Android: Netrunner LCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Android: Netrunner LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecne spekulacni pokec

nez nastane treti kvartal muzeme si ukratit cas pilovanim konspiracnich teorii (a nechat se nakonec mile/nemile prekvapit)

jako prvni vec na pranyri spekulaci mi vyvstaly tecky. pokud zkouknete karty na bbg, tak krom agend (a icebreakera, ktery nepatri k zadne runneri frakci) maji vsechny karty 5 teckovych poli a cast z nich je rozsvicena. copak to asi znamena? zatim mne napadlo:
1) neznamena to vubec nic
2) je to obdoba raritnosti (ovsem k cemu v lcg?)
3) pocet tecek = dovoleny pocet dane karty v baliku
4) pocet tecek je extra cena v bitech(?) pokud je karta z jine frakce/korporace nez hraju. s nejakou slevou za jiz drive zahrane karty stejne frakce?

komentare? napady?

16.5.2012 17:00:59 | Upraveno autorem (porovnej)

prechod z ccg na lcg
Nevim, kolik karetnich her znas a hral jsi. Vzhledem k tomu, ze NR hrajes od roku 2008 ,kdy uz davno neexistoval, a to jen sam se sebou, tak ani tady si nemyslim, ze bys mel mnoho zkusenosti s "rotaci". Ale vv ccg je rotace pravidelnym jevem, jak jsem vypozoroval. A power level tech karet se po rotaci vzdy o neco snizil. Prechod z ccg na lcg si predstav trochu jako rotaci;)

7.2.2013 12:05:36

to aqwarty
vidis. ani poradne nevim, kdy jsem se k NR dostal. snad mas spravne udaje. kazdopadne porad se jeste hraje, nekde i turnajove, a zdrahal bych se rikat, ze neexistuje, natoz davno. a ano u mne NR dojel na nedostatek hracu (a skoda, ze jsem toho jednoho, u ktereho by to asi zafungovalo, radne nelanaril), ale urcite bych netvrdil, ze jsem hral jen sam se sebou

o par ccg jsem se otrel. v MtG jsem pred lety snad i neco vyhral. rotace sice existuje, ale mozna sis povsiml, ze v ramci ccg her existuje pomerne silna tendence vytvaret stabilnejsi formaty. a to i na oficialni urovni. jednim z poslednich budiz treba modern v MtG. a konkretne v NR rotace jaksi ani nenastala. krom toho rotace je hlavne marketingovym tahem a zmenu nejakeho power lvl karet bych nevidel jako vytvareni prostoru pro jeho sroubovani, ale jako snahu o vyvarovani se hernich obludnosti. obdobnemu cili slouzi treba bany a errata

nerad bych tady opetovne srovnaval lcg a ccg, k tomu je tu spousta mista i (a prede vsim) jinde. taky nevidim moc smyslu v prestrelce zkusenostmi. a je mi jasne, ze A:NR je jeste dalek nejakemu normalnejsimu cardpoolu. na druhou stranu NR (a potazmo tedy i A:NR) ma ve vinku nekolik malo poradnych metamechanizmu, ktere ted zda se docela lezi ladem

7.2.2013 12:56:35

Hrál jsem jak starého Netrunnera, tak i nového, a osobně se přikláním k názoru, že hry/jednotlivé karty nelze moc srovnávat (je to podobné, jako kdyby např. v magicu přestaly vycházet non-basic landy, nebo se hrál jenom highlander formát).

Mezi hlavní (a pro mě osobně jediné) faktory řadím limit na kopii jedné karty, influence, a v menší míře jiná pravidla pro trace.

Stará varianta Corporate Wars by v nové verzi byla značně přesílená (bráno se současným cardpoolem, tzn. dva datapacky).

7.2.2013 13:06:59

Ndru
@JayDee
Jsem rad ze jsi to takhle pekne popsal.

@Ndru
Musim se pridat na stranu ostatnich, ze mi vadi zbytecne navazeni se ze Netrunner byl drive lepsi (cekam ze se tomuhle budes na peti odstavcich branit). Srovnani s prechozi karty je zajimava informace ale presne reci typu ze typicky balik je timto zabit... me uz nebavi.
Co se tyce nazoru v diskuzi a toho dalsiho odstavce kde jsi nam pekne vysvetlil jak se diskutuje, ale evidentne tvuj pristup k prezentovani nazoru vadi vice lidem a slusne te pozadali jestli by jsi se mohl mirnit. (ocekavam elaborat na toto tema). Nekolikrat jsme tu resili ze nejake karty jsou spatne a dobre a bavili jsme se v normalnim duchu. Po precteni tveho prispevku si rikam jestli to mas zapotrebi takhle trolit.

Ve zkratce, prijde mi zbytecne porovnavat tvym zpusobem tyto dve hry, jenom tim provokujes lidi (coz je nejspis tvuj zamer).

7.2.2013 17:27:11

Future Proof
Koukal jsem na Future Proof a musím říct, že jsem z těch karet celkem nadšený. Takový Ronin mi do mého Jinteki balíku pěkně sedne.. a Corporate War taky není k zahození. Rozhodně to nepovažuji za useless agendu.

8.2.2013 09:17:02

FAQ - instalace upgrade na central server
Ve FAQ je uvedeno: "Where is an upgrade installed in a remote server?
An upgrade is installed in a remote server in the same position
as an agenda or asset. The Runner should not be able to tell
what type of card is installed in a remote server by its position.
This is different than installing an upgrade in a central server,
where it is always installed in the root."

Chápu to správně tak, že když nějaký upgrade nainstaluji na Central server, tak ho umístím do rootu => můžu tento upgrade současně využívat na HQ, R&D a Archívu?

Když Runner úspěšně zaútočí na HQ, R&D nebo Archív, tak může přistoupit ke všem kartám (upgradům) v rootu?

9.2.2013 21:52:36 | Upraveno autorem (porovnej)

pAblO
Tak určitě ne. HQ, R&D a Archive není jeden jediný Central Server. Upgrady se přiřazují a platí pro každý zvlášť. Tomu podléhá i jejich trashování.

9.2.2013 22:49:28

to Havelock
Jojo..máš pravdu.. už jsem si to přečetl i v pravidlech. Tak jsme to hráli dobře. Mě jen zmátl ten FAQ. Nějak jsem z něj dedukoval, že všechny HQ,R&D a Archív jsou brány jako jeden Central Server s jedním rootem.. ;-)

9.2.2013 23:21:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Study in Static - spoiler
http://www.cardgamedb.com/index.php/netrunner/android-netrunner-card-spoilers/_/genesis/a-study-in-static/

18.3.2013 19:04:00

AN:R v klasickém hávu?
Nenapadlo mně to dřív, tak se k tomu už asi nedostanu. Možná ovšem zkoušel někdo jiný.
Nezkoušeli jste někdo hrát A:NR jako původního Netrunnera? Tedy bez factions, potažmo influence limitů, případně i limitu četnosti karet?

1.9.2013 13:42:57

Tohle ale vůbec nevyadá špatně!
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4486

Sice moc nemusím FFG LCG masáž, ale určitě bude zajímavé sledovat, jak se s tím vším teď poperou. A ještě uvidíme jak cena a pravidla.

8.11.2013 10:13:45

ANR Draft Packs
Mne sa tento nápad pozdáva. Na Youtube kanáli Teamu Covenant je Draft Pack Unboxing rozhovor s Litzingerom rozoberajúci aj pravidlá. Plus s dvoma novými Identitami (The Masque a The Shadow) si môžme casually zahrať bez Influence limitu. :)

8.11.2013 12:37:11

spíš ne
Zatím jsem se na video nedíval, ale z prvního doslechu nevím proč by mě to mělo zajímat. Myslím, že jsem spíš hráč, kterému se líbí standardní LCG.. ;-)

8.11.2013 13:27:14

>> pAblo
Vůbec nevíš, co dobrý :-))

9.11.2013 15:19:21

Něco víc.
https://www.youtube.com/watch?v=qmvgsZaHEAM

Někdo si tu zřejmě trochu plete draft a sealed.
Jinak back to the nineties, což je super. Pomalu se rýsuje, že u mně A:NR dostane druhou šanci.

9.11.2013 16:22:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Draft packy?
Už se k tomu někdo dostal?

17.12.2013 15:41:46

Draft.
Koukám, že se k tomu ještě nedostal asi nikdo.
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4673

1.3.2014 18:37:26

Další várka draftu.
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4813

Tohle začíná vypadat opravdu hodně dobře. Sice se k žádne draftovací partě jen tak nedostanu, ale pro nějake příležitostní hraní s old feelingem by to mohlo stačit.

15.5.2014 17:13:04

Vybíráme z Bazaru

Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1099 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas