Vánoce

tak mě napadlo, že by stálo za to se podělit o to, co s Vánocema - dárkama, cukrovím, volným časem (doufám) atd.
9.12.2010 12:15:55

Vánoce/Slunovrat
Zrovna letos to je podruhý v kuse co si Vánoce/Slunovrat po delší době užívám. A to už přes týden. Dokonce poslouchám jen tak koledy od Crosbyho, soundtrack ze Sám doma a podobný strašnosti. A to jsem měl ještě nedávno podobný názory jako "ndru", akorát jsem je nedával tak na odiv. Každopádně ho tím pádem chápu.
Jsou prostě okolnosti, který člověku tyhle svátky dokážou na dlouho znechutit a občas za to dotyčný nijak nemůže, byť je pravda, že setrvávat v zaryté lítosti je nemužné. Já měl štěstí, že se ty moje okolnosti časem samy ztratily a zarytou lítost jsem poslal ke všem čertům.
Teď se těším jak budem s kamarádama péct cukroví. Ženský k tomu jako vždy nepustíme a koukali byste co za zajímavé objekty se dá z lineckýho těsta vykouzlit.
No a předvánoční stres je blbost, kterou si naordinujou sami lidi (netýká-li s eovšem jejich zaměstnání).
Vymýšlet dárky mě baví a byť je rozdávám celej rok, není nad to, vidět výraz obdarovaných, když se dostanem k rozbalování u stromku/jmelí, protože ví, že kapesníky ode mně nedostanou:-) Mám naštěstí tu vlastnost, že si pamatuju, když někdo z rodiny kdykoliv v roce řekne o čemkoliv "Jééé".
Vloni jsem tak slavil úspěch s originálníma peckama z dílny Eda Wooda, který jsem sehnal na Amazonu (Eda Wooda vřele doporučuji) a letos se mi naštěstí taky dařilo, neb už mám dárky komplet a teď nezbývá než si zase pustit ty koledy, A radost mi nezkazí ani to, když mi Ježíšek zavolá a zeptá se, kterou hru z wishlistu bych nejradši, takže budu muset hrát překvapenýho. Je to fuška.

9.12.2010 16:28:26

sydo
Jj, nikdy jsem nestrihal metr ale pred Vanocema dycky premyslim, ze bych zacal;)

9.12.2010 16:35:20

Silvestr
Jo a Sivestr rovněž prokalit nemusím. O půlnoci jsem sám v bezpečí domova, jím zbylé cukroví, piju kofolu a projíždím se po Lost Heaven. Pamatuju si, že první silvestr co jsem trávil takhle mě přijel pozdravit cestou na oslavy kamarád s přítelkyní. Bavil jsem se s nima pár minut před domem a v ten krásný moment nade mnou kdosi rozbil okno a mě zasypaly střepy. Bylo to pro mě jasný znamení. Na šití to naštěstí nebylo tak jsem rychle hupnul zpátky do vyhřátého klobouku, abych ho už nikdy v tenhle den neopustil.

9.12.2010 16:37:03

Vánoce, Silvestr
Vánoce jsou pro mě svátky klidu, s ničím se nestresuju (to asi letos nevyjde, protože musím do konce roku dodělat bakalářku), jediné co opravdu nesnáším je nakupování dárků. Já teda nesnáším jakékoli nakupování (hlavně v kamenných obchodech), ale nakupování dárků je pro mě nejhorší trest.
Silvestr moc neslavím, většinou se sejdeme s pár přáteli, pokecáme, zahrajeme nějaké hry, popijem nějaké dobré víno a v klidu se zase rozejdeme domů. Ohňostroje moc nemusím, hlavně od té doby co jsem viděl jak to jednomu týpkovi utrhlo pár prstů.

9.12.2010 16:52:59 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sodovka
to jses na tom setsakra dobre, kdyz ti staci vedome zpomalit jednou do roka. nebo docela spatne. i kdyz Buddha udajne nejradeji ty kone, co se musi rezat do krve, aby jeli
no a pak je tu jeste ta moznost, ze vedome zpomalis na vanoce, ale vydrzi ti to cely rok (e;

9.12.2010 21:04:25

Vánoce...
...... jsou nejkrásnější svátky v roce, těším se na ně stejně, jako když jsem byl malý kluk a vyhlížel ježíška... ačkoli nejsem věřící, tak tyto svátky si maximálně užívám! Rozhodně jsou u nás pořád Vánoce svátky klidu a rodinné pohody. Mám rád tu atmosféru těšení se, vůni cukroví, koledy, zdobení stromečku. Zlatým hřebem je pak Štědrovečení večeře a třešničkou na dortu rozbalování dárků.
Shon, stres, a nepochopitelná touha po nutnosti neustále uklízet jde tak nějak mimo nás.

Noční můrou je pak pro mě představa trávení Vánoc u manželčiných rodičů (umělý nazdobený stromek vytažený z igelitového pytle, ozdobený vietnamskými svíčkami, vysílajícími morzeovku, hromady chlebíčků!?! a jako dárky výměna finanční hotovosti...) Ještěže manželka přijala za svůj ten náš způsob trávení svátků :)))

9.12.2010 21:51:42

re
Hammer odpustí, ale "a jako dárky výměna finanční hotovosti" u mě vzbudilo takový výbuch smíchu, jako petarda na silvestra.

Ještě, že si to nepředávají platebním příkazem, to byli teprve moderní vánoce :-)

10.12.2010 08:06:33

The Hammer
Takže takové započítání pohledávky:)

10.12.2010 08:28:57

vánoce a silvestr
vánoce sou uplně super... furt se na ně každej rok těším stejně, tzn. jako malej kluk..., teda ne jenom na 24. prosinca, ale na celých těch zhruba 14 dní okolo...

jinak silvestr je mor... už asi 5 let ho slavím tak, že du na protest ve 20 hodin chrápat... tento svátek nechápu... jak se všici těšijou a týdny plánujou jak a kde se co nejvíc ožrat... ožrat se a bavit atd. je uplně OK, ale musí na to být nálada a situace (tzn. jakejkoliv z těch 365 dnů v roce) a ne takhle vynuceně hromadně všici v jeden den...

offtopic - jinak Silvestr - boží méno... tak se menoval můj praděda... prostě méno pro chlapy... (co bych za takový méno dal... znáte někdo nějakýho Silvestra? kromě Stalona? proč se to už nedává? nechápu...)

10.12.2010 10:29:56

Silvestr
byl úplně super loni - napekli jsme pizzu, otevřeli vínko a ve 4 hráli hry (chytlo nás to natolik, že jsme málem promeškali i půlnoc)
půlnoc proběhla se šáněm a velkou procházkou po městě a pak jsme šli na kutě

10.12.2010 10:32:01

M.N.
Tak buď průkopník - synové Silvestr, Mikuláš a Pankrác, Servác , Bonifác ;)

Ale Silvestr jako svátek bych zrušila...

10.12.2010 10:48:56

M.N.
jenom Silvestra a Twityho

10.12.2010 10:49:54

Vánoce a Silvestr
Letošní Vánoce si vyloženě užívám. Všechny dárky jsem si zařídil do konce listopadu, stejně jako napečení cukroví, stromek máme pravda umělý už asi 12 let, ale vypadá pořád dobře a když už to nešetří naše (jejich) lesy, alespoň ušetříme. Takže já si teď jenom užívám sníh (ano, slyšíte dobře, užívám si sníh :), klid a až budu na vánočním trhu s přítelkyní, tak si užiji svařák a pečené kaštany. Na Vánoce samotné pak akorát cukroví, pohádky a rodinou pohodu (zkusím je přesvědčit k nějaké hře, alespoň Dixit). Takže Vánoce mám rád, ačkoliv spousta lidí je stále nepochopila a za něčím se pořád nevrle valí.

Silvestr je jiná, je to v krátké době po Vánocích společensky uznávaná příležitost trochu si zapařit s přáteli/rodinou, ideálně oběma skupinami. Ohňostroj je ptákovina, která se líbí dětem, ale je vlastně o ničem, když jich člověk pár vidí. Alkohol také s mírou (ale klidně i s Pepou nebo Honzou ;). Já to beru jako další příležitost být s lidmi, které mám rád, opět, nehledat v tom něco složitého.

10.12.2010 11:32:47

Vánoce a Silvestr
Jsem exot a mám dost silnej odpor ke všem tradicím, takže Vánoce jsou na druhém místě za Velikonocema v pořadí zbytečných svátkůch. Těším se na 14 dní volna, kdy budu dělat to, co běžně s výjimkou povinné večeře s nejbližší rodinou. Silvestr mám rád, jen proto, že už asi 10 let vždycky jedeme někam na chatu se starou partou, což jsou lidi, který vesměs vidím tak 3x do roka. Ale na volno se fakt těším, večírky, deskovky, odpočinek...

11.12.2010 11:59:36

vianoce
je to mimoriadny relax a krasna rodinna atmosfera.Cim budete starsi,tym viac budete tu rodinnu atmosferu vychutnavat,a budete vdacni,ze v tom zhone naseho zivota nieco take prezijete.Vobec to nemusi byt o obzerstve,darceky vsak treba,staci vtipna malickost.Dolezite je od srdca pekne po japonsky zabalit /papier,tasticka,stuzka a originalita drahsia, oko samotny darcek/.Kupa darceka pre konkretnu osobu je osemetna vec,vyzadujuca trochu premyslania,vtipu,zapojit srdiecko,preto sa ludia toho boja.Prajem Vam vsetkym,pekne si vianoce uzite

15.12.2010 08:29:07

:)
Veselé Vánoce, klid a pohodu přeji Všem :) (hlavně tu pohodu, v dnešní době ji je málo)

24.12.2010 09:51:03

Vánoce
Také se přídám a popřeji všem kdo chodí na tento web, krásné svátky vánoční, bohatého ježíška a hodně her pod stromeček. :-)
přeje Martin

24.12.2010 10:10:56

Vánoce
Tož aji já Vám všem tu vinšuju fajné Vánoce a hlavně si v klídku a pohodě zahrajte s rodinou své oblíbené deskovky.

24.12.2010 11:23:23

Krásný štědrý den
a hodně pohody přeju

24.12.2010 11:28:06

Šťastné a veselá vianoce!
Vám všetkým prajem, užite si ich v šťastí a pohode v kruhu blízkych, a obklopený hrami :)

24.12.2010 13:56:59

:)
pokojné a milostiplné Vianoce v rodinnom kruhu prajeme aj s manželkou všetkým zatrolencom a ich rodinám

24.12.2010 14:33:30

veselé Vánoce
a šťastný Nový rok přeje všem zatrolencům Beholder ;)

24.12.2010 15:37:02

PJ

Veselé a pohodové...
...a v příštím roce veselou mysl, pevné zdraví a aspoň trochu přízeň fortuny
Vám všem přeje
PJ

24.12.2010 15:50:07

Joe

Všetko
len to naj! Nezadrhnite sa kosťou z kapra!!! Lebo kapor má defense +4!!!!!!!

24.12.2010 16:53:04

tož děcka
du smažit kapra a obhlížím krabice pod stromečkem, z nichž něteré mají ten "správný" FFG tvar :-))) Takže všem krásné Vánoce a užijte si to!

24.12.2010 17:05:07

Vybíráme z Bazaru

Alhambra 3. rozšíření
Alhambra 3. rozšíření
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas