6 bere!

6 bere! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Amigo Spiele
G3
Autoři: Wolfgang Kramer
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

6 Bere! neboli krávy, je jednoduchá karetní hra, která dokáže rozesmát každou společnost. Hra obsahuje 104 karet, na kterých se kromě čísel od 1-104 nachází také krávy, které znamenají záporné body. Cílem hry je nebrat karty nebo alespoň brát karty s co nejmenším počtem krav. Vyhrává ten hráč, který nasbírá nejméně krav.


Příprava hry:

Balení obsahuje 104 karet číslovaných od 1-104. Na běžných kartách je jedna kráva. Na kartách s čísly 5, 15, 25 atd. jsou dvě krávy. Na kartách s čísly 10, 20, 30 atd. jsou tři krávy. Na kartách s čísly 11, 22, 33 atd. je pět krav. Číslo 55 má sedm krav.

Ke hře si připravte papír a tužku. Karty se zamíchají a každému hráči se rozdá 10 karet. Čtyři horní karty ze zbývajícího balíčku se vyloží doprostřed stolu. Každá z těchto karet bude první kartou v řadě. Řada se v průběhu hry může skládat maximálně z pěti karet. Zbývající karty odložte, již nebudou v této hře potřeba.


Průběh hry:

Každý hráč vybere jednu kartu z ruky a položí ji skrytě před sebe. Když všichni hráči vyberou svoji kartu, otočí se tyto karty lícem nahoru. Nyní hráči začnou umísťovat karty do 4 řad. Začíná hráč s nejnižším číslem a dále pak hráči v pořadí od nejnižší číselné hodnoty. To se opakuje dokola, dokud všichni hráči nezahrají všech svých deset karet.

Karty musí být umístěny podle následucích pravidel:

  1. Vzrůstající hodnota: Karta, kterou hráč přikládá musí být vždy vyšší než poslední karta v řadě.
  2. Nejnižší rozdíl: Karta musí být umístěna do řady, která má k dané kartě nejbližší nižší hodnotu.

Když je řada naplněná a hráč nemá možnost kartu umístit, musí si vzít všech pět karet v této řadě. Karty z této řady si umístí před sebe na stůl, nebere si je tedy do ruky. Místo těchto pěti karet umístí hráč svou kartu. Ta bude tvořit začátek nové řady.

Když hráč zahraje nízkou kartu, kterou nemůže umístit do žádné z řad, musí si vzít jednu celou řadu dle svého výběru. Místo karet v této řadě umístí svou kartu. Ta bude tvořit začátek nové řady.


Konec hry:

Jedna partie končí, když všichni hráči zahrají svých deset karet. Každý pak spočítá krávy v balíčku karet, který nasbíral. Výsledek se zapíše a může se hrát dál. Hraje se, dokud některý hráč nenasbírá 66 krav. Vítězem je ten hráč, který do té doby nasbíral nejméně krav.

Autor: chejnik

Získaná ocenění

Vítěz

  • 1994 - Deutscher Spiele Preis

Další názvy této společenské hry

  • 6 bierze!
  • 6 nimmt!

Vybíráme z aukcí

Puerto Rico DE
Puerto Rico DE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas