11 nimmt! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Autoři: Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kráva všude kam se podíváš! Ale dávej bacha aby jsi z toho nezešílel. Tyhle krávy opravdu nechceš...

Tato hra vychází z populární a jednoduché karetní hry 6 Bere!. Obdobně zde hráči dostanou přiděleny karty s krávami, kterých se snaží v průběhu hry zbavit odhazováním na odkládací balíček. Pokud nejste dost mazaní a nebo nemáte štěstí tak se vám krávy vracejí a to opravdu nechcete.

Příprava hry

Hra je až pro 7 hráčů a čím více, tím větší zábava. Ve hře je 100 karet očíslovaných 1-100, ty se zamíchají a každý hráč dostane 10 karet. Ze zbytku se vytvoří dobírací balíček. Každá karta také vyobrazuje určitý počet kravích hlav, které reprezentují záporné body. Na začátku hry se otočí vrchní karta z dobíracího balíčku a vytvoří tak balíček odkládací.

Průběh hry

Hráči se střídají v odhazování karet na odkládací balíček, vždy tak že musí hrát kartu vyšší než je aktuálně nahoře, avšak ne více než o 10. Pokud hráč takovou kartu zahrát nemůže bere všechny karty v balíku - tedy 11 Bere! Poté se vždy zvyšuje počet odhazovacích balíků o jeden a hráči tak mají větší variabilitu v odhazování. Navíc hráč, který vzal balíček dostává speciální kartu býka, který mu umožňuje hrát více karet současně.

Konec hry

Hra končí až se některý hráč zbaví všech svých karet. Ostatní si pak sečtou všechny kraví hlavy na kartách, které jim zůstali v ruce, a započítají si záporné body. Hry pak většinou pokračují od začátku, dokud někdo nedosáhne předem dohodnuté hodnoty bodů. Nicméně absolutním vítězem se pak stane hráč s nejnižším počtem záporných bodů.

 

Shrnutí

Velmi jednoduchá a dynamická hra na párty, která je ale pouze mírně upravenou kopií hry 6 Bere!.

Autor: Rozy

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

3D tlac komponentov,insertov,figurok....
Akt. cena: 1 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas