Vánoce

tak mě napadlo, že by stálo za to se podělit o to, co s Vánocema - dárkama, cukrovím, volným časem (doufám) atd.
9.12.2010 12:15:55

Ella
Dárky rozbalit, cukroví sníst a čas vyplnit hraním deskovek ;-) .

9.12.2010 12:17:59

takže
cukroví jsem už u rodičů skoro spáchala 7/9 hotovo, jenom s těma dárkama to letos skřípe - a jelikož bmám 3 babičky a 2 dědy, tak to bude ještě boj
stromeček bude živý a asi tento víkend uřezaný
a doufám, že nám aspoň jeden den vybude a budem si moct zahrát celý den jakékoliv hry

9.12.2010 12:18:34

Deth
ideální pokud to jde

9.12.2010 12:18:57

zrusit
jeden den (v praxi jeden vecer, jelikoz pred tim se finisuje a jsou jen vetsi stresy a potazmo krize) v roce si liduchove najednou hromadne vzpomenou, zeby se nemeli chovat jako hovada a skonci u zranice, chlastu, tv-bedny a hromady nesmyslnych krabic plnych predrazenych a zbytecnych veci

9.12.2010 12:36:41

ndru
Vánoce máš takové, jaké si je uděláš. Vlastně jako vše v životě.
Měl jsem je rád jako dítě a mám stále.

9.12.2010 12:46:34

ndru
my máme Vánoce fajn, pohodička, pohádky, pokecáme s rodinou, u večeře máme i jednu babičku, aby jí nebylo smutno, kouknem na pohádku a jdem za další babičkou a dědou přes město
dárky jsou spíš o tom, že si člověk vzpomene, je klid pohoda, s bráchou blbnem, aby naši věděli že tam jsme, když za čas přijedem domů
prostě super den, ale není to nic extra vyjímečného, takový den si můžem (bez stromečku) udělat kdykoliv v roce

9.12.2010 13:01:41

ndru
No, jestli někomu vyhovuje skončit u zranice, chlastu, tv-bedny a hromady nesmyslnych krabic, tak ať si u toho klidně skončí, není žádný důvod ho za to kritizovat, tebe taky nikdo nekritizuje za to, že trávíš svůj čas u hromady nesmyslných karet. A jestli to děláš sám, tak plačeš na špatným hrobečku, prostě to změň. Abych pravdu řekl nějak nechápu tenhle v poslední době velmi populární názor, jak jsou Vánoce špatné, protože stres, konzum, bla, bla, bla... Vždyť si to může udělat každý po svým a ostatní ať nekritizuje.

Jinak my jsme si to zařídili tak, že dárky jsou jen symbolické (knížka, flaška, křížovky), cukroví pečou prarodiče dobrovolně a rádi a kapr ten prostě musí být, úžasný je jenom stát před tou kádí v dlooouhé frontě a třepat se jestli na mě nějaká ta šupinka zbude, nebo ne, a ty frontový řeči, to je taky zážitek :-)
EDIT: Jo, a na hry samozřejmě dojde taky. Letos se opět pokusíme přesvědčit mou mamku, aby si s náma zkusila něco zahrát, třeba to už letos vyjde;)

9.12.2010 13:02:20 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

...
mam rad vanoce kvuli svym detem, protoze je uzasne je pozorovat, jak rozbaluji darky.

edit> a pak mam rad tu atmosferu, kdy davaji v televizi pohadky, ktere jsem sice videl uz tisickrat, ale vubec mi to nevadi. A taky ze mi nezvoni telefon. Proste tech pozitiv je vic a vynahradi mi stres pred vanoci.

9.12.2010 13:16:10 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
Tebe asi moc se.. život že? Vánoce jsou o pohodě a jaký si to kdo udělá. Dárky mám dávno nakoupené, vůbec mě to nestresuje, upeču si jen pár kousků pro radost a hlavně se opět potkám s celou rodinou. A pokud někomu dle tvého udělá ta zbytečnost radost tak proč ne. Víš třeba deskové hry jsou pro hodně lidí taky zbytečnost. A to nemluvím o knihách.

9.12.2010 13:17:19

ndru

pro mě jsou vánoce jediný den v roce, kdy vědomě zpomalím a dokonce si i já, starý cynik, vzpomenu na ty, kdo už s náma nejsou...

9.12.2010 13:18:00

vánoce
ty mi začínají těsně před půlnocí z 23. na 24., kdy jdu ochutnat čerstvě dovařenou rybí "máčku" (polévku). No a posledních 7 let mi na 24. vždy vycházely směny, většinou noční...ale letos to bude jinak...bo je jiný zaměstnavatel...ráno vstanu, poklidím u poníka a oveček a nachystám jim na večer vánoční mísy, pak vyběhnu do obchodů nakoupit dárky, následně doma další ochutnávka rybí máčky...pak přichází na řadu krmení zvěře, pak krmení rodiny, pohádky, čtení pravidel ziskaných her, a pak běh na půlnoční omšu(mši), která začíná v deset, kdy jako obvykle se nedostanem ani dovnitř, protože než ochutnáte z každé plaskulky, tak už je čas jen na alejuja a tak jdem rovnou do hospody...a pak další koštování rybí máčky
dárky budou jen drobnosti, protože letos se kupovalo vše pro dům a dům je náš, takže vánoce byly celý rok...a navíc přítelkyně zamítla dávat si deskovky...takže nedostane nic...

9.12.2010 13:23:26

Vánoce
Vánoce jsou krásné, spěch před mini mi nevadí, dárky nakoupím v předstihu a pak se již těším na 14dní pracovního volna, kdy nezazvoní telefon, kromě vánoční SMS. Na Štědrý večer se hrozně těším, krásná výzdoba, dobré jídlo, pití, sejde se celá rodina. Následně s přítelkyní v noci cesta na půlnoční, kde je vždy tak krásně, až člověku ukápne slza.
Mezi dárky musí být deskovka a knížka, letos si sám sobě naježím notebook, když se mi po 5ti letech rozbil.
Již nyní se těším na krásné mezisváteční dny na Šumavě s běžkami a lyžemi. Večer při vínku deskovky.
Prostě Vánoce jsou super.

9.12.2010 13:40:40

vánoce
My jsme doma zrušili dárky a užíváme jen atmosféru - prskavky, stromeček, kapr, popovídáme u vína (deskovky s našima nejedou). Sakryš, na toho kapra už se těším fest, i když si ho dáváme i jindy v roce, na Vánoce tak nějak chutná nejlíp :)

9.12.2010 13:45:14 | Upraveno autorem (porovnej)

před večeří
jedině Medvědí mlíko mňam - pak si ho vyrábím až do Silvestra a je to hrozně fajn - taková vzpomínka na Vánoce

9.12.2010 13:48:20

a sakra
no jo, vánoce jsou tu, uf, nějak to jde letos mimo mě...

9.12.2010 14:09:51

Vánoce mám rád
předvánoční shon ne. Teprve posledních pár let jsem schopen pořádně docenit tu atmosféru Vánoc, oprašuju vzpomínky z dětství, kdy jsem rozbaloval ty nádherné krabice pod stromečkem, jedl cukroví a koukal na pohádky. Každý štědrý večer se vrátim do dětství. Dárky k Vánocům prostě patří, takové, co umí udělat radost, já popravdě řečeno raději dávám, baví mě vymýšlet, co by se tomu druhému mohlo líbit a čím překvapit. Je pravda, že pár posledních Vánoc u nás měly největší nadílku čubiny. Dostanou nálož dobrot do pupíku, svalí se pod stromeček a spokojeně odfrkují. V krbu hoří oheň, voní stromeček a františek, vánoční koledy od Leonarda Cohena, večer procházka na půlnoční... Pokud letos vydrží sníh a ta ladovská atmosféra, co je kolem dokola našeho domečku, tak se ze mě na chvilku zase stane ten malej kluk, co dostal svoje první lego....

9.12.2010 14:10:21

sydo a dárky
U nás se taky zrušily. bez tak se obdarovávám až až přes rok. A přes den občas i ta deskovka se otevře. Ale jenom s tátou. S mámou jedny povinný dostihy, ve kterých pravidelně vyhraje. Nikdy jsem to nepochopil. Ale jinak jsou u nás vánoce svátky jídla. :) Už se těším.

9.12.2010 14:30:02

to sappho
docela ten zivot i jo

kdyby jim ta zbytecnost delala tu radost, tak proc ne

9.12.2010 15:44:44

PJ

Jak píše rbx...
...jenom bych to rozšířil, že radovat se stále umí i někteří dopělí.
A takové obdarovávat je radost :-) Vánoce miluji, jen mi vadí zakončení Silvestrem, což je opravdu "svátek", který bych zakázal.

Mimochodem, o Vánocích už je tu někde jedno vlákno, kde probíhala disputace s křenem...

9.12.2010 15:50:56

Vanoce
Mno priznam se, ze Vanoce mam rad moc, nicmene poslednich nekolik let nejak nemam predvanocni pohodu a o vanocich se lizu z totalniho vycerpani... No kdyz uz nic jinyho, tak muzu mit radost, ze jsme udelali radost spouste lidi:)

9.12.2010 15:52:08

Silvestr
je cosi, jehož smysl mi uniká. Nesnáším petardy a vlastně ani nevím, proč bych měl konec roku slavit. Naštěstí moji kamarádi jsou na tom podobně, takže jdeme většinou sáňkovat a večer jdeme na hru a pivo, Silvestr nesilvestr.

9.12.2010 15:52:46

aneken
Ani nemluv, já skládám krabice a roluju bublinky už i ze spaní :D

9.12.2010 15:53:47

Vánoce
Vánoce mám hodně rád a nic na tom nemění ani fakt, že budu na Štědrý den již třetí rok po sobě v práci. Nicméně by mi přišlo hloupé tam místo mě hnát kolegy, kteří mají malé děti.
Jinak se musím podepsat pod Ozzyho. Myslím, že jeho věta, "že na Vánoce se ze mě stává zase ten malý kluk, co dostal první Lego" je naprosto výstižná i pro mě. A o vzpomínkách na dětství ani nemluvě.
Jen by mě zajímalo, kde ty roky jsou? Kdo je vzal? Já je chci zpátky!! :-)

9.12.2010 15:57:31

rbx

Silvestr
to je svatek, ktery bych zrusil. Ale petardy ja muzu, jen mam smulu, protoze tu vsichni okolo maji psy a tem to nejak nedela dobre, takze jsem vuci nim ohleduplny a prskam prskavky. Letos budou navic i balony a na to se s detmi moc tesim.
Jinak me Silvestr prijde jako takovy...tak uz se zacnem opijet? Tak jo, tak jedem, at jsme o pulnoci poradne zmasteny.

9.12.2010 16:02:36

Čím jsem starší,
tím mám vánoce zase trochu víc ráda než tomu bylo nějaký čas poté, co jsem odrostla dětským střevíčkům... a to nemluvím ani o tom, jak moc je mám ráda od té doby, co jsem objevila deskovky. To se ani nedá popsat!

9.12.2010 16:03:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Carcassone big box 2017
Carcassone big box 2017
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas