A la carte - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Heidelberger Spieleverlag
Moskito
Autoři: Karl-Heinz Schmiel
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?

Uz jste nekdo hral? Co tomu rikate?
27.7.2010 13:20:57

Kubis
Hrál jsem to jednou v klubu. Co k tomu říct...:). Je to taková ptákovina, ale každopádně jsme se u toho nasmáli :)

Ve zkratce...Každý hráč dostane hořák a pánvičku (celé to vypadá docela real :), hořák s otočným kolečkem na zesilování ohně a plechová pánvička). Pak si hráči volí různé recepty které chtějí uvařit - lehké za méně bodů, těžké za více. Vaří se tak, že je k dispozici několik ochucovadel (pepř, citrón, chili a nevím co ještě). Ochucovadla jsou malé plastové kdystalky v malých nádobkách. Každá ta nádobka je naplněna určitým ochucovadlem + solí. Každý hráč má každé kolo 3 akce. Takže když mám uvařit cosi co chce 2 pepře a 2 citrony, tak vezmu pepřenku obrátím ji nad pánvičku a rychle zase obrátím zpátky. Vtip je v tom, že to nesmím překořenit (dát více jak 2 pepře) a zároveň ani přesolit. Když spolu s jedním nebo dvěmi krystalky pepře spadne jeden nebo dva krystalky soli, tak je to ještě dobré, pokud jídlo uvařím v pořádku, tak nedostanu bonus za tu sůl, ale když přesolím (tuším že 3 soli), tak to musím spláchnout do ha**lu - a to témeř doslova :). Takže je u toho sranda, protože díky tvaru krystalků ochucovadel a uzkému hrdlu nádobek občas nevypadne nic, občas se tam vysype půl nádobky nebo se jídlo přesolí :). Důležitý je taky ten hořák, protože každé jídlo potřebuje určitou teplotu, která když se přepálí jídlo skončí opět v míse :). Navíc jsou tam ještě speciální akce, jako že to někomu pěkně okořeníš - obrátíš mu nad skoro hotové bezchybné jídlo třeba pepř a sypeš co to dá :D nebo někomu ukradneš nedovařené jídlo a dovaříš si ho atd. Na konci vyhrává ten kdo má více bodů za uvařená jídla.

takže je to celkem originální party hra ;)

27.7.2010 14:16:28

Kubis
Ještě bych dodal neméně zábavnou část a to je Crêpe, kterou musí hráč ve vzduchu obrátit jako palačinku a chytit zpět na pánev :-)

27.7.2010 14:26:36

hmm...
musim rict, ze to zni jako dobra odpocinkova sranda zalezitost. A jak je to se znovuhratelnosti? Neni to po par hrach uz nezajimavy?

27.7.2010 15:47:19

Kubis
tak to nemohu posoudit, hrál jsem to jen jednou. Já si to dovedu předtavit jako občasnou záležitost na různých oslavách s nehráči.

27.7.2010 16:01:31

Kubis
ja som to hral tiez len raz,ale urcite si to uz nezahram,pre mna je znovuhratelnost u tejto hry nulova.ako party hru by som ju urcite nepovazoval,skor taku rodinnu aj pre male deti.
ak chces party hru,skus party alias,ma sme sa pri nej vyborne bavili.

27.7.2010 16:16:15

Dik za postrehy
Asi si tuhle hru necham ujit...

28.7.2010 07:50:38

Sranda
Dnes jsem ji přinesl domů, na popud přítelkyně. A pro tento účel si myslím že je bezva. Dá se hrát ve dvou (na rozdíl od party her), pobavíte se, můžete škodit (do určité míry).. Má moc hezké komponenty (4 kovové pánvičky, 4 lahvičky s "kořením a solí", 4 sporáky s otočným ukazatelem teploty...

Je to prostě na odreagování.. unikátní herní systém.. Myslím že se hra bude buď líbit už dopředu, nebo vůbec :)

1.9.2010 17:25:18

PJ

Polda
Napiš nějaký detailní report z hraní... tuhle hru jsem již několikrát přidal/ubral z wishlistu... tak bych rád slyšel nějaký popis partie :-)

1.9.2010 17:58:28

...
heh nj ... najednou koukám do stažených pravidel a opravdu tam je 2-4 tak to se vrací do hledáčku i mně :D

1.9.2010 18:14:59

Report
OK, později to zkusím :)

1.9.2010 21:21:05

prvá hra
Hru sme venovali ujovi-šéfkuchárovi k 50-tke a včera sme ju testovali.
Komponentom nie je čo vytknúť, pravidlá sú jednoduché, názvy jedál originálne vtipné :). Napr. jedlo "Fidelove raňajky" pozostáva z kávy a dutníka, na čo potrebuje kuchár len nastaviť teplotu na hodnotu 7, kým mu zovrie voda a je uvarené :).

Samotné hranie nie je až také zábavné resp. zábavnosť osciluje podľa NEšikovnosti hráčov (čím väčšie drevá, tým väčšia zábava). Môže sa kľudne stať, že po prvých 3-4 kolách má jeden z hráčov tri hviezdy za perfektne uvarené pokrmy a hra skončí. Je ale pravda, že sme málo využívali škodiace akcie ako dokorenenie jedla protihráčovi a výmenu sporákov. V každom prípade sme sa dosť bavili na tete, ktorá každé jedlo začala tým, že jej miesto korenia vypadla z koreničky soľ a tak už dopredu vedela, že hviezdu nezíska.

Ku koncu hry urobil krásny back-fire ťah, kedy mi podstrčila svoj sporák s jedlom za najvyšší počet bodov, ktoré bolo už na hranici presolenia a prekorenenia a zobrala si odo mňa nový pokrm, ktorý ale musel byť varený na studeno, a teda sa nesmela zvýšiť teplota na sporáku. Vo svojom ťahu som jedlo dovaril, získal 6 bodov a nasledujúci hráč, tetine jedlo spiekol hneď prvým hodom kocky, kedy si museli všetci kuchári zvýšiť teplotu o 1 :) :D.

Určite to nie je hra na časté hranie (v triezvom stave), ale sem tam na rodinnej oslave to určite vytiahneme. Ale sám by som si to zrejme nekúpil.

18.1.2013 12:33:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Messina 1347 CZ
Messina 1347 CZ
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas