- logo

Otevřeno:

Obec: Ostrava

Adresa:

Odkaz:

Popis:

Diskuse u klubu

Vzkazy, zprávy a oznámení

Místo pro jakákoliv vyjádření ve vztahu ke klubu.
16.11.2011 15:10:13

Starcraft
Tak to už jsme 4, takže počítám s tím, že nejméně v těch 4 to hrát budeme. Takže když se bude někdo, kdo to zná chtít přidat, tak jsou ještě 2 místa volná.

27.7.2012 11:11:11

Starcraft
Počítejte semnou. A Křene beru tě za slovo s tím chystáním, klidně dorazít taky dřív pomoct. Bylo by fakt dobré aby jsme v 17:00 opravdu začali první tah.

27.7.2012 11:19:56

Starcraft
Ještě jedešn návrh. V rámci dalšího zrychlení. Co si předem rozebrat národy aby si každý doma mohl v klidu projít technologie a bojové karty ať se v tom zas zmateně nehrabem v průběhu hry.

27.7.2012 11:23:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Tharr
to neni vubec spatny napad

27.7.2012 11:25:46

sesty hrac
predpokladam bude Holy, pokud jej neodradila ta lata minule:-)

27.7.2012 11:28:10

Tharr
Celkem mi dalo zabrat, než jsem zjistil, co jsi myslel tím rozebrat "náhody" :)

Já si klidně vezmu zase zergy.

27.7.2012 11:34:27

Beholder
No jo, ale zvládls to.

Taky klidně zůstanu u Protosů

27.7.2012 11:43:03

Z národů ač jsme různých ...
Tak já bych si nechal červené Terrany ;)

...
Z národů ač jsme různých,
jedno přání teď v nás bude žít
po létech války hrůzných
znovu za blaho všech jdem se bít.
Z rozdílných světa lánů,
od moří, oceánů
k nám všichni spějte,
nám ruku dejte,
vpřed s námi máte jít.

27.7.2012 11:46:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Narod
ja bych zustal u fialovych Zergu:-)

27.7.2012 11:55:41

bando
Pekne jste to rozjeli. Jak jsem psal Ringovi, ted uz nakupu TI3 nebrani nic :)

27.7.2012 12:47:50

sydo
mas pravdu, nebrani, uz je zpatky ve wishlistu:-)

27.7.2012 13:12:08

pravidla
Právě si pročítám pravidla a zjišťuji, že jsme hráli jedno ze základních pravidel špatně. Příkazový žeton můžu umístit pouze na planetu kde mám jednotky nebo základnu a nebo na planetu, která sousedí s planetou která obsahuje alespoň jednu mojí jednotku nebo základnu. Takže žádné špunty kamkoliv pánové :)

A mě se to zdálo nějaké divné a to jsem to hrál předtím jen jednou a před dvěma roky :)

27.7.2012 13:41:29 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Beholder
Já to říkal hned na začátku hry, že můžu být aktivní maximálně na sousední planetě od mé základny nebo jednotek, ale někdo tam pak řekl, že se to může dávat všude, tak jsem to pak akceptoval.

27.7.2012 13:49:13

co?
ja mam za to, ze jsme na zacatku rikali, ze to musi byt vedle a ne kamkoliv na preskacku a mam pocit, ze to nikdo nehral jinak, ne? Pokud vim, tak nikdo nedaval zetony jinam nez vedle sve planety, popripade na planetu propojenou hyperprostorovou cestou.

27.7.2012 14:13:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
to víš že dávali, moc dobře si pamatuju, jak jsi mi odpovídal na otázku, že můžu dát žeton kamkoliv

27.7.2012 14:15:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
a kdo ti to tam daval, ja jsem teda nevidel, ze by to nekdo daval jinam nez vedle sve planety popripade planety propojene hyperprostorem. Takze bych rekl, ze se to blbe nehralo. A jestli jsem ti rekl kamkoliv (coz si teda ale vubec nepamatuji, ze by es me na toto konkretne ptal), tak bylo mysleno kamkoliv kde muzes, ne ze kamkoliv po galaxii, to mi prislo docela jasne. Na co bys daval zeton nekam, kde nemuzes jit nic konkretniho delat. Od toho je to prikazovy zeton, ze davas konkretni prikaz k necemu a nekomu, kdo jej muze (ale nakonec i nemusi) vykonat.

27.7.2012 14:22:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
co je jasné tobě, nemusí být jasné těm, kteří to hráli poprvé. Vysvětlování pravidel probíhalo v podstatě za pochodu :). Vím, že to někteří dávali kamkoliv jako "špunt" aby někoho stopli.

A btw tvá dpověď kamkoliv (tebou myšlená kamkoliv kde můžu), když nevím kam vlastně můžu (proto jsem se ptal), to je hodně úsměvné :)

27.7.2012 14:29:43

Beholder
jako to se s prisel hadat? Ja jen rikam, ze si opravdu nepamatuji, ze jsem tohleto mohl rici a vzhledem k tomu, ze se vysvetlovalo za pochodu a dotazy tam padaly jako karty pri mariasi a ja jsem na sridacku odpovidal tomi ci onomu, tak mohlo v tomto smeru dojit k nejakemu informacnimu sumu, prislo mi tohle jasne a vysvetlene a kdyz se me pak behem hry zeptas jestli to muzes dat jako kamkoliv, tak to beru kamkoliv dovoluji pravidla. Protoze tam padaly dotazy jako jestli muzu na souperuv zeton a podobne, tak v tomto pripade ano, kamkoliv, i na souperuv zeton. Ze sis to vysvetlil kamkoliv, aniz bys tam jakykoliv prikaz mohl vykonavat, to me fakt nenapadlo. A tahy kdo kam dava zeton jsem docela pozorne sledoval a ta situace, ze by to nekdo spuntoval nekomu pres nekolik planet kde se nedostane opravdu nenastal, kazdy byl rad, ze mohl tn prikaz nejak funkcne vyuzit. Dokonce jsem se tam nekolikrat ptal, kdyz jsem si nebyl jisty, jestli tam je propojena hyperprostorova cesta, coz bylo v pripade, jak jsi zacal na druhy konec galaxie tharovi skladat zetony na planetu a sbirat mu tam body. Takze nemusis mit obavy, nehralo se to spatne a nikdo na tebe tento cheat nepouzil;-)

27.7.2012 14:40:05

...
Tak se nehádejte, třeba jsem to během hry řekl já. To už je teď jedno. Do držky si dejte až v úterý na herním plánu ;).

27.7.2012 14:42:52

Ringo
omg, tak teď fakt nevím, o co jde. Myslím, že jsi trochu paranoidní.

Upozornil jsem na pravidlo, které jsme hráli špatně, protože si to pamatuji, jak se o tom Tharr s Holym několikrát bavili, že můžou někoho zašpuntovat přes celou galaxii, protože můžou příkazy dávat údajně kamkoliv.

Mé upozornění povrdil i kren.

Vůbec jsem nikde ani lehce nenaznačil, že mám obavy, že na mě někdo použil nějaký cheat a kvůli toho jsem třeba prohrál.

27.7.2012 14:44:15

Beholder
ja paranoidni nesjem, ja tady netvrdim neco, ze jsme hrali blbe, ja to hral dobre a ostatni dle toho, jak jsem to sledoval taky, tak mi je docela zahadou, kde jsi dosel na to, ze nekdo rekl, ze se to hraje takhle a tak se to taky takto blbe hralo. Podle me se to tak nehralo a na to jsi me dokonce obvinil, ze jsem to rekl ja, ze se to tak hraje. Coz si opravdu nepamatuji a tak jsem ti podal vysvetleni, jak k tehle dezinformaci asi mohlo dojit. Takze kdyz tam padaly dotazy - to si davam jen na palnetu kde mam zakladnu?, nebo muzu vedle a to jako muzu vsude?, i kde ma zeton souper?, tak je mozne, ze jsem vyslovil slovo "vsude". Jiny mozny pripad me opravdu nenapada. Jestli se Tharr s Holym bavili o tom, ze to mohou nekomu zaspuntovat uplne kdekoliv, to jsem nepostrehnul.

27.7.2012 14:50:17

příkazy kamkoli
Taky jsem od někud zaslechl, že se ty příkazy můžou hrát všude jako špunt. Že se ta akce sice nevyplní, ale je tu tahle možnost právě pro brždění ostatních.

Nehrálo se to moc často, ale jeden dva případy tam myslím byly.

No co příště to už budem hrát dobře.

27.7.2012 14:56:01

Ringo
ok, sorry, spletl jsem se.

Hráli jsme to všichni kromě tebe špatně, měli jsme si před hrou všichni pořádně nastudovat pravidla, jsme to ale blbci (kromě tebe) ;)

Vážně někdy perlíš :)...Stačilo napsat: "sorry, to jsem nějak nepostřehl, příště na to dáme pozor" a ne tu psát obhajovací spisy na půl A4 ve stylu: "já to hrál dobře, ničeho jsem si nevšiml, tak nebreč a nevymýšlej si"

27.7.2012 15:04:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Tharr
mozna ucelove tam dva pripady byly, ale jak rikam, to pokladani jsem sledoval u kazdeho (nekolikrat jsem se i na polozeny prikaz u jinych doptaval) a nikdy to nebylo proti regulim. Vzdy tam byla alespon hyperprostorova cesta vedouci k zakladne. Samozrejme ucelove spuntovat lze, umyslne, s tim, ze pokladany prikaz delat nechces. Ale musi byt prakticka moznost jej vykonat, znemoznit to muze jen nedostatek zdroju, popripade zmena situace, kdy hrac usoudi, ze se to nevyplati. Pokladat prikaz staveni do mista, s kterym nemas kontakt, samozrejme povoleno neni a me "paranoidni" ja mi rika, ze jsem to rekl hned na zacatku, kdyz jsem ukazoval, jak se pokladaji prikazy. Dokonce jsme takto resili konkretni situaci, jak se na sousedni planetu dostat timto pokladanim prikazu pres transport, ktery pred zacatkem kola na spojnici jeste nemusi byt umisten.

Tim nerikam, ze vse probehlo dokonale, klidne tu na rovinu priznavam, ze pravidla vysvetlovat z patra neumim a nejde mi to a ze mam nejradsi vysvetleni prubehu kola za pochodu pri rozlozene hre, kde si to kazdy vyzkousi a hned pochopi a doptava se pak na konkretni detaily a vyjimky. Druha vec je, ze jem Starcraft rok a pul nazpet proste nehral a lecos se mi z hlavy vyparilo a pomotalo s jinymi hrami, ktere maji nektere prvky techto mechanismu a k nejakym chybam urcite doslo. Nemam duvod zatvrzle tvrdit ze ne, ale tady rikam na jistotu, ze chybny tah proti pravidlum zahran nebyl:-)

27.7.2012 15:06:33

Beholder
nevyrkl jsem nic z toho, co jsi napsal, takze nevim co mas s tim perlenim. Nechapu, proc nam tu chces vnutit, ze jsme to hrali blbe a ze jsem ti to takhle blbe dokonce poradil hrat. To, ze si nekdo mnyslel, ze se to da blokovat vsude je mozne, ale nestalo se a pokud si to nekdo opravdu myslel, tak ted uz si to nemysli, takze diky ze jsi pripomel, jak to priste nezahrat blbe, pokud si nekdo myslel, ze se to takto blbe hraje a to je tak asi vse, ne? Pokud jsi nam tu prisel dokazovat, ze jsem vam to blbe rekl, jak se to hraje, ok, necham te pri tom, sedam si pod tihou tvych dukazu, ktere nemam jak vyvratit, na tyden za to do domaciho zalare, pro klid tve duse:-)

Edit k tvemu editu: kdyz si prectes prispevek, ktery jsem napsal v 27.7.2012 14:13:29, tak to tam prakticky mas presne napsano, jak jsi sam chtel. Promin, ze tam chybi sluvko omluvy a nasledne poplacani te po zadech, ze jsi to takhle famozne odhalil;-)

mimochodem, kdyz uz jsi hned na zacatku dodal, ze ti to prislo divne a to jsi to hral jen jednou nekdy pred dvemi lety (zatimco jini to hrali vicekrat a nechaji to ostatni takto blbe hrat), procpak jsi nam to nesdelil? Mel jsi to rici hned a ja bych ti to nevdecne vysvetlovani pravidel milerad prenechal:-)

27.7.2012 15:11:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět (CZ): Eredin
Zaklínač: Starý svět (CZ): Eredin
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas