Aeon Trespass: Odyssey

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Aeon Trespass: Odyssey  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Into the Unknown
Autoři: Marcin Welnicki
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

KS kampaň zde:

https://www.kickstarter.com/projects/1492106834/aeon-trespass-odyssey

EB prvních 24 hodin postava titána
9.9.2019 20:05:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Polda
Já jsem sice kompletista, ale "naštěstí" jen co se týče gameplay (další příběhy a variabilita), kosmetické věci okolo mě moc nezajímají. Z toho důvodu jsem šel do 5 cyklů. Bez kostek, battle board mapy a luxury tiles (bude to sice hezký, bude se to líp skládat a míň na stole rozjíždět, ale u 7th continent mě ta mapa poskládaná z obyčejných karet nijak neuráží a funguje docela dobře...)
Jinak Fleder má asi pravdu s tím, že bude ještě nějaké pokračování kampaně, kde se ty další věci budou dát dokoupit. Pak to bude třeba i vyladěnější, opraveny chyby atd., ale třeba taky i dražší...

14.12.2019 12:40:11 | Upraveno autorem (porovnej)

délka
Jsem na vás zvědavý, jestli do DORUČENÍ případného dalšího KS odehrajete alespoň ty základní 3 cykly :-)

14.12.2019 13:01:57

UmmA
Já jsem na sebe taky zvědavý :-)))

14.12.2019 15:16:33

Pledge
Já jsem si v PM zatím vzal jen ty první 3 cykly, někde jsem koukal že po první vlně by měli znova PM otevřít a bude možnost si tam dát ten 4 a 5 cyklus (i když tam už nebude ta sleva co je teď za all in, ale každej cyklus bude za 99$) tak se po vyzkoušení rozhodnu jestli vemu i ty další cykly.

14.12.2019 15:43:59

cykly
Díky za názory všech, je to dost konstruktivní! Takže když si to shrneme, tak v případě "all-in", ušetříme 30USD. Díky tomu backer získá všechny cykly.
Ti opatrnější, co si vezmou základní pledge, získají pouhé 3 cykly (které se odehrají tak za tři večery.. LOL) a potom budou mít možnost koupit další cykly při dalším otevření PM.
Jestli se budou další cykly nějak vychytávat a bude možné je někdy v budoucnu koupit lepší, než teď, to si úplně nemyslím.. ale všechno je dnes možné.
Takže když potlačím sběratelské já.. tak ten 4. a 5. cyklus asi dočasně opravdu oželím, za cenu pár dolarů navíc v budoucnu.

14.12.2019 16:59:45

King of Average - Top 10 Kickstarters in 2019
https://www.youtube.com/watch?v=IeVUWtdJZE0
Tento youtuber se specializuje na "velké" kiskstartery. V jeho top 10 se umístil na 1. místě Aeon Trespass a na 2. Oathsworn. Musím ještě zmínit, že od obou her měl předprodukční vzorky, obě hrál a dojmy z toho podal hodně pozitivně. Přitom tenhle týpek dokáže v recenzích říct, když se mu něco nelíbí. Já se na tyto 2 hry těším a myslím si, že jsme zřejmě žádnou chybu neudělali, pokud jsme nějakou z nich backnuli...

14.12.2019 18:32:34

Kingdoms Forlorn - už se bojíte?
Tohle oznámení mě zaskočilo (i když ne nepříjemně, Aeon jsem nepodpořil) - jak důvod má společnost o 3!!! lidech snažící se vydat jednu z nejrozsáhlejších a nejkomplikovanějších her začínat další KS v roce, kdy zcela jistě jejich první hru nikdo v ruce mít nebude? Jak ví, kolik mají zisk a kolik mohou investovat do nové značky, když ještě nemají nic vyrobeno a doručeno?
Zároveň jsem četl tento příspěvek od Monolithu (https://www.facebook.com/monolithedition/posts/-700000-why-is-the-conan-beyond-the-monolith-funding-level-amount-set-at-such-a-/2252673691504268/) - nejdůležitější - finanční cíl je vždycky podhodnocen, což je známé, ale šokovalo mě o kolik - Mythic Battles ho měly prý 15x - a zároveň se často čeká daleko po skončení kampaně na skutečné finance z PM, jestli alespoň předběžně skončí v černých číslech...
No a teď si do toho dosaďte prodloužení lhůty na PM u Aeonu a zároveň oznámení nové hry. Během kampaně jsem si říkal, že tady hrozí scénář 1.KS Middary (dodání se o několik let protáhlo, jelikož sháněli investora pro dodatečné finance), nakonec se mi zdálo, že vybrali dost. Nicméně kdo ví?

7.1.2020 13:40:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Kingdoms Forlorn
Já to financování kampaní, kolik potřebují a jak kampaně firmy nastavují moc nesleduju a AT:O jsem backnul, ale přijde mi to spíš, že se chtějí svézt na tom hypu a úspěchu AT:O. Když se jim povedlo takový úspěch, tak proč nezdimat dál, když jsou zájemci?

7.1.2020 14:18:10

Dnes mi přišla žádost o potvrzení adresy, tak snad už to začnou rozesílat po ČR… Pomalu jsem zapomněla, že to mám backnuté.

18.11.2022 14:37:33

@gwendoneth Tak to je super zpráva, díky za info! Já jsem v očekávání a furt skenuju email. Zatím nic :-) Ale psali v update, že potvrzovací email má přijít do konce měsíce. No byl by to fajn dárek pod stromeček…

18.11.2022 16:58:01

Dneska večer konečně dorazil email s potvrzením adresy. Tak držím palce, ať brzo přijde i ostatním, co jste hru backli.

20.11.2022 19:39:55

hra neska dorazila…teda krabice je fakt obří…obsah vypadá dost dobře…trochu mě děsí pravidla s nějakejma 80 stránkama…

popraskanej a vylámanej průhlednej kryt na největší vložce od figurek…

29.11.2022 17:18:19

Taky dneska přišlo. 

Pečlivě zabaleno - oba boky krabice obaleny v tvrdém kartonu, mezi nimi pěnová výplň. Opravdu těžká obluda (to bude peklo na případný převoz), karet hromada (nerozbaloval jsem), miniaturky luxusní, bez otřepů, vynikající detaily, žádné měkkoty, nic není ohnuté. 

Pravidla fakt dlouhá hodně podrobná psaná menším písmem, k tomu další tlusté knihy k jednotlivým cyklům. Kdo to bude číst a učit se…hmm.

Dvě velmi drobné výtky, název hry a logo na krabici, bílý znak (byť UV světlo odrážející) na bílém podkladu, škoda, že krabice nevypadá stejně, jak na úvodní stránce kampaně. Na spodním díle už tmavý název, ale prostě přišel bílý kvádr mramoru :-)

A Labyrinthauros je prostě “divnej”, skulpt původního býka mi přišel podstatně lepší..ale to je úhel pohledu.

Jediný problém s komponenty, Sun descendant měl jedno zadní křidélko odlomené, nic, co by nezvládlo lepidlo. Ta jeho zadní křídélka prostě jsou křehčí a na odlomení budou náchylná.

29.11.2022 18:36:15

Zdá se mi to a nebo je stále ještě možný late pledge na tuto hru? 

22.12.2022 10:18:28

Marwa: Možný to je, ale za strašnou pálku.

22.12.2022 11:10:33

@Marwa Jak píše Azalin, možné to je, ale cena za základ vystřelila hodně nahoru. 

Core set v kampani byl za 129 USD, tedka jsi na 319 :-) Ale mělo by v ceně být i DPH /zkusil jsem si cvičtně zadat a doplatek v PM za DPH nebyl), plus je o něco dražší pošta - ta je za 45. 

Je ale pravda, že Addony, co se dívám nepodražily. S výjimkou cyklu 4 a 5, ty původně stály 99 /kus, tedka už jen oba současně a za 219. Některé věci už jsou prodané, luxusní dílky pro core set a dečka jsou pryč.

Odkaz: https://gamefound.com/projects/into-the-unknown-studio/aeon-trespass-odyssey#/section/featured-products

Co jsem si všiml, tak jedna hra se za “normálnější” cenu na bazaru prodala, další tam teď je, ale za nesmysl vzhledem k ceně, za kterou to dotyčný pořídil a i ceně, co stojí hra v PM :-). Kdyžtak si přepočti, kolik bys platil z PM….a rozhodnutí je na tobě.

 

 

 

 

22.12.2022 12:16:01

@Marwa Já bych tě odkázal na geekmarket, je tam za 269Eur či 290 Eur. Na eBay je asi nejlepší tato nabídka https://www.ebay.de/itm/394390121071?hash=item5bd37baa6f:g:Wd8AAOSwqtZjnbDD&amdata=enc%3AAQAHAAAAoNOg0XIZgh%2FZWDkEuJxmaGyvNas1SSwfEi%2Foiq8dyjPehE4u6Aj0xslVSKo41DrVh%2B4%2B29YLdbGRGxS6DTolNT3Nne3FU4gcOIn5RzpOIXNnRPYX9EYuKGB9spN8AAo5S8wKK6DO0eMJ4BU5yLwGwQgtgOCTizQnrAmIB%2FPV%2FVO%2FM8c9JChrDe94cpKfNIJRr%2FSjliTz78RfyuLx31Rkdpk%3D%7Ctkp%3ABk9SR9bbtpqnYQ, obsahuje i ten 24h bonus a Skyseer Nyx set - což je zjevně také součástí té nabídky na gamefoundu, takže to bude lepší vzít tam.

Nebo pokud vydržíš, tak počkej cca půl roku - ceny myslím opadnou, zvlášť pokud ti nebude vadit otevřená krabice:-).

22.12.2022 12:53:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak jsem viděl na GF update o posledních 30 kusech a pak najednou 9,8,7, 6… a už jen poslední kus asi pět minut před půlnocí na Silvestra , tak jsem neodolal a vzal ho :D Jsem na tuhle gamesu velmi, velmi zvědavý. 

Honza z F-M city

3.1.2023 10:41:01

Rychlé info z dnešního update.

Dnes cca kolem 10 večer by měli na Gamefound dát poslední zbylé kopie z prvního tisku. Takže pokud někdo chtěl a propásl, tak by mohl mít možnost.

Současně pak oznámili, že druhý tisk budou plánovat s kampaní na květen, konkrétně 16.

21.3.2023 19:39:12

Preview stránky kampaně na reprint a novou kampaň 12 hříchů Héraklových.

https://www.kickstarter.com/projects/kingdomsforlorn/aeon-trespass-odyssey-second-printing

4.4.2023 20:35:27

Ahoj, uvažujeme, že do toho půjdeme. Přijde mi, že je to teda zatraceně rozmáchlá hra. Můžete k tomu napsat nějaké + a - ? Máme rádi kampaňové příběhovky alá Tainted grail, ISS Vanguard, 7th Continent. Takhle to zní, že je to pro nás must have. Jsou dobré všechny ty cykly? Má smysl prát gameplay all-in? Dává celá příběhová kampaň smysl, je to dobrý příběh? Zajímá mě prosím řešení soubojů. 

Budu moc rád, pokud se někdo detailněji rozepíšete, rád bych znal nějaké názory. 

11.5.2023 18:38:12

trochu prekvapili s “Fates Pledge” za vsecky styry sezony Sins of Herakles za vyhodnejsi cenu, po prvni panice kdy 1000 pledgi bylo vybranejch snad za dvacet minut to zatim navysili na 1500…

uspora by mela byt 25€ pokud bude stejna cena, (4x118€ proti 447€ za zvyhodnenou cenu)….

Jinak za prvni hodinu cca 750-800k €….

 

tak nakonec nabídli 2500 kopii Fates Pledge, to už vypadá že by to mohlo stačit, zatím zarezervováno cca 1800…

16.5.2023 19:26:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Přidávám ještě i sem odkaz na 2 kampaň. Do crowdfundingu jsem (možná zbytečně) dal samostatné vlákno, ale je tam i nový Hérakles.

https://www.kickstarter.com/projects/kingdomsforlorn/aeon-trespass-odyssey-second-printing?ref=ksr_email_user_new_project_from_creator_youve_backed

16.5.2023 19:36:17

Ty krásko. Kdybych chtěl all-in jak Odyseus všech 5 cyklů i nového komplet Heraklese, tak mám zaplatit 1000 eur + poštovné + daň? ty vole :D To abych prodal všechny svoje hry. 

16.5.2023 20:54:51

@maty608 Částka, cos napsal je šílená, záleží, co chceš. Jestli tenhle typ hry neznáš a chceš zkusit, vzal bych bud ATO “core” a nebo Heraklese samotného. Ale oba najednou ne. Review na ATO najdeš na BGG dost, ta hra nemá 9.3 hodnocení náhodou. A nebudu spekulovat, jestli to je KDM killer nebo není. Kamarád hrál oboje, podle něj ATO z KDM velmi čerpá, podle něj to vylepšuje, jsou tam nějaký věci rozdílný.

My jsme tedka začli, máme 3 herní večery, odehráno nějakých 14 hodin času, po rozbalení to chce hodně roztřídit, prošli jsme tutorial (fakt na postupný naučení pecka, i když pravidla jsou velký a dlouhý, ono to není zas tak složitý a hlavně je mají dobře napsaný), jsme v hlavním dobrodružství 1. cyklu, máme za sebou 2 bitvy s bossem a zatím panuje velký nadšení. 

Ber to tak, že ATO je 300 hodin zábavy. Hérakles, podle toho, jaký pledge vezmeš, ale bude to asi podobný. ATO plus mínus bude kolem 8.500. Je to palba, ale krabice plná obsahu velikosti (hnusně řečeno) dětské rakve a herní hodina, pokud to ohraješ celý, tě vyjde na 30 korun. Je to moc, je to málo?

Věc jiná, v druhém tisku ta cena ATO fakt šla nahoru, ale už jí podobně měli v PM před odesláním, kdy tam šoupli pár zbylých boxů. V první kampani v září 2019 byl core set za 129 USD. Šel jsi do rizika, obří projekt, nová firma, neznámá hra. 

17.5.2023 09:46:18

Vybíráme z Bazaru

DESCENT + shadow of nerkhall \ENG\
DESCENT + shadow of nerkhall \ENG\
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas