verzí, tak je to jasný, s vyrobenou CZ hrát a CZ origoš si budu vystavovat a chlubit se s ním :-)

10.12.2010 09:37:47

co s originalem
uvqazoval jsem ze si ho proste necham, na druhou stranu nemam nafukovaci skrin a na treti stranu jsem si rikal, ze by se mi prodejem alespon castecne vratila koupe toho ceskeho. Preci jen anglicky jsem kupoval za nejakych 1400, cesky za necely 1000, to uz mame 2400 za jednu hru:-) Ne ze by na tom zalezelo, ale preci jen tak clovek ekonomicky chte nechte kalkuluje:-)

10.12.2010 10:59:56

BF
Tak uz jsem take majitelem , uz se tesim az to na Vanoce rozbalim :-)

11.12.2010 09:43:59

uz je doma
je to hra,na ktoru som sa naozaj dlho tesil/v cestine/vyzera to paradne,tesim sa na prvu hru

21.12.2010 22:51:50

Překlad
Včera jsem hrál CZ verzi a musím říct, že úroveň překladu mě docela příjemně překvapila ( i když originál je holt originál). Pár věcí mi nesedí (např. Cultist - Fanatik), ale co mě teda nadzvedlo ze židle je překlad Star Spawn - Hvězdný potěr :-)

20.1.2011 09:03:55

Kombinácia
Ahojte ľudkovia :). Ja sa chcem spýtať teda keď už je tá česká verzia, či sa dá, resp. či je kompatibilná s origoš rozšíreniami, keďže som sa dopočul, že tie sa lokalizovať nebudú. Ja s angličtinou problém nemám, ale moja frajerka teda má a tá by to chcela hrať so mnou (s nami ) . Keby bolo na mne, tak kupujem originál verziu. .( poznámka rozhodujem sa medzi czeng verziou kvôli prípadným rozšíreniam )

EDIT : a skoro som zabudol byť slušný :) Ďakujem veľmi pekne za prípadne odpovede :))

18.8.2011 04:05:11 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Jdi rovnou do AJ verze.

1. Hra je kooperativní, takže si můžete vzájemně radit a hře to neubírá.

2. V prvním vydání CZ byla spousta chyb.

3. Mít CZ základ a k tomu AJ expanze mi přijde nešikovné hlavně kvůli klíčovým slovům. Na AJ kartě budeš mít Exhaust a na české "něco", nevím přesně co, ale v každém případě pokud si to nakombinuješ, tak budeš muset vědět, že oba termíny znamenají to samé. To je podle mě dost nešikovné.

4. Samotný základ AH mi moc neseděl. Teprve, když jsme si koupili 2-3 rozšíření, tak mě hra začala doopravdy bavit. S těmi expanzemi je to takové pestřejší.

18.8.2011 07:35:26 | Upraveno autorem (porovnej)

parxel
pises ze v prvnim vydani je spousta chyb.Vyslo druhe opravene vydanie?

18.8.2011 11:33:34

brblo
Ohledně toho 2. vydání si nejsem jistý, protože cz verze mne moc nezajímala, ale diskuse ohledně chyb v CZ vydání AH byla docela dost hutná. Kdo sledoval, tak ví o čem je řeč. Počet objevených chyb rychle rostl a dostal se na několik desítek.

Zkus se zeptat někoho z Planety her nebo Tomovek, ty to budou vědět líp.

18.8.2011 11:43:59

parxel
o chybach viem,mam to vsetko popisane a hram podla oprav ktore ste tu popisali.

18.8.2011 11:47:57

Vybíráme z Bazaru

Meowscarada ex Premium Collection Promo + display
Meowscarada ex Premium Collection Promo + display
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas