nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Netrunner

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Spousta lidí tvrdí, že se svět změnil. Mám pocit, že stejně tak, jak se změnila arogance moci, změnilo se i odhodlání těch, kteří věří v sen o svobodě. Megakorporace ovládají všechno: lidi, kredity, sítě, města, vlády, policajty... Ale mě nedostanou. Dokud budu dýchat, budu stát na druhé straně barikády. Jsem běžec, který se ukrývá ve stínech. Jsem NetRunner.

Netrunner je cyberpunková sběratelská karetní hra pro dva hráče, která vycházela v letech 1996-1999. Jejím autorem je Richard Garfield, autor fenoménu Magic: The Gathering, ale třeba také výborné deskové hry RoboRally. Netrunner je unikátní CCG hra především díky asymetrickému principu, kdy jeden z hráčů hraje za Korporaci a druhý za Runnera, hackera, který proniká do korporátních sítí. Každá strana má své karty a odlišný styl. Zatímco hráč za Korporaci především brání a snaží se soupeře „nachytat“, Runnerovi jde především o efektivní a rychlé útoky. Tématicky je hra zasazena do cyberpunkového prostředí RPG hry Cyberpunk 2020. Není bez zajímavosti, že časopis Pyramid v roce 1999 tuto hru zařadil mezi „nejméně doceněné hry milénia“.

Hráč Korporace má za úkol vytvářet a chránit datové pevnosti. Datovou pevností je i jeho dobírací a odhazovací balík, stejně tak karty na jeho ruce. Vytváří i nové pevnosti, kam skrytě vykládá skórovatelné karty Agend nebo Uzlů, které přináší dlouhodobé efekty. Každou pevnost pak brání kartami Ledu (ICE - Intrusion countermeasures electronics), které mohou Runnera zraňovat a brzdit. Karty Upgrade vylepšují pevnosti a Operation jsou akční karty s jednorázovými účinky.

Runner pak hraje karty Hardware, které zlepšují jeho možnosti hrát Programy, které mu umožňují pronikat skrz Led a útočit na datové pevnosti korporace, karty Prep s jednorázovými efekty a karty Resource s efekty dlouhodobými.

V herním kole má hráč určitý počet akcí, které může využít mnoha různými způsoby např. zahrát kartu, dolíznout kartu, vzít si za akci žeton peněz (Bit) - peníze jsou důležité pro zaplacení zahraných karet.

Cílem Korporace je buď skórovat karty Agendy v celkové hodnotě 7 nebo zabít Runnera. Ten má naopak za úkol agendy v celkové hodnotě 7 ukrást Korporaci.


Vydané decky:

  • Netrunner Base Set (aka Limited, v1.0) - 374 karet, datum vydání: 26. dubna 1996

  • Proteus (v2.1) - 154 karet, září 1996

  • Silent Impact – Nikdy nevydáno, protože vývoj byl zastaven WotC. Nicméně vznikla série 6 karet s označením v2.0 jako promotion pro nikdy nevydaný Netrunner 2.0 Core Set. Těchto 6 karet pocházelo z core setu 1.0, ale byl u nich upraven artwork a texty. Jedná se o tyto karty: Forged Activation Orders, misc.for-sale, The Shell Traders, Pacifica Regional AI, Bizarre Encryption Scheme a New Galveston City Grid. Jedná se o extrémně vzácné karty.

  • Netrunner Classic 2.2. - 52 karet ze setu Silent Impact, listopad 1999

Autor: Eyron

Další názvy této společenské hry

  • Net Runner

Vybíráme z aukcí

Warhammer Underworlds: Direchasm
Warhammer Underworlds: Direchasm
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>