- logo

Otevřeno:

Obec: Ostrava

Adresa:

Odkaz:

Popis:

Diskuse u klubu

Vzkazy, zprávy a oznámení

Místo pro jakákoliv vyjádření ve vztahu ke klubu.
16.11.2011 15:10:13

to všichni
Já se vám do toho nechci míchat, ale chci jen pro pořádek za sebe říct, že já jsem myslím cíleně blokoval stejně jen na sousedních planetách.

27.7.2012 16:54:18

odklonme toto tema
uzavrel bych to takto, zahrali jsme to dobre, Beholder pro priste upozornil, ze jestli si nekdo myslel, ze by mohl blokovat i vzdalene planety svymi prikazy, jak se o tom bavil Tharr s Holym (coz zrejme nebylo dostatecne vysvetleno a zdurazneno), tak to nejde, coz je v poradku, cili to ani v pristi hre nenastane a nyni se pojdme dale bavit o tom, co kdy jak zahrajem, za koho, kdo to nachysta a podobne:-)

27.7.2012 17:10:50

.
abych to teda shrnul:

Beholder: Zergové
Ringo: Zergové
Křen: Terran
Já: Protos

Takže nejspíš to necháme tak jak minule že.

Holy: Protos
Beholderova přítelkyně: Teran (modrý)

Jinak klidně přijdu taky dřív a pomůžu s chystáním.

27.7.2012 17:27:35

Začátek
Herna se otvírá až v 17:00. Zkusím se zeptat Honzy, jestli by někdo nebyl ochoten to otevřít o čtvrt až půl hodky dřív.

27.7.2012 17:33:43

Tharr
ja byvam z prace doma tak o pul ctvrte, v 16:45 bych teoreticky mohl vyjet z domu a byl bych tam s Beholderem a jeho pritelkyni tak ve ctvrt na pet, nejpozdeji o pul pate, pokud je tam uz otevreno a je to zpristupneno:-) Takze kdyby tam byl i Holy, tak muzeme prakticky celkove zacit drive.

27.7.2012 17:36:01

Otevřenost
No právě že s tím je problém, protože buď otvírá Honzova žena, nebo manželka od tamního kazatele a tak by musela některá z nich přijít kvůli nám dřív a pak tam dřepět než někdo přijde. Nicméně zkusím se na to zeptat.

27.7.2012 17:41:30

další možná opomíjená pravidla
- Za každý žeton stavění je možné postavit pouze 1 budovu a/nebo 1 modul

- Po zakoupení technologie se míchají karty v dobíracím i odhazovacím balíčku a vytvořen nový dobírací balíček (jinými slovy se míchá vše, kromě karet na ruce)

- Karty se míchají ihned poté, když si hráč přibere poslední kartu

- Nikde jsem v pravidlech nevyčetl, že se po souboji může vítěz jakkoliv přeskupit (na aktivní planětě nebo na sousední), takže to podle mě nemůže udělat. Pouze v případě, když přesahuje limit figurek, tak musí ustoupit.

- Když mám dostatečný útok pro zničení front-line figurky, ale nemohu ji zničit z důvodu ground vs. flying, tak mohu zničit jednu supportující jednotku (pokud to zase nekoliduje s ground vs. flying), pokud jich má soupeř více, tak si on vybírá, která zemře

- Podle pravidel bychom si měli správně říkat jaké technologie si kupujem a nahlas přečíst jejich účinek.

- Detektor na modulu platí pouze při boji na planetě kde má hráč základnu. Pro použití detektoru jinde musí být v boji přítomna jednotka (front-line nebo support), která má tuto schopnost.

- A jen taková drobnost...to vybírání planet na začátku neprobíhá po jedné a ve dvou kolech jako tvoření vesmíru, ale každý si vezme rovnou dvě a začíná se postupně od začínajícího hráče

28.7.2012 11:33:19

Beholder
Detector z modulu neplatí na planetě, kde máš základnu, ale jen v té jedné aree kde máš základnu.

Cloaking Detector: All of that player’s units in the same
area as one of his bases gain the detector ability.

28.7.2012 12:01:35

Raziel
dokonce :), díky za upozornění.

28.7.2012 12:03:04

Beholder
Staveni 1 budova a nebo 1 modul - tohle jsme tak hrali, bylo to tak jasne vysvetleno.

Michani balicku po zakoupeni technologie - ano, tohle jsme hrali chybne, michali jsme jen dobiraci balicek.

Preskupeni jednotek - tohle jsme hrali spravne, nakonec kren byl na to i upozornovan, kdyz si zacal preskupovat jednotky po souboji jak se mu zlibilo nekam i na jine planety, jednotky ustupuji jen v pripade, ze utok nebyl bud uspesny a nebo po utoku zbyly utocnikovi jednotky nad mozny limit daneho sektoru.

Front line vs. letajici jednotka a moznost zniceni support jednotky- bylo vysvetleno vcetne toho, ze si vybira ten, kteremu je support nicen.

Kupovane technoloie jsme si nesdelovali, to je pravda

Detektor - bylo vysvetleno, ze modul plati jen na uzemi zakladny, stejne jako jakakoliv dalsi vlastnost modulu (protiletecka obrana atd.) Ted si ovsem nejsem jisty, jestli pri vytlacovani Beholdera Tharrem z planety, kde mel zakladnu Tharr toto bylo dodrzeno.

Vybirani planet - to je asi mozn, tohle jsem ani v pravidlech nedohledaval, mylne jsem si asi myslel, ze je postup stejny jako pri jejich rozmistovani.

Michani balicku po pribrani posledni karty - tak jsem to na zacatku rekl, protoze se mi zdalo, ze mi to tak proste utkvelo v pameti, ze jsme to tak hravali, ale behem hry jsi me zviklal, ze by to melo byt po te, co si chci dobrat dalsi kartu a uz nemam z ceho.

28.7.2012 12:22:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
detektor byl dodržen. to že funguje jen v sektoru kde ho mám mi bylo jasné. proto jsem taky ty zergy naháněl 3 kola.

28.7.2012 12:42:36

Tharr
tak pak je vse ok, ja si myslim, ze jsme to odehrali vse podle pravidle spavne. Je mozne, ze neco zapadlo nebo nebylo neco presne receno, ale nastesti nedoslo k takove situaci, ze bysme resili neco, co se nereklo a resili jsme to spatne.

28.7.2012 12:55:14

Ringo
já jsem hlavně chtěl upozornit na pravidla, která mohou být lehce opomenuta. Nikoho jsem neobvinil, že dělal něco špatně nebo mi něco špatně řekl. Hráli jsme to někteří poprvé a někteří po velmi dlouhé době a ač jsou pravidla jednoduchá, tak je tam spousta drobností, které lze lehce přehlédnout.

Je zcela přirozené, že u takových prvních her vznikne několik chyb a nedorozumění a až doma po přečtení pravidel se na vše přichází a dává se na to příště pozor. To je zcela normální, takže nevím proč to ode mě bereš jako útok, výsměch nebo já nevím co a máš potřebu se pořád obhajovat jako před soudem. Jen jsem prostě upozorňoval, nikoho jsem nesoudil. Podle mě to je lepší než usednout k příští hře znovu bez přečtených pravidel a znovu tápat a dohledávat věci.

Některé věci jsme prostě hráli špatně, já na ně upozornil + přidal další věci, které by se mohly lehce opomenout a to vše jen v dobré víře aby příští hra proběhla mnohem hladšeji a jistěji než ta minulá.

Tomu že jsi to vše vzal osobně a začal se obhajovat fakt nerozumím. Fakt mi to přišlo od tebe paranoidní.

28.7.2012 13:09:26

Beholder
v klidu, ja jsem ti jen odepsal, co jsme neopomeli, nejake obhajoby, soudy a paranoie jsou tvuj svet, ne muj, me v tehle rovine ani nenapadlo uvazovat.

Cituji: "A mě se to zdálo nějaké divné a to jsem to hrál předtím jen jednou a před dvěma roky :)"
No jsi prostě borec:-D

28.7.2012 13:39:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Twilight Imperium
ciste teoreticky, nerikam ze to bude hned, za mesic nebo za tri, ale kdybych poridil Twilight Imperium 3 ed., mel by zajem to nekdo hrat?

28.7.2012 16:16:53

TI3
Já určitě ano!!!

28.7.2012 17:21:50

Starcraft 31.7.2012
Takže doufám, že s tím zítra počítáte
Křen
Ringo
Beholder + 1
Tharr
Holy ???

Upozorňuji na zákaz odchodu kteréhokoli hráče před koncem hry !

30.7.2012 10:31:21

Zítřejší (31.7.) Starcraft
S výpraskem v první hře jsem se už srovnal, o to větší by byla motivace v další hře, ale bohužel okolnosti mi nedovolí zítra do klubu vůbec dorazit, takže mi je, pánové, líto, ale zítra si budete muset najít jiného fackovacího panáka.;-)

30.7.2012 10:57:18

Křene, Honzo
Jak to vidíte s tím dřívějším začátkem?

30.7.2012 12:23:18

Holy
to jako neprijdes, ani kdyz s tebou pocitame?:-)

30.7.2012 13:07:30

Ringo
Je to tak.:-( Ale neboj, příště už vám konečně v něčem vypráším kožichy. Asi budu muset dotáhnout Člobrdo, v něm mám aspoň teoretickou šanci;-)

30.7.2012 15:30:09

dřívější start
Ahoj hráči,

klub bude otevřen cca 20.minut před začátkem. Dříve už to opravdu nepůjde. :-)
Zatím se mějte!

30.7.2012 22:29:14

to Hokub
Díky,
jsi zlatej.

31.7.2012 10:26:26

:(
Ahojte,
začalo mi být nějak hodně blbě a asi mám teplotu, takže dnešní klub nedám. Nicméně Starcraft mám u sebe. Vyskytujete se někdo z hráčů teďka někde v Ostravě, že bych vám to zavezl, ať si můžete zahrát aspoň ve 4? Pokud ne, tak bych byl ochotný, až pojedu domů, hodit do Havířova. Nicméně ta Ostrava by mi vyhovovala víc.

... nebo kdybyste se pro to, až pojedete stavili ve Václavovicích, nebo v Šenově.

31.7.2012 13:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
když tak se zkus domluvit telefonicky s Ringem, on jede autem, já s tím nic nenadělám a Tharr nevím...

31.7.2012 13:33:16

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Stuffed
Stuffed
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas