Aeon Trespass: Odyssey

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Aeon Trespass: Odyssey  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Into the Unknown
Autoři: Marcin Welnicki
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

KS kampaň zde:

https://www.kickstarter.com/projects/1492106834/aeon-trespass-odyssey

EB prvních 24 hodin postava titána
9.9.2019 20:05:46 | Upraveno autorem (porovnej)

délka kampaně
Tak jsem schválně vznesl dotaz jak je to se skutečnou délkou. Těch 200+ hodin je opravdu součet všecho možného, kdybyste chtěli svět prozkumat do mrtě, na několik průchodů.
Prý se to už rozebíralo:

ITU said: "It's more 40-50, because there's alternate content, you won't see everything in one playthrough!"

Takže 40-50 za 3 kampaně, takže 13-17 hodin na jednu kampaň... A to už se rozhodně dá rozumě zvládnout i s herní skupinou...

12.9.2019 12:53:34

Miner
Ano, toho se obávám taky, ale dost mě uklidňuje Michael King když v recenzi říká:
"The story is done incredibly well and has a lot of mystery".

Fen Batten (zmiňovaná legenda KDM) zase napsal: "Stories are absolutely everywhere, they're well written and once you get over the fear of making the 'wrong' choice, you'll plunge into a whole bunch of them without repeating things because of the way that the game closes off stories you've already experienced.
Legacy of Dragonholt was one of the best story games I played this year, and I was thrilled to see it be a part of ATO, decisions you make matter and can come back to aid or haunt you later on. When finished you feel like you've missed out on cool stuff and that drives you to go back and play a second time so you can make different decisions and see where things end up. It's well realized, well written and above all else, fun. And though it does lean a lot on the trope of 'mysterious, forgotten pasts', that helps with you making the same journey of discovery that your argonaut(s) do."

Příběhy pro Tainted Grail psal jeden z nejlepších polských autorů fantasy, takže tam se toho taky nebojím...

12.9.2019 13:11:41

Mike Dundee
Takže když přidáš cca 10 h. Prelude, je to kolem 60-70 hodin herní doby. S tím jsem naprosto v pohodě, to není vůbec nic přehnaného.
Jinak ad příběh..možná zprzněné řecké báje, ale není to klasický klišoidní fantasy svět svět typu save the girl, save the world, kill the bad guy s partičkou lidí, elfů a trpaslíků a postavami barbar válečník, elfí mág a člověk paladin.
A ad chyby/překlepy,chyby v překladu atd. Dělám v nakladatelství a v žádném, opakuju, žádném textu zejména dlouhém a složitém textu se podobným chybám neubráníte, i když to kontrolují několikrát třeba 3-4 lidi. Vždy tam někde něco uteče.

12.9.2019 13:13:08 | Upraveno autorem (porovnej)

materiál figúrok
Predpoikladám, že všetci chcete figúrky z tvrdého plastu HIPS a nie z PVC, ktoré prídu určite poohýbané :) Z HIPS materiálu sú aj figurky pre KD:M, takže vyžadujú zloženie a zlepenie, ale kvalita a detaily sa nezaprú. Pre maliarov-natieračov povinnosť. Tu je hlasovanie:
https://boardgamegeek.com/thread/2274059/unaffliated-fan-based-poll-do-you-want-buyer-assem

12.9.2019 16:12:24 | Upraveno autorem (porovnej)

ad materiál figurek
Co se HIPSu týká, mám pravděpodobně zkušenost pouze s AvP, kde se v 1. verzi lepilo taky. Jsem modelář od mala, ale tohle je už zbytečný oser, kde se obávám, že to i dost hráčů odradí, protože není varianta se standees. Je to hodně náročné na přesnost slepení, zejména přesnost výlisků, velká část běžných hráčů a uživatelů tohle prostě nedá.
Figurky v mnou zmíněném AvP mi navíc přišly o dost křehčí, než klasické vylisované z PVC.
Dneska i to PVC umí být s parádními detaily, které i pro malování zcela dostačují. Viz poslední Tainted Grail, co jsem viděl, tedka si dobarvuju prastarý Wrath od Ashardalon a je to paráda co se detailů týká. Blood rage, taky detaily pěkné. Ohnuté kopí fakt neřeším, ono je to hlavně pevné a nezlomí se to.
Takže to jde. Rozdíl tam je, ale ne až takový, že by se mi s tím na těch malých figurkách chtělo plácat.

Preferoval bych když už, tak variantu příplatku za ty HIPSy, kdo chce tohle patlání a o trochu lepší detaily a kvalitu, tak ať si to připlatí.

12.9.2019 16:25:51

Fleder
KDM mi tak křehké nepřišlo, nevím jestli to Prodos dělal jinak je fakt že ti vetřelci mi přišli hodně křehký.Zas to lepení umožňuje zajímavější skulpty,ale chápu že pro běžného hráče je to opruz, který ho odradí.

12.9.2019 16:46:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Group pledge
Je (asi už nějakou dobu, myslím, že od včera) přidaná i možnost group pledge - 6 kousků za 697 USD, to je 10% sleva. Neověřeně jsem někde četl/viděl, že poštovné by pak mělo být za polovinu...

Froggery: ad AVP - právě ty figurky byly křehčí. Hlavně vetřelci a ocásky. Plus se to lepilo na poměrně dost úzké spoje a občas to prostě "nesedělo přesně". Modelář si poradí, BFU ani omylem.
U tvůrců předchozí Nymfy a ty další potvory vypadají luxusně, asi by to bylo v pohodě, jenže..
Tohle je trochu chyba tvůrců, měli mít vyřešeno minis vyřešeny předem...zas chápu, že nemohli takový zájem předvídat. Plus ještě jedna věc, cena za obsah je myslím fakt luxusní. Otázka, zda by byli vůbec schopní tam ty HIPsy za tu cenu nacpat. No mají to prý brzo rozlousknout..

12.9.2019 18:35:53

délka kampaně
No z těch komentů to vypadá spíš na 40-50h na JEDNU kampaň (tvůrci ji nazývají cyklus). A ty jsou tam 3.
Viz
How many sessions (and how long sessions) and how many hours of total does one of the three campaigns take?
ITU:It's more 40-50, because there's alternate content, you won't see everything in one playthrough! (v komentu předtím někdo odhadl 200/3=66h, tak to zpřesnili)

nebo
“A single campaign should take 40 to 50 hours of content, depending on how well you're doing and how many Sisyphus Tears you had to use... However, you won't see a lot of stuff in 1 playthrough. I'm not even talking about making different story decisions, whole adventures, hubs, map tiles, technologies and so on will remain undiscovered.

Pro cykly/kampaně platí následující:
ITU:Core game has three cycle that you play in order and there is persistence between them as you take your stuff (equipment, upgrades, memories, Titans etc) from one cycle to the next. The expansion is a fourth cycle that takes place after the third core cycle.
ITU: The cycles represent an increase in power, so cycle 3 content is stronger than cycle 2. However, you can still use older Weapons and Gear, especially if you ascend them through the Mnestis Theatre. We wanted to have a natural progression of power, but also to allow players more customizablity - you really like that one sword that you can cut yourself with to increase Rage (Kratos Khopis)? With a bit of work you can bring it to the endgame!
ITU:Each cycle has a definite ending, so you won't feel like you've missed the last part of a story.

12.9.2019 21:39:30

Group pledge

Pojďte do toho někdo, ta pošta je dost a sleva taky milá... :) jsem z Prahy

13.9.2019 08:08:09

UmmA
Ty komenty na KS byly dost zmatečné, zadal jsem ještě dotaz na BGG
https://boardgamegeek.com/article/32925425#32925425
Fakt si nejsem jistý jestli "single campaign" znamená "single cycle" (minimálně v té odpovědi kterou uvádíš). Protože jak tam stojí - v průběhu 1 běhu neuvidíš spoustu věcí, jiné následky vlivem rozhodnutí, vynecháš celé příběhy, neprozkoumáš spoustu technologií...
Proto když celá hra má potenciál 200 hodin, tak pokud bychom nasčítali 50*3 + něco za prelude, tak jsme skoro na těch 200 hodinách, což nedává smysl...

EDIT: Takže tam odpověděl Martin Welnicki, takže to vypadá, že UmmA má pravdu. Upřímně jsem teda čekal kratší cykly/kampaně...

13.9.2019 08:27:29 | Upraveno autorem (porovnej)

kampane a figúrky
Takže tých 40-50h je na JEDNO prejdenie JEDNÉHO cyklu/kampane? To je naozaj dosť veľa.

Tie kampane sú na seba nalinkované, čiže progres a výbava sa dá preniesť do ďalšej. Je aj možnosť začať nový cyklus/kampaň nanovo s pre-generovaným setupom a jednotlivé kampane sa navrhnuté tak, aby sa dali hrať bez prejdenia predchádzajúcej, teda príbehovo je začiatok a koniec kampane urobený tak, aby sme nemali pocit, že o niečo prichádzame, ak sme predchádzajúcu neprešli.

V BGG vlákne, kde sa hlasuje o figúrkach, dizajnér hry Oathsworn: Into the Deepwood (KS budúci mesiac) napísal obsiahle porovnanie výroby a nákladov figúrok z HIPSu a PVC, zaujímavé čítanie:
https://boardgamegeek.com/article/32925258#32925258

13.9.2019 12:04:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Průběh hry v rámci jednoho herního sezení
Postuji info od tvůrců z komentářů, jak dlouho a co se odehraje během takového jednoho klasického hraní - tedy když nebudete hrát hru celý večer.

"These things can fluctuate quite a bit. Roughly 40-50% of the time is spent Battling, the rest is divided between Narrative and Strategic Gameplay. In one 90-120 minute sitting you'll probably battle once, go on a few adventures, explore several tiles, do research, craftng, push the story forward ".

Je délka souboje nějak porovnatelná s boji v KDM? Někde jsem četl, že první souboj se lvem je tak na 2,5 hodiny :-)

13.9.2019 12:16:34

Fleder
Tak v KDM asi bude záležet kolik hraje lidí a jak si aspoň jeden člověk nastudoval pravidla, my to měli ve dvou v pohodě do hodinky odehrané. Souboje celkově bývají kolem té hodinky někdy méně někdy déle to už záleží na kořisti a levelu.

13.9.2019 12:26:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Hips vs PVC
Ahoj, z čeho je třeba udělána Zombicide? Nebo Johanka či Mythic Battles Pantheon. Díky

13.9.2019 13:19:49

Čindi
PVC

13.9.2019 13:41:59

Group pledge...
Má někdo early bird a šel by do group pledge? :P

13.9.2019 14:48:34

Fleder
No náš lov většinou trvá 1,5 - 2 hodiny, ale měli jsme i lovy které trvali 4 hodiny, kdy jsme uvažovali nad každým položením figurky.

13.9.2019 15:38:41

dĺžka hry - oficiálne
Martin Welnicki sa oficiálne vyjadril k dĺžke hry:

Obsah má viac ako 200 hodín.
Jedno prejdenie Prelude: 15 hodín (pridávame nejaké veci naviac)
Jedno prejdenie jedného cyklu/kampane: 40-50 hodín
Jedno prejdenie celej hry zo základného boxu (cykly/kampane 1-3): približne 140 hodín
Pri jednom prejdení neuvidíte všetko.
Na prejdenie nasledujúceho cyklu nemusíte prejsť prvý cyklus, môžete okamžite začať s ďalším cyklom.

14.9.2019 12:55:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Materiál miniatur
Z updatu od tvůrců - PVC a žádné lepení.

"You’ve been asking about it and now we can confirm it. Pre-assembled minis! After getting feedback and quotes, going back and forth, reassessing the budget, getting some quotes again and weighing in the pros and cons, we officially and unambiguously announce that we will be going with pre-assembled miniatures. This means high grade (100+ hardness) multi part PVC models with ADS for small and thin parts."

14.9.2019 20:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Materiál figúrok PVC + ABS pre delikátne časti
Na jednej strane som trochu sklamaný s týmto rozhodnutím, ale na druhej strane chápem, že za cenu $129 takáto masívna hra s HIPS figurkami je finančne nereálna.
Nerozumiem ale tomu, že hru pripravujú už vyše 3 rokov a cenu už museli mať stanovenú na základe nákladov, takže už pred lampaňov vedeli, že HIPS nebude. Nalákali hobbystov s vyjadrením, že figúrky budú kvalitnejšie ako tie prvé pre KDM a v priebehu kampane dali vediet, že bude PVC, lebo to finančne neutiahnu. Ak chceli mať figurky na úrovni KDM, tak mali stanoviť vyššiu cenu, ak by bola aj $199, nikto by nereptal, stále je adakvátna na ten obsah.
Každopádne, ak budú figúrky na úrovni posledných od CMON, tak som s tým OK (napr. HATE, ktoré sú parádne).

16.9.2019 20:17:48

Group pledge

Tak co? Jsem z Prahy, šel bych do group pledge, najde se nás 6? Možná už jsme 3:)

22.9.2019 18:18:37

PM otevřen
Otevřený pledge manager přes Gamefound, jako cena za poštu narostla oproti kampani...ale zas jim musím nechat, že z odhadovaných cca 10 kg core setu / a psanému rozmezí 25-35 USD/ má váha obsahu narůst na 14 kg a mně se ukazuje pošta 37 USD.
Late pledge určitě půjde, group pledge 6 packů core setu, kdyby si někdo chtěl objednat, 697 USD (10% sleva)

21.11.2019 19:48:33

Group Pledge
Nechystá náhodou niekto group pledge?

pre core set
individuálne: 129 + 37 usd = 166 usd
6x pledge: 116 + 25 usd = 141 usd

22.11.2019 10:43:58

co berete?
Koukám na pledge manager a když si tam zadám:
5 cycle pledge
luxury tiles
battle board map

Tak jsem na krásných 27kg hry za něco přes 400usd. Jako vím že mě do toho nikdo nenutí.. ale.. LOL

Co tedy berete? Rád bych se inspiroval u dalších pacientů.. Protože když kouknu na další nedokončené objednávky, kde se na mě směje Etherfields.. tak jsem chtěl v tom zoufalství trošku povzbudit :-D

14.12.2019 11:27:30

Polda
Beru čistý základ, tam je toho obsahu a tím pádem herní doby randál. Kdybych chtěl uvažovat o něčem dalším, tak snad leda druhá sada kostek a případně ty lepší dílky mapy, aby to líp vypadalo (ale to už je klasický předražený addon). Další dobrodružství už jsou...podle mě zbytečné (jsou - alespoň na mne - strašně předražené), pokud netrpíš nutností "mít vše", protože jinak je "hra nekompletní".
Pokud to bude úspěšný projekt a dobrá hra, rozhodně budou pokračovat - ať už druhým vydáním nebo dalšími rozšířeními či případně jinou hrou z univerza a pak se bude dát vše jistě dokoupit..

14.12.2019 12:01:14

Vybíráme z Bazaru

Tzolk'in - CZ (Mindok) Nová/Nehraná
Tzolk'in - CZ (Mindok) Nová/Nehraná
Akt. cena: 22 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas