Arena - Roma II

xxxxxxxooo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Arena - Roma II  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Český překlad

Pro příznivce hry Řím mám dobrou zprávu. Po několika letech jsme se konečně dočkali očekávaného vydání Řím II (pod názvem Aréna - Řím II). Byla to zpráva opravdu nečekaná, protože hra už byla avizovaná předminulý Essen (v roce 2007) a všichni si už mysleli, že celá věc usnula a Řím nově vydaný už nebude. ale je tu, a vylepšený a vyváženější. Pravidla jsou velice podobná a stručná, proto jsem se rozhodl je přeložit. Překlad pravidel mám kompletně hotový, jen ho přes víkend nasázím do originální grafiky. Součástí pravidel jsou texty na všech nových kartách a jejich popis. Protože budu texty používat i na přelepky karet, prosím všechny, kdo by chtěli pomoct, aby se vyjádřili k překladu karet. Překlad najdete ve wordovském dokumentu na následující adrese:

http://www.zatrolene-hry.cz/temp/Arena.doc

Jinak ještě malá poznámka k PJ popisu. Hra se dá opravdu kombinovat s původní hrou. Jinak barevné reverzy při tolika kartách nevadí a autor s tím počítal. V promo videu ke hře jsem viděl hrát hru se smíchánými červeno modrými reverzy karet sz obou her.
13.11.2009 14:04:12

Hru nemám
... jo a ještě poznámečka, že hru nemám a tak bych uvítal zprávu, kde se dá u nás sehnat. Rbx se Sydem ji nemají ;-)!

13.11.2009 14:06:22

hra
Taky bych uvítala, kdyby naše e-shopy rozšířily nabídku :) Takže Sydo naskladnit a hned............:))))

13.11.2009 14:38:57

PJ

Vydání v angličtině
Tak jsem se koukal, anglicky to budou vydávat stejně jako předtím Queen Games a mělo by to vyjít 24.11. Takže proto to asi nikdo zatím nemá skladem ;-)

13.11.2009 15:12:43

to PJ
díky, že si nám neinformovaným rozšířil obzory:)

13.11.2009 15:26:53

to kren
Vim, ze muj dotaz je mimo, ale zajimalo by mne jak delas pri prekladu to vlozeni do originalni grafiky. Prekladam EVE: conquest a take bych to chtel graficky trochu upravit, aby to nejak vypadalo.

13.11.2009 16:51:05

rbx

Parxel
viz zde: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/preklady-pravidel-karet-atd-2/cz-preklad-originalniho-pdf-57/

13.11.2009 17:35:29

rbx
Dik, tusil jsem ze to tady nekde.

14.11.2009 00:11:38

Pravidla naloadovana
Tak už jsem pravidla dokončil a uložil ke schválení.

15.11.2009 15:54:16

Kdy vyjde ?
Nevíte kdy bude hra někde k dostání, respektive kdy má vyjít?

9.12.2009 00:48:15

PJ

Už vyšlo...
...a všechna nová vydání z Essenu taky (Colonia, Cable Car, Granada, atd.). Už to posílali Rio Grande na US redistribuci.
Takže mělo by to být k dispozizi už 14 dní.
Je asi zbytečné to objednávat z USA, když Queeni nabízí rovnou anglickou verzi.

9.12.2009 07:54:43

ad dostupnost
No spíš mne zajímalo co české e-shopy

9.12.2009 08:55:01

PJ

kren
Tak se musíš obrátit přímo na ně. V nabídce to nikdo nemá.

9.12.2009 09:23:47

ad PJ
No právě :-). Myslel jsem si, že když si to přečte Aneken nebo rbx, tak se ozvou ;-).

9.12.2009 10:09:39

PJ

dostupnost
Tak jsem dnes koukal do katalogu Corfixu 2010 a mají tam Arenu uvedenou. I když v české lokalizaci to s největší pravděpodobností nebude... každopádně se snad brzy objeví v distribuci.

23.12.2009 00:43:38

Dostupnost
Hra uz sla i do distribuce tu v Evrope, takze po Novym roce ji lze asi cekat i tu v Cechach. Blby je, za narozdil od prvniho dilu to neni language independent, no. V sobotu se uvidim s Kamilem z Corfixu, zkusim vysondovat,jak to vypada s ceskou lokalizaci...

23.12.2009 22:51:08

kombinace s CZ verzí
Ach jo, to je nápad, udělat základ jazykově nezávislý a v pokračování/druhém dílu nasekat na karty text. Netušíte někdo, jak půjde kombinovat anglická verze s českým základem?

4.1.2010 11:22:15

to Eyron
Šak český (a i anglický) základ žádné texty nemá a nová verze holt texty má. Ony ty karty v té nové verzi mají poněkud složitější způsoby zahrání, takže kdyby tam nebyly texty, ale ikony, tak už by se v těch ikonách ani sviňa nevyznala. Podle mne texty na kartách jsou krok správným směrem. Podívej se na můj překlad pravidel, kde jsou uvedeny i všechny karty a představ si, že bys měl mít ke každé té kartě ikonu, ktrerá by ten text jednoznačně charakterizovala. Já jsem s těmi ikonami měl problém už u základní verze. Když Řím půl roku, rok nehraju, tak už u některých ikon si vůbec nevzpomenu jak je chápat.

4.1.2010 11:36:38

to Eyron
... jinak Řím II není rozšíření. je to samostatně hratelná hra, která se dá, když člověk chce, nakombinovat s původní verzí Řím I.

4.1.2010 11:38:17

Eyron
Kombinovat to neni problem, jde to hrat i tak, ze kazdy jede jeden balik, takze kdyz druhej anglicky neumi, muze hrat zaklad a ty toto:) Kartyjsou schvalne odlisene i zadnima stranama...

4.1.2010 13:38:56

PJ

Asi jsem sviňa
kren: podle mě jsou texty spíš krok zpět. Sám jsem velký zastánce ikon a symbolů. A že jde vytvořit symbolika poměrně komplexní a přitom relativně srozumitelná, to dokazují Dobyvatelé Vesmíru. A přece není problém k ikonám dodat nějaké přehledové karty, stejně jako to mají DV nebo měl starý Řím. Přeložil's to sice pěkně, ale do pravidel na vysvětlivky se bude podle mě koukat víc, než kdyby tam byly byť složitější ikony. Troufám si říct, že bych se s nimi popasoval, i když to ze mně tím pádem dělá pěknou sviňu ;-)

4.1.2010 14:21:14

PJ
No jak pro koho, treba ma zena si radej bude pokazdy cist text na karte nez aby si pamatovala symboly, k Dobyvatelum vesmiru ji nedotahnu ani heverem:(

4.1.2010 14:29:39

PJ aneken
Já jsem také spíš spíš obrázkovej. Sice to dá práci naučit se symboly, ale pak už mi přijde, že jde všechno líp. Postrachem se pro mě stali hry, které obsahují karty s velkým množstvím textu, protože se v nich špatně orientuji. V Aréně mi množství textu připadá ještě rozumné, ale radši bych také obrázky.

4.1.2010 14:38:17

ad Aneken
Přesně tak !!!
to PJ - to co říkáš je sice krásné, ale platí to jen pro hry, které hraješ poměrně často. Pokud vytáhneš nějakou hru jednou za půl roku a ještě to hraješ s poměrně nehráči, tak jsou ti ikony naprd.

4.1.2010 14:38:41

zase to i y
Za tu hrubku mě nekamenujte. To je tak, když si to po sobě někdo přečte, až po stisknutí tlačítkla přidat.

4.1.2010 14:40:08

Parxel
No ja osobne nemam problem ani s jednim zrovna symboly v DV povazuju za genialni:) Ale dulezite je si uvedomit, ze tady na Zatrolenkach se schazi porad jen vysek hracu a to dost specifickej, pokud si nekdo zahraje hru jednou do mesice, tak je to pro nej jednodussi s textem, v tom ma pravdu Kren. A treba ten Rim ten je otevreny hodne sirokemu publiku...

4.1.2010 14:49:20

Vybíráme z Bazaru

Mindbug EN Pioneer
Mindbug EN Pioneer
Akt. cena: 15 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas